رفت و آمد برق زیر سایه غفلت دولت روحانی/ «ترک فعل» وزارت نیرو زندگی مردم را سخت کرد

یک روزنامه اصلاح‌طلب حامی دولت، با انتقاد از برخی طلبکاری‌های دولتمردان نوشت: هیچ راهی جز پذیرش مسئولیت کارهایی که انجام داده‌اید، وجود ندارد.

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: آفتاب یزد در گزارشی با عنوان «اما و اگرهای طلبکارانه» می‌نویسد: در دو سوره سجده و مومنون به صراحت گفته شده؛ برخی که مدعی هستند اگر چنین شده بود، چنان می‌کردند، قطعا دروغ می‌گویند... روحانی می‌گوید: «اگر دو ویروس ترامپ و کرونا نبود، امروز رشد اقتصادی بدون نفت کشور 4/1 درصد و رشد اقتصادی با نفت 3/8 درصد بود، تورم امروز 11/5 درصد، نرخ دلار زیر پنج هزار تومان، رشد سرمایه‌گذاری 4/7 درصد بود و حجم تولید ناخالص کشور 22 درصد بیشتر از آن چیزی می‌بود که امروز شاهد آن هستیم.

بیژن نامدار زنگنه می‌گوید: اگر به عقب بازگردیم وزیر نمی‌شوم. من برای تحقق آرزوی بزرگی وزیر شدم تا تولید نفت و گاز کشور را بالا ببرم و درآمد آن به عنوان اهرم، صرف سرمایه‌گذاری و توسعه کشور شود اما عده‌ای در داخل و دشمنان در خارج اجازه ندادند تا تولید نفت ایران در 43 سال گذشته حتی به چهار میلیون بشکه در روز برسد.

امروز اگر از علی دایی، علی کریمی، علی پروین، مهدی مهدوی‌کیا، احمدرضا عابدزاده و خداداد عزیزی بپرسیم اگر به گذشته بازگردید چه تصمیمی را عملی نمی‌کنید قطعا خواهند گفت: «اگر به گذشته بازگردیم فوتبالیست نخواهیم شد». دلیل این نگفتن نیز روشن است، آنچه پیموده‌اند را پذیرفته‌اند و سرافکندگی در آن نمی‌بینند چون هم لذت فردی بردند هم ملتی را شاد کرده‌اند. به‌راستی اگر علی دایی فوتبالیست نمی‌شد الان چکاره بود؟ در کجای تاریخ این سرزمین و جهان فوتبال قرار داشت؟ شاید ورزشی‌ها بگویند اگر به گذشته بازگردیم مثلا به این تیم یا آن تیم نخواهیم رفت. اما هرگز نخواهند گفت اگر به گذشته بازگردیم، فوتبالیست نخواهیم شد!

روحانی 8 سال رئیس‌جمهور بوده است. زنگنه بارها برای وزیر نشدن فرصت داشت، اما این شدن‌ها و نشدن‌ها قطعا بر آنچه به انجام رسیده تاثیری نداشته است چون وقتی به گذشته بازگردیم، هم روحانی دوران بدون ترامپ و کرونا در اختیار داشته، هم زنگنه فرصتی برای فاصله گرفتن از میز وزارت اما حالا که اسب از نفس افتاده را می‌خواهند لگام بزنند تازه یادشان آمده، وضعیت موجود، نتیجه تصمیمات دیروز و امروز آنها است پس به جای آن که بگویند اگر به گذشته بازگردیم سعی می‌کنیم وزیر داناتری باشیم به آسانی می‌گویند اگر به گذشته بازگردیم اساسا وزیر نمی‌شویم در حالی که اگر همین امروز «رئیسی» از آنها دعوت به همکاری کند با سینه‌ای ستبر خواهند پذیرفت!

این اما و اگرهای دولتمردان حقیقت ندارد، طلبکارانه و برای فرار از زیر بار مسئولیت است اصلا شو و نمایش است و اگر نه چه کسی روحانی را می‌تواند مجاب کند که حتی اگر ترامپ و کرونا هم نیامده بودند دلار در همان مسیری حرکت می‌کرد که امروز ایستاده، چون اساسا حسن روحانی با یک هدف قدم به پاستور گذاشت و همان یک هدف نیز در میانه راه گم شد!

بیاییم با زنگنه در بزنگاه‌هایی که می‌توانسته وزیر نشود و شده، مباحثه کنیم تا باور کنید حرفی برای گفتن ندارد منتها این روزها از نتیجه این همه سال بر مسند وزارت بودن خویش ناراضی است و چون نمی‌خواهد مسئولیت اعمال و رفتارش را بپذیرد این‌گونه جواب می‌دهد.

این روزها داریم به اما و اگرهای طلبکارانه نگاه می‌کنیم و زندگی درهم فروتنیده مردم و فقط می‌گوییم، این اما و اگرهای طلبکارانه نیز دلیلی است بر بی‌لیاقتی و کژسلیقگی شما که اگر به گذشته بازگردید نه تنها در همین مسیر قرار خواهید گرفت که چه‌بسا تندتر و رهوارتر خواهید تازاند، پس دست بردارید از این همه بی‌صداقتی!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
  2 0
  تو این 8 سال چرا انتقاد نمی کردن؟ باشه باور می کنیم :)
 • ایرانی US ۰۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
  0 0
  دراین مملکت جایی واسه بازخواست این خیانت کاران نیست؟؟؟
 • منتظر IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
  0 0
  قطعا کسانیکه مسئولیت داشته و پاداشهای سکه و غنیمتهای دیگری را برای خود در نظر میگرفتند امروز باید پاسخ بدهند نه جور دیگری . آنها که پشت تریبون مردم را ترغیب میکردند که " 38سال شکنجه و اعدام " یا " برجام که ورق پاره نیست که در منقل بسوزانید " یا انواع توهینها را به مردم که صاحبان اصلی این آب و خاک هستند روا داشتند باید فکر امروز را میکردند . آنهایی که با دشمنی های آشکار با سپاه و بسیج سعی در دم تکان دادن در برابر غرب بودند و صنعت نفوذ را شکل داده بودند امروز باید به مجازات برسند .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس