قطع برق

برق ۵۰ اداره دولتی و نهاد عمومی پرمصرف در سطح شهرستان‌های استان تهران به دلیل عدم رعایت مصوبه شرکت توانیر و وزارت نیرو در ایام پیک بار قطع شد.

به گزارش مشرق، امروز چهارشنبه پنجم خردادماه، برق ۵۰ اداره دولتی و نهاد عمومی پر مصرف در سطح شهرستان های استان تهران قطع شد.

هرساله روند رشد بار سرمایشی از اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا مرداد ماه به اوج خود می‌رسد.

با توجه به اینکه در سال جاری به دلیل کاهش بارندگی‌ها و گرمای زودرس همچنین تولید رمزارزهای غیرمجاز، ظرفیت‌های تولید نیروگاهی کشور با روند رشد بار متوازن نیست، در نتیجه شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور ناگزیر به سهمیه بندی انرژی و مدیریت اضطراری بار هستند و از این رو برای ۵۰ اداره و نهاد عمومی تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران نیز این سهمیه بندی اعمال می‌شود.

مطابق با مصوبه شرکت توانیر و وزارت نیرو در ایام پیک بار، ادارات و نهادهای عمومی مکلف هستند در ساعات اداری نسبت به کاهش مصرف خود به میزان ۵۰ درصد مدت مشابه در سال گذشته اقدام کنند و در صورت عدم همکاری برق آنها قطع می‌شود؛ علاوه بر این در ساعات غیر اداری نیز این میزان به ۹۰ درصد نسبت به مدت مشابه در دوره اوج مصرف در سال گذشته کاهش یابد.

متأسفانه هم اکنون نه تنها این مصوبه اجرا نمی‌شود بلکه بعضی از دستگاه‌ها تا دوبرابر نسبت به مدت مشابه افزایش مصرف نیز دارند.

این امر درحالی اتفاق می‌افتد که شرکت توزیع برق استان تهران با نصب کنتورهای هوشمند در ادارات و دستگاه‌های اجرایی از طریق سامانه متمرکز پایش خود، رفتار مصرف مشترکین اداری را رصد می‌کند و در صورت تخطی از ضوابط ابلاغی، برق آنها را قطع خواهد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس