بانک

مدیراداره اعتبارات بانک مرکزی ضمن اعلام ابلاغ «شیوه‌نامه اعطای کارت رفاهی و تامین مالی زنجیره تولید» به پنج بانک عامل، جزئیات مرتبط با این طرح را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، شهرزاد دانشمندی ضمن اشاره به ابلاغ «شیوه‌نامه اعطای کارت رفاهی و تامین مالی زنجیره تولید»، تصریح کرد: حسب مصوبات اقتصادی دولت مقرر شده است برای هم وطنان، کارت رفاهی صادر شود و در نهایت منابع حاصل از آن صرف تأمین مالی زنجیره تولید شود.

این مقام مسئول بانک مرکزی درخصوص سازوکار کارت رفاهی گفت: سازوکار این کارت به گونه‌ای است که یارانه بگیران معیشتی و عادی یا دارندگان «سهام عدالت» که تاکنون سهام خود را نفروخته باشند و یا افراد عادی از طریق سایر وثایق به تشخیص بانک عامل می‌توانند نسبت به دریافت این کارت اقدام کنند. لذا متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بانک‌های عامل، درخواست خود برای دریافت کارت رفاهی را ارائه دهند.

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی درخصوص سقف اعتباری و شرایط بازپرداخت این کارت‌های اعتباری عنوان کرد: این کارت رفاهی با سقف حداکثر هفت میلیون تومان و با بازپرداخت حداکثر ۱۸ ماهه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و متقاضیان می‌توانند از طریق پایانه‌های فروشی که بانک‌های عامل آنها را تعیین می‌کنند، نسبت به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود مبادرت کنند.

وی افزود: اعتبار کارت رفاهی برای خرید کالا و خدمات در فروشگاه‌ها و پذیرنده کارت طرف قرارداد اعلامی توسط بانکهای عامل و طرف قرارداد در سامانه رفاهی ایرانیان امکان‌پذیر است و تراکنش‌های دیگر نظیر برداشت وجه و انتقال وجه از کارت مزبور مجاز نیست.

دانشمندی در ادامه درباره پذیرندگان کارت رفاهی گفت: از طرف دیگر صاحبان پایانه‌های فروش که اکثراً فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند، می‌توانند ضمن عقد قرارداد با بانک‌های عامل از اسناد تجاری مانند «اوراق گام» یا «اوراق اعتبارات اسنادی» به منظور تأمین زنجیره تولید خود استفاده کنند. به این واسطه، اوراق مزبور می‌تواند در زنجیره تولید به گردش افتد و در نهایت توسط بانک عامل متناسب با اقساطی که از مردم اخذ می‌شود، نقد گردد.

وی درباره بانک‌های عامل این طرح عنوان کرد: در حال حاضر پنج بانک «ملی ایران»، «ملت»، «صادرات ایران»، «تجارت» و «رفاه کارگران» بانک‌های عامل این طرح محسوب می‌شوند. و هم اکنون بانک ملی به طور مقدماتی طرح یاد شده را آغاز کرده است. البته حداکثر تا دو هفته آینده سایر بانک‌های عامل نیز این امکان را خواهند داشت که کارت‌های رفاهی را در اختیار متقاضیان قرار دهند و امید است در آینده نزدیک دیگر بانک‌ها نیز برای این طرح معرفی شوند.

به گفته مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی، این بانک در راستای حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و همچنین بهبود فرایند تامین مالی زنجیره تولید، نسبت به ابلاغ شیوه نامه اعطای کارت رفاهی و تامین مالی زنجیره تولید به پنج بانک «ملی ایران»، «ملت»، «صادرات ایران»، «تجارت» و «رفاه کارگران» با سهمیه هر بانک حداقل دویست هزار فقره کارت و سقف فردی هر متقاضی هفتاد میلیون ریال اقدام کرده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • خداوردی قزل سفلی IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  ۷۸۹۷عالی میباشد
 • IR ۰۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  0 0
  یعنی گوشت و مرغ و ... رو هم باید قسطی بخریم. عالیه.
 • فاطمه خزائی IR ۰۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  0 0
  ثبت نام اینترنی بهتره ....برای گرفتن وام سهام عداالت
 • بکلو قلاوند IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  0 0
  ما مردم ایران چقدر به بدبدبدختی رسیدیم. خودمون که نابود شدیم بچه هامونم دارن نابود میشن با این اوضاع منه بازنشسته با ۴ میلیون حقوق نمیدنم بخدا قسم چیکار کنم وامها . قبض ها. قسط ها. خورا. پوشاک. تازه ما لرها ایلات و طوایف و تیره ورده داریم و درماه مهمانهای زیادی داریم و مراسمات عروسی و فوت فامیل هم رده هم تیره هم طایفه هم ایل و فراتر از ایل بین شاخهای متخلف قوم لر. نامزدی. و مراسم قبل ازدواج . جنگهای طایفی. و مراسماتی جز رسم و اداب و فرهنگ قوم لر هست داریم حداقل ماهی یکی دوملیون خرج اینا میشه اگر خرج یا شرکت نکنیم نمیشه و آبرومون در خطره . و اینم بگم حدود ۲ سال دیگه بجز یک کفش نتونستم لباسی بخرم ایران ما ثروتمنده پ چرا مردم ایران اینقدر فقیریم. حالا وام بدن دوبرابرپس بگیرن . قسط اون کجا دلم بزارم.
 • یوسف زاده IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  0 0
  خیلی مسخره ست
 • ناشناس IR ۱۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  0 0
  بخدادیگه خسته شدیم ازاینهمه وعده وعیدیهای الکی دردمون را به کی بگیم هیچکس به فکرمافقیرانیست نه درآمدی ارم نه پشتوانه ای یه زن بیوه بی سرپرست هستم خدابه دادمون برسه اینا به فکرمانیستن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس