نوسان قیمت بیت کوین به دنبال مجازات یک شرکت ارز مجازی در چین

مجازات یک شرکت ارائه دهنده خدمات ارز مجازی در چین توسط بانک مرکزی این کشور، باعث کاهش ارزش بیت کوین شده است.

 به گزارش مشرق به نقل از بلومبرگ، بیت کوین در روز سه شنبه و به دنبال اقدام بانک مرکزی چین در مجازات یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات ارز مجازی دچار نوسان شد.

بزرگترین ارز مجازی دنیا  با ۳.۷ درصد افزایش قیمت به ۳۵۰۹۴ دلار رسیده بود ولی پس از این اقدام بانک مرکزی چین سقوط کرد. بیت کوین در ساعت ۷:۵۵ به وقت نیویورک ۳۴۱۹۴ دلار معامله می‌شد.

بیشتر بخوانید:

ایران چندمین کشور جهان در استخراج رمزارز است؟

بانک مرکزی چین و شرکت نظارت بر امور مالی در پکن اعلام کرده‌اند موسسات مالی و پرداخت نباید به طور مستقیم یا غیرمستقیم خدمات ارز مجازی ارائه دهند.

آنتونی ترنچف، موسس شرکت ارز مجازی نکسو در لندن گفت:«محدود کردن شرکت‌های فناوری در چین به طور غیرمستقیم بر ارزهای مجازی تاثیر می‌گذارد و صنعت ارزهای مجازی را که از کمبود نظارت رنج می‌برد تحت فشار قرار می‌دهد. بیت کوین هم در فشار نظارتی چین قرار دارد چون تهدیدی برای یوان دیجیتال است».

چین تمرکز خود را بر صنعت ارز مجازی افزایش داده و استخراج، تجارت و ارائه خدمات آن را محدود کرده است. چین همچنین به بانک‌هایی که نقل و انتقال ارز مجازی را تسهیل کنند هشدار داده است. بسیاری از استخراج کنندگان ارز مجازی فعالیت خود را متوقف کرده‌اند و تلاش می‌کنند به کشور دیگری نقل مکان کنند.

با این وجود قیمت بیت کوین هفته هاست در محدوده ۳۰ هزار تا ۴۰ هزار دلار قرار دارد. ارزش این ارز مجازی در اواسط آوریل به حدود ۶۵ هزار دلار رسیده بود.

ترنچف گفت:«بیت کوین ۷ هفته است بین ۳۰ هزار تا ۴۰ هزار دلار معامله می‌شود. من انتظار دارم بیت کوین در ادامه سال جاری هم در همین محدوده باقی بماند و بعد افزایش یابد».

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس