تشدید تدابیر امنیتی فرانسه و انگلیس برای مقابله با مهاجران

فرانسه و انگلیس موافقت کرده‌اند تا برای متوقف کردن قایق‌هایی که مهاجران را به سوی سواحل انگلیس حمل می‌کنند، همکاری بیشتری داشته باشند.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، فرانسه و بریتانیا با انتشار بیانیه مشترکی در روز سه شنبه اعلام کردند: دو کشور موافقت کردند تا پلیس بیشتری را در سواحل فرانسه مستقر کنند تا قایق های حامل مهاجران غیرقانونی به سوی سواحل انگلیس را متوقف کنند.

بیشتر بخوانید:

۶.۵ میلیون افغان در ۷۰ کشور مهاجر هستند

بر اساس این گزارش، دو کشور همچنین موافقت کرده‌اند تا سرمایه گذاری بیشتری را در زمینه فناوری شناسایی و نظارت انجام دهند.

فرانسه تعداد پلیس ها در سواحل شمالی خود را دو برابر خواهد کرد. دولت فرانسه همچنین قصد دارد گشت های هوایی خود را برای شناسایی قایق های کوچک افزایش دهد تا مانع از عبور آنها از مسیرهای خطرناک شود.

بیشتر بخوانید:

آنکارا: یونان، مهاجران را برهنه به ترکیه فرستاد

بریتانیا نیز برای تامین مالی برنامه های مورد نظر فرانسه مشارکت خواهد کرد از جمله ایجاد و ساخت پناهگاه های بیشتر برای مهاجران در فرانسه.

آمارهای رسمی دولت فرانسه نشان می دهد تنها در روز دوشنبه بیش از ۴۳۰ مهاجر غیرقانونی از جمله زنان و کودکان خردسال از طریق مسیر خطرناک موسوم به "کانال" خود را به سواحل انگلیس رسانده‌اند.

از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۸۴۵۲ نفر با قایق های کوچک از این مسیر خطرناک عبور کرده‌اند که این رقم بیشتر از کل مهاجران در سال ۲۰۲۰ میلادی است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس