فروریختن ساختمان ۱۲ طبقه در میامی

همزمان با متوقف شدن عملیات جستجوی بازماندگان حادثه فرو ریختن بخشی از یک آپارتمان در فلوریدای آمریکا، رئیس جمهور این کشور به محل حادثه رفت.

به گزارش مشرق، هم‌زمان با متوقف شدن عملیات جستجوی بازماندگان حادثه فروریختن بخشی از یک آپارتمان در حومه میامی، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا وارد این شهر شد.

به نوشته روزنامه «نیویورک تایمز»، روز پنجشنبه آواربرداری و تلاش برای یافتن بازماندگان این حادثه از بیم فرو ریختن کل این آپارتمان متوقف شد.

بیشتربخوانید:

افزایش شمار قربانیان ریزش آپارتمان در آمریکا

«ران دی‌سانتیس» فرماندار فلوریدا که امروز با جو بایدن دیدار داشت گفت، مهندسان از سراسر این ایالت به محل حادثه اعزام می‌شوند تا ایمنی ادامه کار آواربرداری را تضمین کنند.

بیشتربخوانید:

فروریختن الگوی مدیریت آمریکایی + فیلم

«آلن کامینسکی» مدیر امداد و نجات آتش‌نشانی میامی با اشاره به اینکه یکی از ستون‌های این ساختمان وضعیت ناپایداری دارد گفت، مشخص نیست ادامه عملیات چه زمانی از سر گرفته خواهد شد.

او درباره عملیات نجات افراد از زیر آوار گفت: «صداهای واضحی را می‌شنیدیم و هرکجا به دنبالشان می‌گشتیم. ساعت‌ها این صداها را می‌شنیدیم و سپس دیگر این صداها قطع شدند».

توقف جستجوی بازماندگان حادثه فروریختن آپارتمان

بایدن روز پنجشنبه در دیدار با مقامات محلی گفت، هر کاری که بتواند برای اتمام این عملیات انجام می‌دهد و از آن‌ها خواست نیازهای خود را با واشنگتن در میان بگذارند.

رئیس جمهور آمریکا افزود: «رنج و عذاب و اضطراب فراوانی در راه است و حتی کمک روحی و روانشناسی در روزها و ماه‌های آینده مورد نیاز است. ما قرار نیست جایی برویم. مسئله مرگ و زندگی است».

با این حال شهردار منطقه «میامی دِید» گفت: «بازدید امروز رئیس جمهور بایدن بر آنچه در این محل رخ داده تأثیری نخواهد داشت. عملیات امداد و نجات به محض اینکه انجام آن ایمن باشد از سر گرفته خواهد شد».

با گذشت یک هفته از فرو ریختن بخشی از این آپارتمان مرگ هجده نفر از ساکنان آن تأیید شده و ۱۴۵ نفر همچنان مفقود هستند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس