انتخابات ۱۴۰۰| حضور گسترده شهروندان ایرانی مقیم لبنان پای صندوق‌های رای

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان بعد از انداختن رای خود در صندوق تاکید کرد که شهروندان ایرانی حضور گسترده ای در پای صندوق های رای دارند.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه الاخبار لبنان سفارت ایران در بیروت در ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح امروز به روی رای دهندگان باز شده و رای گیری در این مرکز همچنان ادامه دارد.

در همین راستا محمد جواد فیروزنیا سفیر ایران در لبنان نیز ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه رای خود را در صندوق انداخت. وی در گفتگو با الاخبار تاکید کرد که میزان مشارکت کنونی در انتخابات ایران به ویژه در لبنان نزدیک به اقبال عمومی دور گذشته انتخابات ریاست جمهوری بوده و ما از ساعات اولیه صبح شاهد حضور گسترده مردمی شهروندان ایرانی پای صندوق رای خواه در مرکز سفارت ایران یا در مراکز دیگر شامل النبطیه و بعلبک هستیم.

وی پیش بینی کرد که میزان حضور مردمی در انتخابات سال جاری مانند حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری دور قبل باشد.

فیروزنیا در خصوص شایعات و شانتاژ تبلیغاتی که اخیرا ضد ایران دنبال می شود تاکید کرد ما در ایران دموکراسی دینی را دنبال می کنیم و این دموکراسی از لحظات اولیه پیروزی انقلاب اسلامی در ایران شاهد برگزاری انتخابات متعدد در تمام زمینه ها بوده است. جمهوری اسلامی ایران اصرار زیادی داشته تا در سخت ترین شرایط نیز انتخابات را در ابعاد ریاست جمهوری و پارلمانی یا شورای شهر در موعد مقرر و بدون تاخیر یا تعویق برگزار کند .

سفیر ایران تاکید کرد: انتخابات در ایران با حضور گسترده مردمی و مشارکت بالا برگزار می شود و ما اطمینان داریم که با وجود تبلیغات بوق های رسانه ای متخاصم با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران ملت ایران امروز با قدرت در صحنه حاضر خواهند بود و مشارکت فعالی در پای صندق های رای خواهند داشت تا بطلان این تبلیغات را ثابت کنند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس