کد خبر 1237662
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۴

به گزارش مشرق کاربری به نام گلام در توئیتی نوشت: با روی کار آمدن دولت دموکرات در آمریکا، پیش بینی کرده بودم که آتش جنگ در منطقه شعله خواهد گرفت. اما ایجاد پروژه ای به این کثیفی را هرگز تصور نمیکردم.

آمریکا در حال خروج از افغانستان است و میخواهد میراثی از جنگ داخلی و منطقه ای به جا بگذارد. اما این جنگ داخلی، با جنگ داخلی ۲۰ سال گذشته متفاوت است!

اینبار میخواهند جنگ مذهبی شیعه سنی راه بیاندازند و سپس آن را به تمام منطقه گسترش بدهند!

طالبان درحال پیشروی در افغانستان است و شهرها یکی پس از دیگری بدون جنگ و با توافق با سران قبایل تحت سیطره طالبان قرار میگیرد.

دولت غربگرای افغانستان نه علاقه ای به مقابله با طالبان دارد و نه توانی برای مقابله. پس با خام کردن برخی از سران شیعه، میخواهند بسیج مردمی شیعیان افغانستان را تشکیل دهند و شیعیان را قربانی جنگی کنند که هیچ ارتباطی به آنها ندارد.

طالبان جنگ خاصی با شیعیان ندارد، اما پروژه تعریف شده جدید برای شدت دادن به جنگ داخلی افغانستان، تبدیل آن به یک جنگ مذهبی شیعی-سنی است تا به وسیله آن منطقه را به آتش بکشند!

شیعیان حداکثر ۳۰٪ مردم افغانستان هستند و ورودشان به این جنگ، معادل نابودی آنهاست.

حتی بعید نیست که دولت دوتابعیتی های افغانستان، از آمریکا دستور گرفته باشند که عمدا وارد مقابله با طالبان نشوند تا بتوانند شیعیان را به داخل جنگ بکشند. یا حتی بعید نیست آمریکا طالبان را تسلیح کرده باشد تا ارتش توان مقابله با آنها را نداشته باشد تا جنگ مذهبی شکل گیرد!

هرچه هست، طالبان درحال پیشروی است و با سقوط شهرهای اصلی دولت، سران آن به کشورهای دیگر فرار خواهند کرد و حکومت طالبان شکل خواهد گرفت!

اگر شیعیان خودشان را دشمن طالبان کنند، آینده آنها بسیار دشوار خواهد بود. بنابراین، بسیج مردمی شیعیان افغانستان نباید شکل بگیرد و نباید شیعیان خودشان را دشمن طالبان کنند.

شیعیان نباید خودشان را قربانی دولت ناتوان غربگرا کنند.

حتی در صورت سقوط شهرهای شیعه به دست طالبان، سابقه برخورد طالب ها با ۶۷ شهر سقوط کرده نشان میدهد آنها کشتاری راه نمی اندازند.

شیعیان در این فتنه آمریکایی باید همچون بچه شتری باشند که نه شیری دارد که دوشیده شود، و نه پشتی که سواری دهد.

الان اخبار گفت، طالبان اعلام کرده گروه هایی که علیه طالبان بجنگن و مقاومت کنن، مورد عفو عمومی قرار نخواهند گرفت.

افغانستان به دست طالبان سقوط خواهد کرد. مهم حفظ جان شیعیان است. دقیقا حرف ما همین است که شیعه فقط از خودش دفاع کنه نه اینکه خودش رو قربانی دولت آمریکایی برای حفظ زمین بکنه

شیعه باید قوی باشه تا اگر بهش تعرضی شد بتونه از خودش دفاع کنه اما نباید دشمن تراشی بکنه.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • عبدالله مومن IR ۱۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  9 10
  نویسنده می گوید که .. شیعیان هم بگذارند افغانستان به دست طالبان سقوط کند و هم نیروی قوی در برابر آنها داشته باشند؟! هههههههههههه . این چرت و پرت های تفتیده چیه که می گوید ؟!
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  6 4
  دقیقاً دولت دست نشانده آمریکایی مستقر در افغانستان در حال سقوط است، دولت افغانستان یا با طالبان مذاکره و آماده همکاری شود و یا باید حکومت را به نیروهای اسلامی طالبان تحویل دهد.
  • IR ۲۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
   3 2
   میشه اسلام پاک رو به یک مشت وحشی طالب نچسبونی؟
 • DE ۱۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  7 5
  خا اینا که شهرهای ایران رو هم تو ویدیوشون تهدید کردن(تایباد و مشهد و تهران و...) بعد به شیعیان رحم کنند؟ مگر تو پاکستان رحم کردن؟ اینا چی میزنن با خودشون تحلیل آبکی راه میندازن!!
  • IR ۱۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
   0 1
   اون فیک فرد افراطی بوده که به دست خود طالب ها کشته شده
 • IR ۱۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  11 0
  هم از طالبان و هم از دولت آمریکایی افغانستان متنفرم!
 • IR ۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  2 2
  این تحلیل‌های احمقانه چیه که میزنید. مگر خودتون چند روز پیش نامه تهدید آمیز قتل امیر شیعیان افغانستان از سوی طالبان رو منتشر نکردید؟ شاید هم یادتون رفته قتل عام دیپلمات‌های ایرانی در مزار شریف رو!؟
  • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
   1 1
   آن فردتوسط خود طالبان اعدام شد و کشتار دیپلماتهای ایرانی هم کار سرویس اطلاعات ارتش پاکستان بود و مقامات ایرانی هم این حقیقت را خوب می دانند.
 • IR ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  2 2
  باید پوزه ی دولت و طالبان امریکایی رو با تشکیل نیرویی مثل حشد الشعبی که از هر دین و مسلکی عضوش هستن به خاک مالید.
 • IR ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  2 2
  خب طالبان که اگه کار دستش بیفته که که شیعه ها رو میکشه اونها یا تو جنگ باهاش کشته میشن یا با خفت تو خونشون بدستش کشته میشن تازه اولیش احتمال مرگ کمتره
 • IR ۲۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  2 0
  مثل اینکه ترور دیپلمات های ایران تو مزار شریف رو یادتون رفته؟
  • IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
   0 0
   ببنند آن کامنت دان را که هی یک دروغ را تکرار می کنی. دیپلماتهای ایرانی را پاکستان کشت و به طالبان هیچ ربطی نداشت.
 • IR ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  3 0
  خدا به خیر کنه
 • IR ۲۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  1 1
  مشرق جان ممنون. خداقوت خسته نباشید.
 • علی IR ۱۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۷
  0 0
  من این متن رو در تاریخ ۲۷ مرداد۱۴۰۰ دیدم واقعا که تحلیل دقیق و عمیقی بود الان که طالبان مسلط و خیلی از مسائل روشنتر شده خوندن بعضی از این کامنت ها نشون میده که سطح سواد و شعور سیاسی یه عده در چه حدیه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس