نشست

شانزدهمین نشست بین‌المللی آستانه با حضور هیئت‌های سوریه و معارضین، کشورهای ضامن از جمله ایران، روسیه، ترکیه و کشورهای ناظر عراق، لبنان در شهر نورسلطان پایتخت قزاقستان برگزار شد.

به گزارش مشرق، در ادامه نشست های بین المللی برای ایجاد صلح و ثبات در سوریه، شانزدهمین نشست بین المللی آستانه با حضور هیئت های سوریه و معارضین، کشورهای ضامن از جمله ایران، روسیه، ترکیه و کشورهای ناظر عراق، لبنان، در تاریخ ۱۶ و ۱۷ تیرماه سال‌جاری در شهر نورسلطان پایتخت قزاقستان برگزار می‌شود.

در اولین روز این نشست، هیئت جمهوری اسلامی به ریاست علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی، دیدارهایی با هیئت های سوریه، روسیه، ترکیه و پترسن نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در سوریه انجام داد.

در این دیدارها اهم تلاش ها در زمینه ثبات سیاسی در سوریه، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور، تلاش برای برگزاری ششمین نشست کمیته قانون اساسی در ژنو، موضوع گذرگاه های مرزی، تحریم های امریکا علیه سوریه و نیز موضوع بازداشت شدگان و سایر موارد ذی‌ربط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هیئت جمهوری اسلامی ایران در این نشست ها مواضع خود مبنی بر مبارزه با تروریسم، کمک های بشر دوستانه، ادامه تحریم‌های آمریکا بر علیه سوریه را مطرح کرد.

لازم به ذکر است، این اولین نشست از مذاکرات روند آستانه پس از شیوع کرونا است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس