اقتصاد مشکل امروز ایران است/ افزایش یارانه ۵ دهک پایین جامعه

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری مشکل امروز کشور را اقتصاد دانست و گفت: مشکل ما رانت خواری و ارز ۴ هزار و ۲۰۰ و مسائل اینچنینی است.

به گزارش مشرق، محسن مهر علیزاده عصر جمعه در گفتگوی تلویزیونی خود با مردم استان کرمان با اشاره به اینکه امروز کشور ما در موقعیت و در مقطع حساسی قرار گرفته است، افزود: امروز مردم ایران دست به انتخابی خواهند زد تا راهی برای برون رفت از مشکلات پیچیده در کشور بیابند و خدمت گذاری را سر کار بیاورد که در خدمت مردم باشد.

وی بیان داشت: امروز با مسئله معیشت، فقر و فاصله اجتماعی بسیار زیاد، افزایش سطح خط فقر به ۷۰ درصد جامعه و از طرف دیگر کشمکش‌های بی حاصل بین افراد و گروه‌ها در عرصه‌های مختلف مواجه هستیم. تأسف بار تر اینکه در کشوری زندگی می‌کنیم که با اینکه نیت مسئولان خیر است اما در عمل شاهد فساد و تحمیل زندگی سخت بر مردم هستیم.

برخی اقدامات مسئولان باعث ایجاد مشکلاتی عدیده شده است

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان این مطلب که برخی از اقدامات مسئولان موجب شده است با مشکلاتی عدیده ای مواجه شویم، اظهار داشت: اینها را مطرح نمی‌کنم که ناامید شوید بلکه این عوامل موجب آسیب دیدگی اعتماد مردم به مسئولان و حکمرانی شده است. این آسیب دیدگی موجب شده که حتی مسئولی اگر بخواهد کار خوبی هم انجام بدهد باز هم مردم شاید اعتماد لازم را نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد که می‌خواهند مشکلات مردم را مرتفع کنند، باید مشکلات مردم را درک کنند و صرفاً از طریق بیان آنها، نمی‌تواند این مسائل را حل کند، افزود: بنده هم همانند شما یک زندگی معمولی دارم و باید بگویم مردم، مشکلات زیاد است. وظیفه مسئولان این است که برای حل مشکلات، راهکار تعریف کنند تا مشکلات حل شود البته مسئولان در دولت‌های مختلف هم به نوبه خود کار و فعالیت کرده‌اند.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری عنوان کرد: در دولتی که در زمان جنگ بود، جلب تعاون به خوبی انجام شد؛ دولت بعدی که سازندگی بود به ایده آل های لازم نرسید اما کار کرد. در دولت اصلاحات کارهای بسیار خوبی انجام شد و مورد تکریم جهانی قرار گرفت، نشاط خوبی در جامعه حاکم بود و شاخص‌های زندگی رشد خوبی داشت اما در ادامه دو دولت آمدند که کارهای خوبی انجام شد ولی ایده آل نبود.

برجام قوی‌ترین معاهده ایرانیان در طول تاریخ

وی ادامه داد: در دولت فعلی علی رغم انتظاری که می‌رفت و با تاکید بر موضوع برجام، اما انتظارات برآورده نشد، هر چند شاید در عمر تاریخ ایران قوی‌ترین معاهده‌ای که ایرانیان توانستند انتظارات خود را اعمال کنند و هم چندین تحریم خطرش برطرف شد، برجام بود اما بد عهدی‌های آمریکا اجازه نداد این تعهدنامه به خوبی پیش برود.

مهر علیزاده تصریح کرد: آمریکا هیچ وقت با ما همکاری لازم را نداشت، جنگ را به ما تحمیل کردند و همیشه عناد بخشیدند، گرچه فکر می‌کردیم با برجام می‌توانیم توسعه‌ای ایجاد کنیم اما آمریکا برجام را بی اثر کرد.

وی گفت: نشاط شما توسط عده‌ای محدود شد و دیدگاه‌های تنگ نظرانه خود را بر شما اعمال می‌کنند. به بحران آب توجه نمی‌شود اما به یک موسیقی و به آب پاشیدن به هم گیر می‌دهند.

مهر علیزاده بیان کرد: به جای اینکه به فکر معیشت مردم باشند، مردم را در خیابان می‌آورند، شعار می‌دهند، اینها کار بد و اشتباهی است و در شأن ما نیست که به دیگران گیر بدهیم، ما باید با بزرگواری با دنیا ارتباط برقرار کنیم.

اقتصاد مشکل امروز ایران است

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار داشت: چرا عده‌ای نمی‌گذارد که توسعه اتفاق بیفتد، مشکل ما رانت خواری و ارز ۴ هزار و ۲۰۰ و مسائل اینچنینی است. مشکل امروز کشور اقتصاد است، دولت بنده، دولت زندگی است که همراه آن نشاط، پیشرفت و توسعه همه جانبه است.

وی عنوان کرد: به ۵ دهک پایین جامعه باید یارانه بیشتری تعلق بگیرد، در خصوص مسکن، جلوگیری از حیف و میل و قاچاق برنامه جدی خواهم داشت.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 2
  • غیر قابل انتشار: 1
  • FR ۲۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۱
    3 0
    خب پس آب بازی نیست !

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس