کد خبر 1241377
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
دلایل حرکت لاکپشتی نوسازی کامیون‌های فرسوده اعلام شد/ کاهش سود وام نوسازی به ۶ درصد

معاون وزیر راه و شهرسازی با تشریح دلایل حرکت کُند نوسازی کامیون‌های فرسوده، گفت: حل مشکل بیمه رانندگان جدیدالورود زمانبر است.

به گزارش مشرق، داریوش امانی در نشست خبری  با اشاره به برگزاری جلسه برای حل مشکل رانندگان،‌اظهار کرد: امسال هر دو هفته یکبار جلساتی برای حل مشکل رانندگان برگزار شد.

وی با بیان این‌که حل برخی از مشکلات نیازمند اصلاح ساختاری، ادامه داد: بیمه تامین اجتماعی رانندگان جدیدالورود یکی از مسائلی است که به دنبال حل آن هستیم. رانندگان قدیمی از یارانه ۵۰ درصد دولت برای بیمه استفاده می کنند، امانی که شامل رانندگان جدید نمی‌شود. برای رانندگان جدید نیازمند پیش بینی قانونی هستیم  که پروسه بسیار زمانبری است.

وی با یادآوری این‌که سال گذشته ۵۰۲ میلیون جابجایی کالا از طریق حمل و نقل جاده‌ای را با وجود تحریم‌ها، شیوع کرونا و ... داشتیم، افزود: در بخش حمل‌ونقل بار و ترانزیت جاده‌ای با توجه به نیاز به جابجایی کالای اساسی و ورود کالای اساسی به بنادر، ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای همیشه در صحنه بوده‌اند و الان هم هستند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به این‌که در چند ماه ابتدای امسال با رشد ۱۱ درصدی جابجایی کالا مواجه هستیم، تصریح کرد: ما سال‌ها یک مرز فعال با پاکستان فقط یک مرز داشتیم که طی شش ماه اخیر دو مرز دیگر با این کشور بازگشایی شد.

امانی با تشریح دلایل کُندی طرح نوسازی ناوگان باری فرسوده کشور، گفت: در ایران خودرو کار تقریبا شروع شده است. تاخیر در این کار نیز به دلیل این سود ۹ درصدی وام بود که برای رانندگان جذابیتی نداشت.

وی اضافه کرد: با توجه به این مسئله، جلساتی برگزار شد و در نهایت تصمیم به کاهش ۳ درصدی سود وام گرفته شد. الان ۸۰ درصد قیمت کامیون با وام ۶ درصدی در اختیار رانندگان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به این‌که در خصوص قرارداد ماموت که ۵۰۰۰ دستگاه از محل  ماده ۱۲ قانون حمایت از تولید است با مشکل مواجه هستیم، اظهار کرد:  با توجه به این‌که سازمان بهینه‌سازی درگیر این قرارداد شده،  نیاز بود تفاهمنامه جدید تنطیم شود.  یکماه است که قرارداد جدید در سازمان بهینه سازی آماده امضاست و در حال پیگیری این مشکل هستیم تا شروع به ثبت نام شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس