توضیحات دبیرخانه ستاد مقابله با کرونا درباره سفرهای نوروزی

دبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای توضیحاتی درباره نحوه تصمیم‌گیری پیرامون عدم ممنوعیت سفرهای نوروزی در این ستاد ارائه کرد.

به گزارش مشرق، دبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که: نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ضمن پرهیز از طرح مباحث بی‌پایه و اساس در خصوص سیاست‌گذاری کرونا، از سیاسی کردن این مسئله ملی خودداری کنند.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

۱- متأسفانه این ادعا بدون اطلاع از فرآیند تصمیم‌گیری در ستاد ملی کرونا و براساس داده‌های نادرست اظهار می‌شود، اساساً فرآیند تصمیم‌سازی در حوزه کرونا چنانکه پیش از این به کرات توضیح داده شده، چندلایه‌ای و تابع سازوکارهای روشنی است.

مصوبات مربوط به مدیریت کرونا در ابتدا در کمیته‌های تخصصی، پس از آن هم به ترتیب در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی و جلسه روسای کمیته‌های تخصصی و نهایتاً در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت عبور از هر چهار مرحله، مصوب تلقی شده و برای اجرا ابلاغ می‌شود.

۲- موضوع سفرهای نوروزی در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و با حضور نمایندگان همه دستگاه‌های اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتاً خروجی آن جلسه مبنی بر استمرار اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند (آزاد بودن سفر به مناطق زرد، آبی و ممنوعیت سفر به مناطق نارنجی و قرمز) در ایام تعطیلات نوروز به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه گردید.

در جلسه ستاد ملی کرونا نیز تصمیم مورد نظر با نظر اجماع اعضای جلسه (که با حضور نمایندگان همه دستگاه‌ها از جمله دادستان محترم کل کشور به نمایندگی از رئیس محترم قوه قضائیه، تشکیل شد) مورد تصویب قرار گرفت و ابلاغ گردید. بنابراین ادعای تصمیم‌گیری شخصی رئیس‌جمهور یا هر مرجع یا نهاد دیگری در این خصوص بیانی نادرست و سیاسی و به دور از انصاف می‌باشد.

نظر به مراتب فوق، لازم است نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ضمن پرهیز از طرح مباحث بی‌پایه و اساس در خصوص سیاست‌گذاری کرونا، از سیاسی کردن این مسئله ملی خودداری کنند و دستاوردهای کشور در مبارزه با بلیه کرونا را که به برکت حمایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری، همراهی و همدلی مردم شریف ایران و فداکاری و از جان‌گذشتگی مدافعان سلامت به دست آمده است را فدای کاربردهای سیاسی و انتخاباتی نکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس