کد خبر 1243215
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۳
دستگیری

‌زن و مردی که در پوشش مسافربری زن جوانی را ربوده و پس از سرقت اموالش و گرفتن فیلم از او دست به اخاذی‌های سریالی می‌زدند تحت تعقیب مأموران پلیس تهران قرار گرفتند.

به گزارش مشرق، چند روز قبل زن جوانی همراه شوهرش در تهران به اداره پلیس رفت و از زن و مرد مسافرکش نمایی به اتهام آزار و اذیت و اخاذی شکایت کرد.

وی در توضیح ماجرا گفت: شش‌ماه قبل برای خرید به بازار رفتم و پس از برگشت کنار خیابان منتظر تاکسی بودم که به خانه‌ام برگردم که خودروی سواری جلوم توقف کرد. راننده مرد جوانی بود که در صندلی عقب زن جوانی را هم به عنوان مسافر سوار کرده بود. مسیرم را به راننده گفتم و در عقب خودرو را باز کردم و سوار شوم که دیدم زن جوان یکی از پاهایش را روی صندلی دراز کرده و گفت پایش آسیب دیده و از من خواست در صندلی جلو بنشینم.

من در صندلی جلو نشستم و راننده هم به راه افتاد و هر جا مسافری کنار خیابان می‌دید به سمتش می‌رفت که سوار کند تا اینکه آن زن به راننده گفت که پول بیشتری می‌دهد و به خاطر کرونا و اینکه هوا تاریک شده‌است، مسافر سوار نکند و زودتر ما را به مقصدمان برساند. من هم حرف‌های آن زن را تأیید کردم و حاضر شدم کرایه بیشتری بدهم که راننده سرعتش را زیاد کرد، اما دقایقی بعد تغییر مسیر داد. به او اعتراض کردم که راننده گفت به خاطر فرار از ترافیک تغییر مسیر داده‌است و من هم ابتدا قبول کردم، اما بعد از طی مسافتی به او مشکوک شدم و خواستم خودرواش را متوقف کند که پیاده شوم. راننده به حرف‌های من توجهی نکرد و وقتی شروع به داد و فریاد کردم زنی که عقب نشسته بود چاقویی از پشت به پهلویم فشار داد و تهدید کرد که ساکت شوم.

از ترس جانم سکوت کرد و راننده هم همچنان به راهش ادامه داد تا اینکه به حاشیه شهر رفتند و در آنجا خودروشان را متوقف کردند. آن‌ها گردنبند طلا و حدود ۸۰۰‌هزار تومان پول نقد، کارت عابر و وسایل قیمتی‌ام را به زور از من گرفتند، اما این پایان ماجرا نبود، چون پس از سرقت اموالم مرا عریان کردند. نمی‌دانستم چه نقشه‌ای در سر دارند به همین خاطر التماس‌شان کردم که رهایم کنند، اما فایده‌ای نداشت و زن و مرد جوان از من فیلم گرفتند و تهدید کردند اگر موضوع سرقت اموالم را با کسی در میان بگذارم فیلم مرا در فضای مجازی پخش می‌کنند.

اخاذی‌های سریالی

پس از این آن‌ها مرا در نزدیکی خانه‌ام پیاده کردند و به سرعت از محل دور شدند. من از ترس آبرویم سکوت کردم و حتی به دروغ به شوهرم گفتم که گردنبند طلا و پول‌هایم را گم کرده‌ام. زن و مرد جوان هر چند روز یک‌بار به من پیامک تهدید آمیز می‌دادند که به پلیس شکایت نکنم.

وی ادامه داد: تهدیدهای آن‌ها ادامه داشت تا اینکه پس از گذشت سه‌ماه دوباره سر و کله آن‌ها در نزدیکی خانه‌ام پیدا شد و به سراغم آمدند و تهدید کردند اگر به آن‌ها پول ندهم فیلم را برای شوهرم می‌فرستند. من از ترس اینکه زندگی‌ام خراب شود به خواسته آن‌ها عمل کردم و برای آن‌ها پول فرستادم و حتی بعد از گذشت چهارماه برای دومین بار هم به سراغم آمدند و از من پول گرفتند. پس از این فکر کردم که زن و مرد اخاذ دست از سرم برداشته‌اند، اما چند روز قبل مرد جوان باز هم به در خانه‌ام آمد و برای سومین بار خواست از من اخاذی کند، اما این بار به او پولی ندادم و موضوع را به شوهرم گفتم. شوهرم وقتی متوجه حادثه شد از من خواست به اداره پلیس بیاییم و از متهمان شکایت کنیم.

با شکایت زن جوان پرونده به دستور قاضی حبیب‌الله صادقی، بازپرس شعبه‌چهارم دادسرای امور جنایی تهران برای رسیدگی در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

تحقیقات برای شناسایی و دستگیری اخاذان شیطان صفت ادامه دارد.

منبع:روزنامه جوان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۲۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۸
  26 2
  چه خبره تو این کشور اینا مردم دهه 60 هستن چرا اینجور شدیم.
  • IR ۰۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
   18 3
   حسن کلید پدر مردم دراورده
  • IR ۰۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
   8 0
   منطورم همون مردم که جلوی دنیا ایستادن تو دهه 60 باجنگ وانسانیت موج میزد تو خلایق کجاست الان به خاطرات پیوست.
  • IE ۰۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
   14 4
   همیشه همه جور آدم در یک کشور بزرگ بوده و هست.
  • IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
   1 3
   ربطی به حسن نداره چون اینا ازاول بودن
  • IR ۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
   3 1
   لطفا ماستهارو قاطی قیمه نکن، مثلا اون زمان دزد و خفت گیر نداشتیم؟
 • IR ۲۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۸
  35 2
  چقدر ملت ساده هستن، هزاران بار گفته شده که در صورت لزوم پلیس محرمانه و با حفظ حرمت شخصی افراد قادر است جرم ها را پیگیری کند. این قوت قلبی خواهد بود و جای سوءاستفاده مجرمین را تنگ تر میکند. رسانه های عمومی همکاری کنند.
 • IR ۰۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
  9 0
  مجازات بازدارنده!
 • IR ۰۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
  6 0
  عجب زن کم عقلی!
 • IR ۰۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
  10 0
  خانم ها باید بدانند و یاد بگیرند به جز تاکسی و خودرو های عمومی و قابل اطمینان سوار هیچ خودرویی نشوند حتی اگر داخل آنها خانمی نشسته باشد
  • IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
   1 0
   ببینید نظارتها کمه وگرنه حتی چند مورد تجاوز و امثال این توسط راننده های تاکسی های اینترنتی هم گزارش شده در حالیکه این افراد هم ازشون مدارک هویتی گرفته
 • IR ۰۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
  11 1
  اعدام
 • IR ۰۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
  8 0
  من حتی به دخترام میگم حتی با اسنپ هم جایی نروید. چه برسد سواری شخصی. ضون اینکه این خانوم نباید پنهان میکرد وسریع میبایست پلیس رو. در جریان میذاشت. پلیس هم بنظرم مقصره چون در مقابل مسافرکش های شخصی کاملا بی تفاوته. قبلنا یک ظابطه ای وجود داشت هر مسافر کش سخصی میباست دارای مجوز میبود وعلامتی هم روی وسیله اش تعبیه میشد
  • IR ۱۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
   0 1
   قبل از ارسال یه بار مطلب رو بخون بعد بفرست : ضون ، ظابطه ، سخصی
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
  1 0
  اینکه خانم ها سوار خودروهای شخصی میشن اونهم بعد از اینهمه خبر تجاوز و دزدی و... در سالیان گذشته ، واقعا ناراحت کننده است. این توهم اینکه قوی هستن و هیچ اتفاقی براشون نمی افته و... نمیدونم از کجا وارد مغزشون شده ولی بزرگترین ضررش به خودشون میرسه
 • RO ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
  1 2
  هنوز دستگیر نشدن پس چرا رسانه ایش کردین؟ سوال پیش میاد؟؟؟
 • IR ۲۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
  1 0
  خدا لعنتشون کنه . از بس که بی دین هستن. آرامش از ملت گرفتن
  • مسعود IR ۰۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
   0 1
   حضرت علی فرمودن از دری فقر وارد شود ازدره دیگر دین خارج میشود کشوری مثله ایران اینقدر فقیر شده باعث تاسف است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس