کد خبر 1243834
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
کرونا در جهان/ مرگ ۶۲۲ هزار آمریکایی مبتلا به کرونا + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۴۹۲ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۱۸۷ میلیون و ۲۷۶ هزار نفر رسید؛ تاکنون ۶۲۲ هزار و ۸۲۱ آمریکایی جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۸۷ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۱۹۸ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۴۲ هزار و ۹۸۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۷۱ میلیون و ۲۵۱ هزار و ۵۸۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۴ هزار و ۵۳۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۱۱۱ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۲۲ هزار و ۸۲۱ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۱ هزار و ۴۷۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۰ میلیون و ۸۳۷ هزار و ۲۲۲ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۰۸ هزار و ۷۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۴۸ هزار و ۵۰۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۹ میلیون و ۶۹ هزار و ۳ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۳۲ هزار و ۹۴۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، روسیه, ترکیه، انگلیس و آرژانتین نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۸۰۸ هزار و ۳۸۳، ۵ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۳۰۰، ۵ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۲۹۴، ۵ میلیون و ۸۹ هزار و ۸۹۳ و ۴ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۹۸ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۵۳۷ مبتلا و ایتالیا نیز با ۴ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۸۸۵ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبود یافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۲۹ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۶۴، ۲۹ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۹۳۰ و ۱۷ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۳۶۹ نفر بهبود یافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس