اخبار ویژه روزنامه‌ها نمایه

آقای روحانی گویا هیچ اطلاعی از گرانی‌های افسارگسیخته کالاهای اساسی در بازار ندارد که در اواخر عمر دولتش، وزارت صمت را مأمور کرده تا با جدیت نسبت به کنترل قیمت‌ها و ممانعت از افزایش آنها اقدام کند.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

**********

انتقاد روزنامه حامی دولت با شوخی تلخ روحانی/ همتی مدعی مخالفت با سانسور بانک مرکزی مأمور سانسور آمار!

کیهان

انتقاد روزنامه حامی دولت با شوخی تلخ روحانی

آقای روحانی گویا هیچ اطلاعی از گرانی‌های افسارگسیخته کالاهای اساسی در بازار ندارد که در اواخر عمر دولتش، وزارت صمت را مأمور کرده تا با جدیت نسبت به کنترل قیمت‌ها و ممانعت از افزایش آنها اقدام کند.

این تحلیل را روزنامه جهان صنعت (از روزنامه‌های حامی دولت) در واکنش به دستورهای چند باره و فرمایشی آقای روحانی برای ممانعت از گرانی کالا منتشر کرد، آن هم در شرایطی که دستگاه‌های دولتی برای چندین بار در سه ماه اخیر، دستور گرانی برخی کالاها را صادر کرده‌اند.

جهان صنعت می‌نویسد: آقای روحانی در جلسه دیروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با تاکید بر اینکه افزایش قیمت کالاها پذیرفتنی نیست، اعلام کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است با جدیت نسبت به کنترل قیمت‌ها و ممانعت از افزایش آنها اقدام کند و مانع از فشار مضاعف به زندگی و معیشت مردم در شرایط کنونی اقتصادی شود.

این دستور روحانی از آنجا جای تأمل دارد که دیگر زمانی برای مدیریت بازار از سوی دولتمردان فعلی باقی نمانده و اگر مباحث معیشتی مردم واقعا برای دولت مهم بود، خیلی زودتر از اینها باید مسئولان مربوطه را برای این کار بسیج می‌کرد. البته روحانی در اواخر سال گذشته از وزرا، استانداران، مدیران کل و بازرسان درخواست کرده بود که با همه توان وارد عمل شوند و شب عید مردم را شیرین کنند در حالی که به نظر می‌رسد اگر به جای درخواست، فشار بیشتری برای تنظیم بازار نیازهای اساسی مردم به وزرا اعمال می‌شد، امروز شاهد چنین وضعیت عجیب و غریبی در بازار نبودیم.

بر اساس آنچه کارشناسان اعلام می‌کنند، بی‌تدبیری و بی‌تفاوتی دولت به خصوص وزارت صمت نسبت به گرانی‌های افسارگسیخته در بازار، بدترین دوران معیشتی را برای اقشار مختلف جامعه به وجود آورده و بدترین دوران وزارت صمت در تاریخ هم با حضور علیرضا رزم‌حسینی رقم خورده است، چرا که از مهرماه سال ۱۳۹۹ که وی سکان وزارت صمت را در دست گرفته است، وضعیت نابسامانی بازار کالاهای اساسی تشدید شده است. در این خصوص به نظر می‌رسد که وزیر صمت چندان جدیتی برای مقابله با این گرانی‌ها ندارد و دولت نیز به دلایلی که شاید سیاسیون بهتر از آن خبر داشته باشند، افزایش قیمت‌ها را به صورت هدفمند دنبال می‌کند و در مقابل افزایش قیمت‌های جدید تنها مهر تایید خود را نشان می‌دهد.

حال اما در زمانی که از اوایل سال جاری بیشتر کالاهای اساسی از جمله نان، روغن، شکر و… با موافقت دولت گران شده، رئیس‌جمهور دستور ممانعت از افزایش قیمت‌ها را می‌دهد؛ موضوعی که این شائبه را ایجاد می‌کند که شاید افزایش قیمت‌های جدیدی در راه است، چرا که تجربه نشان داده درست پس از اظهارات رئیس‌جمهور در مورد جلوگیری از افزایش قیمت‌ها، گرانی‌های جدیدی در بازار اتفاق می‌افتد.

جدیدترین آمار منتشرشده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در اوایل این ماه نشان می‌دهد که قیمت برخی از انواع خوراک دام و طیور، میوه، حبوبات و برنج، روغن، مرغ زنده و همچنین آهن‌آلات طی سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

دولت بازار کالاهای اساسی را رها کرده و متاسفانه در وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار هیچ گونه اراده‌ای برای کاهش قیمت‌ها و دست‌کم ثبات قیمت‌ها وجود ندارد و مردم و طبقه‌های مختلف جامعه باید تاوان این عدم مدیریت را بپردازند.

از اردیبهشت ۱۳۹۹ تا سال ۱۴۰۰ افزایش قیمت‌ها در بازار کالاهای اساسی از ۴۵ درصد تا بالای ۱۰۰ درصد اتفاق افتاده و با شروع سال ۱۴۰۰ هم کالاهای اساسی از جمله شکر، روغن و مرغ گران شدند.

بنابر برخی گزارش‌ها، قیمت 27 قلم کالا در یک سال گذشته، 2 تا 4 برابر شده است.

دفاع فرمانده سابق ارتش اسرائیل از برجام

فرمانده سابق ارتش اسرائیل گفت: توافق هسته‌ای (برجام) به ما اجازه تمرکز روی دیگر جبهه‌ها را می‌دهد.

گادی آیزنکوت رئیس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی، طی سخنرانی در کالج نتانیا ضمن حمایت از احیای توافق برجام گفت: وجود این توافق باعث می‌شود که ارتش اسرائیل بتواند منابع خود را به دیگر مشکلات امنیتی ضروری اختصاص دهد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، وی مدعی شد: «اسرائیل همواره باید نگران ابعاد ایران اتمی باشد و لازم است به صرف کردن انرژی گزاف برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتم ادامه دهد.»

براساس این گزارش، آیزنکوت که در زمان حضور خود در ستاد کل ارتش این رژیم، یکی از حامیان توافق هسته‌ای ایران بود، گفت: «آن (توافق) به ما اجازه داد که میزان زیادی از منابع خود را به دیگر چیزها اختصاص دهیم؛ تهدیدهای میدانی، توسعه چشمگیر روابط با متحدان، شروع کارزار علیه استقرار نظامی ایران. توافق به ما اجازه داد منابع اصلی را برای حل پاره‌ای از مشکلات امنیتی در مرزهای اسرائیل اختصاص دهیم.

همتی مدعی مخالفت با سانسور بانک مرکزی مأمور سانسور آمار!

روزنامه حامی دولت، از تداوم سانسور آمار اقتصادی توسط بانک مرکزی انتقاد کرد.

روزنامه اعتماد نوشت: اخیراً بانک مرکزی نماگرهای سه ماهه سوم سال 99 را منتشر کرد که مانند آنچه در خصوص نماگرهای اقتصادی سه ماهه دوم منتشر کرده بود، جای برخی اعداد و ارقام خالی بود. از جمله میزان صادرات نفت.

نکته دیگر تداوم عدم انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده در این گزارش است. با وجود اینکه چند سالی است که مرکز آمار مسئول انتشار گزارش‌های مربوط به تورم است، اما حتی اعدادی که این مرکز به عنوان تورم رسمی کشور منتشر کرده نیز در نماگرهای اقتصادی، خالی است. شاخص بهای تولیدکننده نیز دیگر غایب این گزارش است. نکته در این است که پیش از انتشار نماگرهای اقتصادی، شاخص بهای تولیدکننده توسط مرکز آمار منتشر شده بود. وضع مالی دولت نیز از دیگر آمارهایی است که منتشر نشده است. با وجود اینکه کارشناسان بر انتشار بدون سانسور آمارها برای افزایش اعتماد فعالان اقتصادی تأکید دارند، اما به نظر می‌رسد بانک مرکزی روش قبلی خود برای سانسور آماری را ادامه خواهد داد. اگرچه رئیس کل بانک مرکزی به دلیل حضور در کارزار انتخابات ریاست جمهوری، توسط رئیس‌جمهور برکنار شده و قائم مقام او، اکبر کمیجانی هم اکنون در بانک مرکزی به عنوان سرپرست مشغول به کار است اما انتظار این بود که با تغییر در مسئولیت بانک مرکزی برخی آمارهای مهم اقتصادی نیز از خفا بیرون بیاید و در دسترس کارشناسان و جامعه علمی قرار گیرد و ظاهراً هنوز تصمیم بر آن نیست. براساس گزارش بانک مرکزی از نماگرهای اقتصادی در سه ماهه سوم سال 1399، در بخش متغیرهای پولی؛ نرخ رشد نقدینگی در پاییز سال 99 به 26/6 درصد همچنین نرخ رشد پول 44/4 درصد شبه پول 22/9 درصد و همچنین نرخ رشد سپرده‌های بخش غیر دولتی به 27/2 درصد رسیده است.

گزارش روزنامه اعتماد درباره سانسور ادامه‌دار آمارها در بانک مرکزی در حالی است که آقای همتی در تبلیغات انتخاباتی، خود را ضد سانسور معرفی می‌کند.

ما تولید نفت را کم کردیم دولت بعد افزایش دهد(!)

آقای زنگنه وزیر نفت در حالی دستور افزایش تولید نفت را به دولت بعد می‌دهد که متهم کاهش تولید است.

روزنامه جوان در گزارشی می‌نویسد: تولید نفت ایران «باید» به روزی 6/5 میلیون بشکه برسد، دولت آینده باید این هدف را محقق کند. این بخشی از بایدهایی است که وزیر فعلی نفت برای دولت آینده فاکتور کرده است، بدون آنکه پاسخ دهد طی هشت سال اخیر برای افزایش ظرفیت تولید نفت ایران چه کرده است؟! روزی که زنگنه در سال 92 وزارت نفت را تحویل گرفت، ظرفیت تولید نفت ایران بین 4/1 میلیون تا 4/2 میلیون بشکه در روز بود؛ در آن دوره، به دلیل تحریم‌هایی که بر کشور تحمیل شده بود، میزان تولید نفت زیر 3 میلیون بشکه در روز بود و وزیر نفت و مدیرانش قول دادند با رفع تحریم‌ها، میزان تولید را به 4/2 میلیون بشکه در روز می‌رسانند.

او حتی به مجلس رفت و گفت میزان تولید نفت و میعانات گازی را تا سال 96 به رقم 5/7 میلیون بشکه می‌رساند، حتی با وجود تحریم‌. اما او در این هشت سال نتوانست 200 هزار بشکه روی ظرفیت تولید بگذارد، ولی امروز از دولت بعدی می‌خواهد، میزان تولید را به 6/5 میلیون بشکه برساند و برای آن، از قید «باید» نیز استفاده می‌کند.

زنگنه طی این هشت سال وعده‌های بسیاری داد، از ضرورت‌ها و برنامه‌هایی گفت که از نظر اغلب کارشناسان، جنبه کاریکاتوری و پفکی داشت با وجود اینکه سرمایه‌گذاری دولت نهم و دهم در غرب کارون و سایر میادین نفتی، توانست 400 هزار بشکه ظرفیت به دولت روحانی هدیه کند، اما ظرفیت تولید نه تنها به بیش از 4/6 میلیون بشکه افزایش نیافت، بلکه با کاهش شدید به 3/8 میلیون بشکه در روز رسید!

این عملکرد بی‌نظیر، نشان می‌دهد دولت تدبیر و امید نه تنها یک قدم مثبت برای افزایش تولید برنداشت، بلکه با رؤیاپردازی و معطل کردن کشور به پای ایده‌های غیرقابل دسترس، منافع ملی را نیز بر باد داده است. وزارت نفت برای دولت بعد مین‌گذاری کرده است. اصولا دولت‌ها در حوزه نفت برای دولت بعد کار می‌کنند، مانند دولت نهم و دهم که با توسعه میادین نفتی و گازی، پروژه‌ها را با پیشرفت بالا تحویل داد و این دولت آن را افتتاح کرد ولی متاسفانه زنگنه، هیچ اقدام مثبت و بزرگی را برای دولت بعد انجام نداده است؛ هرچه هست چند قرارداد کاغذی است که هنوز در مرحله خاک‌بازی متوقف مانده است و دولت بعد باید از صفر شروع کند.

او بهتر است به این پرسش پاسخ دهد برای ظرفیت‌سازی تولید نفت چه کرده است؟ چرا به جای ظرفیت 4/6 میلیون بشکه‌ای هم‌اکنون ظرفیت تولید 3/8 میلیون بشکه در روز است؟ چه بلایی بر سر مخازن و میادین نفتی رخ داده است که نه تنها هیچ افزایشی در ظرفیت رخ نداده، بلکه کاهش هم داشته است؟!

اظهارات آقای زنگنه درباره ضرورت افزایش تولید در حالی است که وی چندی پیش با پالایشگاه‌سازی هم مخالفت کرده و آن را کثافت‌کاری توصیف نموده بود.

حمایت یواشکی کارگزاران و مشارکت از همتی

اصلاح‌طلبان همچنان بازی فریبکارانه در دو نقش را در قبال انتخابات پیش می‌برند.

این طیف با تعیین نسبت به این که مردم از عملکرد دولت مورد حمایت آنها به شدت ناراضی هستند، ابتدا با ادعای این که «رئیس‌جمهور تدارکاتچی است» و سپس «نامزد نداریم»، ظرف چند ماه گذشته کوشیدند از پاسخگویی درباره عملکرد 8 ساله دولت شانه خالی کنند و این در حالی است که همزمان نهاد اجماع‌ساز آنها فعالیت خود را آغاز کرده بود.

این طیف (و از جمله جبهه اصلاحات و نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان) پس از بررسی صلاحیت نامزدها نیز ادعا کرده‌اند نامزدی در انتخابات ندارند. اما خبرهای قطعی حاکی از این است که همتی قبلاً حتی برنامه خود را به نهاد اجماع‌ساز ارائه کرده و به گفته علی اکبر نمازی عضو شورای مرکزی کارگزاران، مورد استقبال این گروه هم قرار گرفته است.

ادبیات تند، غیرکارشناسی و سیاسی‌کارانه همتی و مهرعلیزاده در مناظره‌ها و تبلیغات انتخاباتی نیز نشان می‌دهد که آنها دیکته‌های دیگران را -بعضاً حتی ناشیانه- بازگو می‌کنند. اصلاح‌طلبان شرط حمایت خود از همتی یا مهرعلیزاده را تحرکات رادیکال و حاشیه‌سازانه قرار داده‌اند تا بدین‌ترتیب به زعم خود، فضای بحث عمومی را از کارآمدی و کارنامه و برنامه، به جعل دو قطبی‌های فریبنده منحرف کنند.

با این حال نگرانی خاتمی و بهزاد نبوی و برخی سران جبهه اصلاحات این است که رأی همتی و مهرعلیزاده همچنان که در دو هفته اخیر معلوم شده، رشد نکند و در همان حد دو تا چهار درصد باقی بماند. به همین دلیل خاتمی فعلاً برای حمایت رسمی دست نگه داشته تا هزینه شکست قریب‌الوقوع اصلاح‌طلبان به پای وی نوشته نشود.

پیش از این زیباکلام از قول خاتمی گفته بود که مردم دیگر به خاطر حمایت او از یک نامزد، رأی نمی‌دهند و روحانی جای دفاع باقی نگذاشته است.

با این وجود، روزنامه سازندگی ارگان حزب کارگزاران، طی چند شماره، تمام صفحه اول خود را به حمایت از همتی اختصاص داد و تیتر زد «همتی: مستقل هستم»، «صدای سوم»، برگ برنده همتی»، «دوقطبی رئیسی- همتی» و «کرباسچی: قهر با صندوق رأی یعنی خلع‌سلاح خودمان» را برای این حمایت انتخاب کرد. این روزنامه در عین حال با رندی و تردستی، همتی را با 4 درصد رأی در نظرسنجی‌های دولتی، رقیب و همتراز رئیسی وانمود کرده که بالای 65 درصد رأی دارد. پس از حزب کارگزاران، دیروز هم نوبت حزب اتحاد ملت (جایگزین حزب منحله مشارکت و یکی از 3 حزب پدرخوانده اصلاح‌طلبان) بود که برخلاف مشی دو سه هفته گذشته، علناً از همتی حمایت کند. نشریه صدا ارگان حزب اتحاد ملت، دیروز تمام صفحه اول خود را به حمایت از همتی در تیترهایی «همت ملت»، «دوم خرداد را تکرار کنیم»، «جلایی پور: هر قدر تعامل همتی با اصلاح‌طلبان بیشتر باشد، احتمال جلب حمایت بیشتر می‌شود» و... اختصاص داد.

«صدا» همان نشریه‌ای است که سال گذشته خواستار مذاکره به هر قیمت و لو تحقیرآمیز با ترامپ شده و با اشاره به تحقیر رئیس‌جمهور صربستان توسط ترامپ نوشته بود و لو مثل رئیس‌جمهور صربستان، مثل بره‌ای در مذبح و بره‌ای در مسلخ یا همچون متهمی در اتاق بازجویی» باید با ترامپ مذاکره کرد(!)

برخی تحلیلگران می‌گویند وضعیت اصلاح‌طلبان که هم نمی‌خواهند انتخابات را از دست بدهند و هم می‌دانند که قادر به جلب رأی مردم نیستند، وضعیتی شبیه وضعیت اره‌نشینی را برای آنها رقم زده است.

یادآور می‌شود به گزارش مشرق، دولتمردانی مثل جهانگیری، نوبخت، نهاوندیان و... از همتی حمایت می‌کنند. حتی گفته می‌شود ادعای عزل همتی توسط روحانی نیز، برای نوعی محبوبیت‌سازی به نفع وی (به خاطر مغضوب واقع شدن!) بوده است.

انتقاد روزنامه حامی دولت با شوخی تلخ روحانی/ همتی مدعی مخالفت با سانسور بانک مرکزی مأمور سانسور آمار!

ایران

حذف و اضافات تحریمی امریکا در دولت بایدن

 خبر اول اینکه، امریکا در حالی نام سه مقام سابق دولت ایران را از فهرست تحریم‌ها خارج کرده است که «آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه این کشور می‌گوید این اقدام در نتیجه تعهد کشورش به رفع تحریم در صورت تغییر در وضعیت یا رفتار اشخاص تحریم‌ شده صورت گرفته است. به گزارش ایسنا، وزارت خزانه‌داری امریکا پنجشنبه گذشته سه فرد ایرانی به نام‌های «احمد قلعه‌بانی»، «فرزاد بازرگان» و «محمد معینی» را که سابقاً در زمینه خرید، اکتساب، فروش، انتقال یا بازاریابی محصولات پتروشیمی ایران فعال بوده‌اند، از فهرست تحریم‌ها حذف کرده است. قلعه‌بانی مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت ایران، معینی از مدیران سابق شرکت بازرگانی نفت ایران و بازرگان از مدیران سابق شرکت «هنگ‌کنگ اینترترید» از شعبه‌های شرکت بازرگانی نفت ایران بوده‌اند. دولت امریکا علاوه بر این نام دو شرکت را که قبلاً به اتهام اکتساب، فروش، انتقال یا بازاریابی برای محصولات پتروشیمی ایران در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته بودند، از فهرست تحریم‌ها خارج کرده است. وزارت خزانه‌داری امریکا همزمان با این اقدام از اعمال تحریم علیه «سعید احمد محمد الجمال» به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران خبر داد. این وزارتخانه همچنین چندین فرد و نهاد در ارتباط با این شخص را نیز در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

اعرافی جایگزینی با رئیسی را  تکذیب کرد

 خبر دیگر اینکه، علیرضا اعرافی در حاشیه نشست کارآموزان وکالت استان تهران در خصوص شایعاتی مبنی بر جایگزینی وی بر ریاست قوه قضائیه گفت: این اخبار را به کلی تکذیب می‌کنم. به‌گزارش ایسنا، عضو فقهای شورای نگهبان در خصوص عدم احراز صلاحیت‌ها در انتخابات ریاست جمهوری گفت: مسیر قانونی طی شده است و مدارک به‌صورت مستند موجود است و جای اعمال سلیقه به آن معنا وجود ندارد. بشر در هر جایی که باشد، ممکن است درصدی اعمال سلیقه داشته باشد اما مبنا، مبنای قانونی مشخصی است.

دستگیری یکی از سرپل‌های گروهک سلطنت‌طلب

 دست آخر اینکه، سربازان گمنام سازمان اطلاعات سپاه کربلا در مازندران یکی از سرپل‌های اصلی گروهک سلطنت طلب مستقر در خارج از کشور را دستگیر کردند. به‌گزارش فارس، در این چند ماه اخیر منتهی به انتخابات ۲۸ خردادماه رسانه‌های بیگانه و شبکه های معاند برای کاهش حضور حداکثری مردم در انتخابات با فضاسازی‌ها و تبلیغات ضدانتخاباتی، با ایجاد شایعه، دروغ پراکنی، شبهه افکنی و همچنین ملتهب کردن جامعه سعی در تغییر نظام محاسباتی مردم دارند. سربازان گمنام امام زمان(عج) سازمان اطلاعات سپاه کربلا طی یک عملیات غافلگیرانه یکی از سرپل‌های اصلی مرتبط با یک گروهک سلطنت‌طلب مستقر در خارج از کشور را دستگیر کردند. این اقدام که پس از یک دوره اشراف اطلاعاتی و تخصصی صورت گرفته است، مشخص شد این فرد و مرتبطین وی با گذراندن آموزش‌های لازم و عضوگیری در فضای مجازی و حقیقی در تلاش بودند ضمن تشکیل و حمایت از کمپین‌هایی برای کاهش حضور حداکثری مردم در انتخابات به ایجاد نارضایتی‌ها دامن زده و با التهاب آفرینی برای امنیتی و سیاسی کردن جامعه دست به فتنه انگیزی بزنند.

انتقاد روزنامه حامی دولت با شوخی تلخ روحانی/ همتی مدعی مخالفت با سانسور بانک مرکزی مأمور سانسور آمار!

آرمان ملی

بازداشت یکی از سرپل‌های سلطنت‌طلب
پاسداران گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه کربلا مازندران، در عملیاتی غافلگیرانه یکی از مزدوران و سرپل‌های اصلی مرتبط با گروهک سلطنت‌طلب مستقر در خارج از کشور را دستگیر کردند. در این عملیات پس از یک دوره اِشراف اطلاعاتی تخصصی مشخص شد، این فرد و مرتبطان وی با گذراندن آموزش‌های لازم و عضوگیری در فضای مجازی و حقیقی علاوه بر تشکیل و حمایت از پویش‌هایی با هدف کاهش حضور حداکثری مردم در انتخابات، به ایجاد نارضایتی‌ها دامن زده و مانند فتنه سال ۸۸ با ایجاد فرصت‌های احتمالی فضای سیاسی و امنیتی جامعه را ملتهب کنند.
 
دایی، احمدی‌نژاد را به رختکن راه نداد
حسن اشجاری مدافع چپ سابق تیم ملی فوتبال ایران، که در زمان حضور علی دایی روی نیمکت تیم ملی از بازیکنان ثابت تیم به حساب می‌آمد، در جدیدترین صحبت‌های خود پرده از راز اخراج علی دایی از تیم ملی بعد از شکست 2-1 مقابل عربستان در ورزشگاه آزادی برداشت. اشجاری در این خصوص گفت: نتیجه بازی با عربستان هیچ تاثیری روی اخراج علی دایی از تیم ملی نداشت و تنها دلیل اخراج دایی، راه ندادن احمدی‌نژاد به رختکن بود. همین مساله باعث ناراحتی شدید احمدی‌نژاد و همراهانشان شد.


اتهام سرقت علمی به همتی
رئیس ستاد انتخاباتی عبدالناصر همتی در نامه‌ای به رئیس دانشگاه تهران نسبت به اتهام سرقت علمی علیه این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری واکنش نشان داد. در نامه محمدعلی ایزدی که خطاب به محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران نوشته شده، آمده است: «به اطلاع می‌رساند که اخیرا در تداوم بداخلاقی‌ها و کارشکنی‌های انتخاباتی، مقالاتی در سامانه اطلاعات پژوهشی اعضای هیأت علمی به نام جناب آقای دکتر عبدالناصر همتی ثبت شده است که متعلق به ایشان نبوده و به عنوان سرقت علمی علیه وی در فضای مجازی مورد سوءاستفاده قرار گرفته است. لذا خواهشمند است دستور فرمایید در اسرع وقت موضوع بررسی شده و نتیجه جهت شفاف‌سازی و اطلاع عمومی منتشر شود».
 
دستگیری ابربدهکار بانکی
با تلاش سربازان گمنام حضرت امام زمان (عج) در اطلاعات سپاه کربلا، یکی از ابربدهکاران بانکی در مازندران دستگیر شد. این شخص از سال‌های قبل دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به شبکه بانکی بدهکار بود و با نفوذ در دستگاه‌های متولی از بازپرداخت آن خودداری می‌کرد. همچنین این فرد به اتهام اخلال در بازار نهاده‌های دامی و جوجه یک‌روز ه با شیوه گران‌فروشی در اختیار دستگاه‌های قضائی قرار دارد.
شادی جنجال‌ساز مربی آلمان
تیم ملی والیبال ایران در سومین هفته مسابقات لیگ ملت‌ها، مغلوب آلمان شد. در ست چهارم مسابقه زمانی که آلمان‌ها دو بر یک در مجموع پیش بودند، ملی‌پوشان ایرانی برای اینکه انگیزه تیمی را بالا ببرند، روی امتیازهای اول به شدت خوشحالی می‌کردند. این مساله باعث اختلاف لفظی سرمربی ایران و آلمان شد. در این لحظه آلکنو سرمربی تیم ملی با نشان دادن علامت هیس از او خواست ساکت باشد. وقتی آلمان‌ها در نهایت بازی را بردند سرمربی این تیم مثل بازیکنان ایران شادی کرد تا جواب آنها را داده باشد؛ موضوعی که البته کمی عجیب بود.
 
احمدی‌نژاد چطور زن گرفت؟
محمود احمدی‌نژاد در پاسخ سوال مجری که از او خواست نحوه آشنایی با همسرش را بیان کند، اینطور گفت: من و همسرم در دانشگاه با هم آشنا شدیم. او درباره مهریه همسرش نیز گفت: این حرف‌ها بین ما نیست و همه زندگی من برای حاج خانم است. از احمدی‌نژاد سوال شد که آیا ظرف هم می‌شوید که او در جواب گفت: مگر ظرف شستن کار بدی است؟ حتما می‌شویم.
 
کنایه مجری برنامه ثریا به روحانی
مجری برنامه تلویزیونی ثریا، صحبت‌های حسن روحانی درباره مناظرات انتخابات ریاست‌جمهوری را مورد بررسی قرار داد. مقصودیان  با اشاره به عصبانیت رئیس‌جمهور از بی‌اخلاقی در مناظرات، گفت که این کار، همان روشی بود که ایشان، با استفاده از آن در انتخابات پیروز شدند. وی به مناظرات دولت دوم روحانی هم اشاره کرد و گفت که آقای روحانی، در دولت دوم خودشان هم از کلیدواژه «دولت قبل» استفاده کردند؛ شاید این کار خدا بوده که ما این روزها را هم ببینیم!
 
رشیدپور از ایران مهاجرت کرد؟
استوری رضا رشیدپور در صفحه شخصی اینستاگرامش، به شایعه مهاجرت او از ایران دامن زده است. رضا رشیدپور، مجری با سابقه تلویزیون، پس از دو ماه که صفحه شخصی اینستاگرامش را به‌روز نکرده بود، با انتشار یک استوری با عکسی از درون هواپیما، بسیاری از دنبال‌کنندگان خود را در فضای مجازی به شک انداخت که به احتمال زیاد، این یک پیام خداحافظی از ایران است. او در شرح این عکس، کوتاه نوشته است: «اما خودم را جا گذاشتم».
 
سفر وزیر کشاورزی عراق به قم
وزیر کشاورزی عراق با سفر به قم ضمن دیدار با تنی چند از علما همچنین طی بازدیدهایی با ظرفیت‌های همکاری با استان قم از جمله در حوزه کشاورزی این استان آشنا شد. محمدکریم الخفاجی در این سفر که بهرام سرمست استاندار قم و محمدرضا طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور او را همراهی کرد در جریان ظرفیت‌های بخش کشاورزی و دامپروری این استان برای افزایش همکاری‌های دو طرفه قرار گرفت.
 
تجهیز ایران به ماهواره پیشرفته
روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات آمریکا و خاورمیانه مدعی شد که ایران قرار است یک ماهواره از روسیه دریافت کند که توان ایران را برای گردآوری اطلاعات از اهداف مختلف به طور چشم‌گیری افزایش خواهد داد و می‌تواند برای اسراییل و آمریکا دردسر ساز باشد. طبق اظهارات مقامات فعلی آمریکا و برخی مقامات در خاورمیانه، روسیه در حال آماده شدن برای ارائه نوع پیشرفتی از سامانه ماهواره‌ای به ایران است که برای جمع آوری داده با اهداف بالقوه نظامی در خاورمیانه و فراتر از آن، توان بی‌سابقه‌ای به تهران خواهد داد.
 
سفر میلیاردی با هواپیمای اختصاصی؟
عبدالناصر همتی روز جمعه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: پول کثیف در ستادهای نامزدها در حال گردش است. منشاء حجم عظیم بنر و پوستر و سفر میلیاردی با اجاره هواپیمای اختصاصی همین پول‌هاست. من نه تنها اجازه ندادم پول رانت و دلالی برای من تبلیغ کند که پول‌های کثیف و جریان‌های آلوده در حال تخریب و تمسخر بنده هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
  0 0
  آقای روحانی فرمودند: وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است با جدیت نسبت به کنترل قیمت‌ها و ممانعت از افزایش آنها اقدام کند و مانع از فشار مضاعف به زندگی و معیشت مردم در شرایط کنونی اقتصادی شود احتمال اول: آقای روحانی در اواخر دوره خود متوجه شده اند که وزارت صمت تا به حال متوجه نشده بود که در مقابل کنترل قیمت ها چه وظیفه ای دارد احتمال دوم: ایشان یک حرفی زد چون عادت دارد یک حرفی بزند. اصولاً کاری جز حرف زدن ندارد احتمال سوم: ؟؟؟؟، کسی می تواند کمک کند احتمال سوم را پیدا کنیم؟
 • IR ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
  0 0
  جناب روحانی واقعا خودش را زده به نادانی این همه فلاکت در این 8 سال اوده بعد دم از دستاورد و............ می زند ادم دروغ گو دشمن خدا ایشان زمانی که نماینده امام در وزارت دفاع بود دستور داد که خانم ها باید با چادر سرکا بیایند یا گفت که بین کلاس ها دیوار بکشند که رهبری فرمودند حضرت امام ره فرمودند بر ودر نماز جمعه صحبت کن بعد از سالها این بی وجدان صحبت کرد و گفت من اینها می شناسم توی پیاده رو ها دیوار می کشند یک عده ادم بی بصیرت و جوانها که از گذشته این فرد اطلاع نداشت به ایشان رای دادند دروغ گو ادم مثل ایشان وجود ندارد
 • مهدی IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
  0 0
  بعد از انتخابات نان میشود از هزاو چهار صدو پنجاه تومان به دوهزارو دویست و پنجاه تومان.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس