ارز ۴۲۰۰ تومانی منشأ فساد است/ ارائه کارت خرید به کارمندان دولت

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: بازار ارز را نیز یکی از بازارهای فسادزا در اقتصاد کشور دانست و گفت: معتقدم ارز ۴۲۰۰ تومانی منشأ فساد است و باید سازوکار آن برداشته شود.

به گزارش مشرق، محسن مهرعلیزاده نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در برنامه گفتگوی ویژه خبری اظهار کرد: اولویت اصلی امروز کشور و مردم معیشت و گذران زندگی‌شان است. مردم خیلی تحت فشار هستند و خیلی به سختی زندگی می‌کنند، اما نجابت به خرج می‌دهند، امیدوارم نامزدهای انتخابات که امثال بنده هستند، برنامه‌های واقعی برای حل مشکلات مردم ارائه دهند.

وی تصریح کرد: کشورما برای حل مشکلات اقتصادی راه حل دارد که باید از این راه‌حل‌ها استفاده شود، خوشبختانه کشور ما، کشور ثروتمندی است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نیروی انسانی و جوانان نخبه آب و هوا و خاک ثروت‌های مادی و معنوی کشور هستند، گفت: ما ذخایر خوبی در معدن و نیز منابع طبیعی داریم که باید از آن استفاده شود، اینها سرمایه است.

مهرعلیزاده اضافه کرد: ما سرمایه انسانی خوبی در کشور داریم که باید از آن استفاده کرد. ان‌شاالله دولتی بر سر کار بیایید که دارای برنامه منظم اقتصادی و بدون شعار باشد.

وی به روند مناظره‌های انتخاباتی تلویزیونی اشاره کرد و گفت: در این مناظره‌ها مجال و فرصت برای اینکه برنامه ارائه شود، نبود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: معتقدم که برنامه برای آینده کشور باید براساس پایه علمی تدوین شده باشد، بعضا مشاهده می‌شود که افرادی با افکار متنوع، مطالبی را در اختیار نامزد قرارم‌ دهند و او هم همان مطالب را به عنوان برنامه ارائه می‌کند، چه بسا بدون پایه علمی باشد.

وی تصریح کرد: برنامه بنده تحت عنوان اقتصاد اجتماعی است، این برنامه اقتصاد آلمان را نیز به جایی رسانده که امروز شاهدیم با جمعیتی، مشابه جمعیت ما، در سال هزار و ۶۵۰ میلیارد یورو صادرات دارد.

مهرعلیزاده، دخالت دولت در سطوح پائین اقتصادی را موجب فساد دانست و گفت: دولت در پایین‌ترین حجم در کارهای اقتصادی دخالت می‌کند که این مسئله موجب شده، هم حجم دولت افزایش یافته و هم هزینه‌هایش اضافه شود که این هزینه‌ها شامل هزینه‌های اجتماعی برای دولت و نظام نیز هست.

وی همچنین بازار ارز را نیز یکی از بازارهای فسادزا در اقتصاد کشور دانست و گفت: معتقدم ارز ۴۲۰۰ تومانی منشأ فساد است و باید سازوکار آن برداشته شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت سال گذشته نیز در بازار بورس دخالت‌هایی کرد که شاهد تبعات آن در حوزه اقتصادی نیز بودیم.

مهرعلیزاده همچنین به برنامه‌اش برای ارتقاء سطح معیشتی کارکنان دولت اشاره کرد و افزود: براساس برنامه‌ریزی که انجام داده‌ام، به کارمندان، به اندازه ۲ برابر قیمت کالاهای اساسی کارت خرید می‌دهم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۰۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
    0 0
    ارزی۴۲۰۰تومانی رابرای مردم ندادند اسمش یارانه است اصلش چپاوله ارز ۴۲۰۰اگردرقبال دریافت محصول تولید شده باشد مثلا بابت دریافت گوشت ومرغ یاخدمت خوب است که انهم مسیری دیگر دارد نه اینکه به افرادی خاص بدهند وبیست مورد ایا پشتش باشه ایا در بازار ازاد میرود یانهاده میاید ایابا انقیمت وایا بدست افراداصلی میرسد ازادفروخته نمی شود ایا محصول تحویل داده می شود ایا از بازار ازاد سر در می اوردوایاهای دیگر راه اختصاص دیگر است انچه عمل شد بنام یارانه اما برای چپاول بود تمام یارانه ها منشا فساد است الا نانوبهداشت ودرمانونقدی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس