انتخابات

رئیس ستاد انتخابات با اشاره به اینکه انتخابات بستری برای تقویت وحدت و انسجام اجتماعی در کشور است؛ گفت: امروز نمایندگان سه جریان بزرگ سیاسی اصولگرا، اصلاح طلب و معتدلین در صحنه انتخابات حضور دارند.

به گزارش مشرق، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش امروز معاونین سیاسی استانداری های سراسر کشور که به صورت ویدئوکنفرانسی در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه انتخابات مهم ترین موضوع کشور است؛ گفت: همه ما به عنوان مجریان انتخاباتی بایستی بر همان دو مولفه قانونمداری و بی طرفی در امر  انتخابات عمل کنیم و تلاش کنیم که انتخاباتی در شان مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره سالروز آزاد سازی خرمشهر در سوم خرداد که روز آزادی و مقاومت مردم عزیز کشورمان در برابر تهاجم صدام بعثی است؛ گفت:این روز را به فال نیک بگیریم و به سهم خود در مسیر حرکت شهدای والام مقام عملیات بیت المقدس که جان شان را در راه میهن نثار کردند؛ قدم برداریم.

عرف با بیان اینکه قانون نقطه بهینه و تعادل همه ما به عنوان مجریان انتخاباتی، نامزدها و مردم است؛ گفت: قانونمداری به عنوان یک الگو و فرهنگ در کشور بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و با تکیه بر همین قانون، انتخاباتی امن و سالم در کشور برگزار کنیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور در این خصوص با ذکر حدیثی از امام جعفر صادق(ع) گفت: حدیث معروفی از حضرت امام صادق (ع) است که مضمون این حدیث به این شرح است" خُذْ بالاحْتیاطِ فی جَمیعِ ما تَجِدُ إلَیهِ سبیلاً"

وی مطابق  مضمون این حدیث که توصیه به احتیاط در کارها از سوی امام جعفر صادق(ع) شده است؛ گفت: امروز باید با رعایت احتیاط، حزم و دوری از مواضع تهمت مانع خدشه دار شدن سلامت انتخابات شویم.

عرف با اظهار این موضوع که معاونین سیاسی استانداری ها به عنوان روسای ستاد انتخاباتی استان ها بایستی بی طرف واقعی در امر انتخابات داشته باشند؛ گفت: هر گونه اقدام به دور از اصل بی طرفی، برخورد قانونی به شکل عزل و برکناری از مقام سیاسی را در پی دارد.

معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش به مساله مهم واکسن مجریان انتخابات اشاره کرد و گفت: اغلب استان ها در پی تأمین واکسن برای کارگزاران انتخابات هستند و ما نیز درحال پیگیری این موضوع هستیم. البته در ستاد کل کرونا نیز تصویب شده است.
 
موضوع مشارکت حداکثری از دیگر محورهای مورد اشاره معاون سیاسی وزیر کشور در این همایش امروز بود و در این خصوص گفت: رویکرد وزارت کشور بر ارکان چهارگانه انتخابات یعنی، مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت  قرار دارد و این مسیر با قوت ادامه خواهد یافت.

وی در این خصوص گفت: خروجی این چهار مولفه باید زمینه روی کار آمدن دولتی کارآمد باشد و در این بستر بایستی زمینه مشارکت حداکثری که لازمه تشکیل چنین دولتی است؛   فراهم سازیم.

عرف با تشریح این موضوع که در امر مشارکت حداکثری مسئولیت معاونین سیاسی کلان شهرهای کشور نظیر استان تهران، خراسان رضوی، اصفهان و استان فارس بیش از سایرین است؛ گفت: ۹ استان بزرگ کشور ۶۰ درصد واجدین شرایط رای دهی را دارند و مسلما اگر این ۹ استان مشارکت بالایی در انتخابات داشته باشند؛ آمار مشارکت با درجه بالایی ارتقا می یابد.

وی همچنین گفت: معاونین سیاسی استانداری ها باید با ارتباط گیری با گروههای مرجع، نهادهای مدنی و همچنین صدا و سیمای استانی به سهم خود در افزایش شور و شوق انتخاباتی تلاش کنند.همه ما باید در این عرصه احساس مسئولیت کنیم و سعی کنیم تا جایی که ممکن است به  افزایش شور و نشاط انتخاباتی کمک کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور در این خصوص گفت: بستر اصلی انتخابات رقابتی حضور نمایندگان همه جریان های سیاسی است.

وی اضافه کرد: امروز نمایندگان سه جریان بزرگ سیاسی اصولگرا، اصلاخ طلب و معتدلین در صحنه انتخابات حضور دارند و امید بر این است که این حضور  نمایندگان جناح های بزرگ به افزایش مشارکت انتخاباتی در ۲۸ خرداد ماه بینجامد.

معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش به ضرورت انسجام و حدت ملی در فردای روز انتخابات اشاره کرد و گفت: درست است که نقطه هدف ما ۲۸ خرداد و برگزاری انتخاباتی باشکوه است اما باید برای فردای روز ۲۸ خرداد هم تمهیدات و برنامه ریزی های لازم را جهت حفظ ثبات و امنیت کشور داشته باشیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور خاطر نشان کرد: امروز دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران مترصد فرصتی برای ضربه زدن به امنیت و ثبات کشور هستند و برای همین باید با تمام دقت و حساسیت مسائل را دنبال کنیم و اجازه ندهیم  فضای کشور به سمت بی ثباتی سوق یابد.

عرف در پایان خاطر نشان کرد: براساس گفتمان حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، پایه انتخابات مردم هستند و باید با پاسداشت رای مردم بتوانیم زمینه ساز تقویت وحدت ملی و انسجام اجتماعی در کشور باشیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • مجید IR ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۴
    0 0
    از نظر کیفیت یا کمیت؟؟!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس