علی صوفی

دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات گفت: اخیراً شنیده‌ام که آقای مرعشی در یک جلسه اینترنتی گفته‌اند که همتی نامزد پنهان جبهه اصلاحات است؛ واقعیت آن است که آقای همتی نامزد مرعشی است نه اصلاح‌طلبان!

سرویس سیاست مشرق - اصلاح‌طلبان این روزها در شرایط برزخی در خصوص تصمیم‌گیری برای حمایت از همتی قرارگرفته‌اند. آشفتگی و دیدگاه‌های مختلف در جریان اصلاحات به حدی رسیده که جلسه روز گذشته جلسه جبهه اصلاحات لغو شد و تصمیم مهم انتخاباتی اصلاح‌طلبان به امروز و به جلسه سران اصلاحات موکول شده است.

علی صوفی دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات با اعلام این خبر به «مشرق» می‌گوید: حزب کارگزاران از اعضای جبهه اصلاحات خواسته است تا در آخرین فرصت باقی‌مانده تا انتخابات بار دیگر جمع‌بندی نهایی اعضاء موردبررسی قرارگرفته و درنهایت احتمال حمایت از یکی از نامزدهای اصلاح‌طلب ارزیابی شود.

صوفی بابیان آنکه جبهه اصلاحات همچنان در موضع نداشتن نامزد در انتخابات قرار دارد گفت: کارگزاران نظرسنجی‌هایی در ۱۲ استان انجام داده و تمایل دارد نتایج آن را به اطلاع جبهه اصلاحات برساند؛ این فعال اصلاح‌طلب ادامه داد: این نظرسنجی‌ها بدون هماهنگی با جبهه اصلاحات و با ابتکار حزب کارگزاران انجام‌شده و نهاد اجماع ساز مصوبه‌ای درباره انجام این نظرسنجی نداشته است.

صوفی ادامه داد: ازنظر نهاد اجماع ساز مسئله شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسیده و ما در اطلاعیه‌ای اعلام کرده‌ایم که هیچ نامزدی در انتخابات نداریم و احتمال آن‌که نظر اعضا تغییر کند، کم است اما به‌هرحال در سیاست همه‌چیز امکان‌پذیر است.

وزیر دولت اصلاحات با تشریح وضعیت نامزدهای این جناح در انتخابات گفت: هیچ‌کدام از دو فرد تائید صلاحیت شده در انتخابات برنامه خود را به نهاد اجماع ساز در مدت‌زمان تعیین‌شده ارائه نداده‌اند؛ ما ۹ نامزد در انتخابات داشتیم که آن‌ها از فیلتر شورای نگهبان رد نشدند بر این اساس مصوبه به ما اجازه نمی دهد سراغ گزینه جدید برویم.

صوفی افزود با توجه به آن‌که در کم‌تر از چند روز دیگر انتخابات انجام می‌شود ازنظر عملی امکان آن وجود ندارد که نامزد جدید معرفی شود؛ البته حزب کارگزاران امشب قرار است همه تلاش خود را بکند تا اطلاعیه موردعلاقه‌اش را از نهاد اجماع ساز به دست بیاورد.

وی با اشاره به سخنان مرعشی درباره همتی گفت: اخیراً شنیده‌ام که آقای مرعشی در یک جلسه اینترنتی گفته‌اند که همتی نامزد پنهان جبهه اصلاحات است؛ واقعیت آن است که آقای همتی نامزد مرعشی است نه اصلاح‌طلبان! به خاطر دارم در جلسه‌ای با آقای مرعشی؛ ایشان به من می‌گفت همتی نامزد خوبی برای اصلاح‌طلبان است؛ اما حزب کارگزاران محسن هاشمی؛ جهانگیری و ظریف را به نهاد اجماع ساز معرفی کرد؛ مرعشی اگر آن زمان نظر مثبتی به همتی داشت چرا نام او را در هیچ‌کدام از جلسات به‌صورت رسمی و علنی اعلام نکرد.

عضو جبهه اصلاحات با بیان آنکه حاضر نیستیم تجربه مجلس یازدهم تکرار شود گفت: در آن روزها برخی اصلاح‌طلبان زیر توافقات شورای سیاست‌گذاری زده و در انتخابات حاضر شدند؛ این بار اجازه چنین تخلفی را به هیچ‌کدام از اعضاء نمی‌دهیم.

حزب کارگزاران اگر بدون مصوبه و اطلاعیه نهاد اجماع ساز از یکی از نامزدهای انتخابات حمایت کند؛ آن‌ها را از جبهه اصلاحات اخراج می‌کنیم؛ زیرا خلاف تشکیلاتی در این سطح غیرقابل‌تحمل است. صوفی افزود در حال حاضر مهر علیزاده عضو حزبی محسوب می‌شود که دبیر کل آن‌من هستم؛ اما به خودم اجازه ندادم بدون هماهنگی با نهاد اجماع ساز از هم‌حزبی خودم در انتخابات حمایت کنم.

صوفی افزود مهر علیزاده بدون هماهنگی با حزب پیشرو اصلاحات در انتخابات ثبت‌نام کرده است؛ البته ایشان چند ماه قبل از انتخابات در جلسه ای به ما گفته بود که ممکن است نامزد انتخابات شود، اما حزب نامزد شدن ایشان را تصویب نکرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • سعید IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  12 5
  اگر با مشارکت حداکثری مردم دوباره فردی همانند حسن روحانی(همتی) انتخاب شود باید فاتحه اقتصاد و مملکت را بخوانیم.
  • مجتبی IR ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
   0 0
   خوب در صورت رای حداقلی مردم دوباره فردی همانند احمدی نژاد انتخاب شود هم باید فاتحه اقتصاد و مملکت را بخوانیم! ( مثل سال ۸۴ که به دلیل عدم رای قاطع انتخابات به دور دوم رفت)
 • حمید IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  13 3
  اصلاح طلبان و کارگزاران اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و باید از سیاست کناره گیری کنند.
 • حامد IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  7 1
  جالبه حتی افساد طلبان هم تهمتی رو قبول ندارند بعد با کمال وقاحت میگه من صدای خاموش مردم هستم. خودتی تهمتی جون
  • محمدایوب IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
   0 0
   بابا این بیچاره درست میگه صدای خاموش هست یعنی مردگان. چون زنده ها قبولش ندارن سر نخواستنش دعواست. فقط گویا زنش قبولش داره گفت بهش رای میده. نامزد پنهان مرعشی.
 • حامد IR ۱۷:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  0 0
  اصلاح طلبان با مشاهده نظر سنجی ها به این نتیجه رسیده اند که در این انتخابات به علت عملکرد به شدت ضعیف و فجیع دولت روحانی (دولت اصلاح طلبان و خاتمی و هاشمی) هیچ شانسی برای پیروزی ندارند. به این علت حتی قبل از اعلام نظر شورای نگهبان تصمیم به تحریم مضحک انتخابات بگیرند تا به جای این که در مورد شکست خورده پاسخگو باشند خود را در موضع مطالبه گر قرار دهند و این گونه وانمود کنند که علت شکست آنها و کاهش نسبی مشارکت به علت رد صلاحیت است. اصلاح طلبان در هر انتخابات حقه و استراتژی خود را دارند.
 • FR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  11 3
  مال هر کی هست ارزونی خودش ! پایان اصلاحات .....
 • مجید IR ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  7 1
  صوفی جان . زور نزن .باند پیچیده شما از مردم عذرخواهی کند بهتره
 • سید IR ۱۹:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  10 2
  واقعیت موضوع این است که مردم به دنبال اسم نیستند بلکه همین که کسی منتسب به جریان منحط و منحرف اصلاح طلبان تهوع آور باشد برای انزجار ملت از وی کفایت می کند و علت آن بیشتر به مفاسد این نحله باطل مربوط است که یادآور دریافت های نجومی و اختلاس های کهکشانی و دزدی های کیهانی است!
 • DE ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  5 2
  همتی نامزد پنهانی مرعشی است میخواست با پختن آش و دعوت از سران همه به همتی رای بدهند ببخشید قاطی کردم آش پختن برای آشتی دادن ایران و عربستان بود نه انتخابات. آهان منظور کلا این آقای مرعشی است عجب؟
 • سعید IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
  0 0
  جریان تئوریسین های انتخابات جبهه اصلاحات، با توجه به برنامه ها و موضع های جدیدی که یکی پس از دیگری رو میکنند، اینگونه بر می آید که شرط برنده شدن خودشان یا ایستادن در مقابل آقای رئیسی، فقط و فقط به کشاندن انتخابات به دور دوم می بینند. مراقب جرایانات اطلاح طلبان کم رنگ، و کارگزاران سازندگی باشید. مراقب باشید که حضور حد اکثری در انتخابات را فراموش نکنیم.
 • یاور IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  ما تنها با امید ریشه کنی فساد به آیت الله رئیسی رای دادیم و تا حصول نتیجه پای آرمان ها هستیم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس