فرمانده ارتش

امیر سرلشکر موسوی گفت: در دنیای امروز، هیچ راهی جز قوی‌تر شدن نداریم و مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب فرد اصلح و به‌تبع آن تشکیل دولت قوی پیش شرط قوی‌تر شدن است.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش سیاسی فرماندهان و مسئولان ارشد ارتش ویژه انتخابات ۱۴۰۰ که در مرکز همایش‌های سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و بصورت ارتباط صوتی و تصویری با یگان‌های عمده ارتش در سراسر کشور برگزار شد، انتخابات را از دو جهت «نفس شرکت در انتخابات» و «انتخاب اصلح»، مهم قلمداد کرد و گفت: انتخابات به خودی خود و فارغ از اینکه چه کسی را انتخاب می‌کنیم موضوعیت و اهمیت دارد و انتخابات یکی از ارکان و نشانه‌های مردم سالاری در همه کشورهای جهان است.

وی افزود: انتخابات حق طبیعی مردم است و مردم در قبال این حق مسئولیت دارند و باید از حق طبیعی خود استفاده و به مسئولیت خود عمل کنند.

فرمانده کل ارتش با تأکید بر نقش مردم در انتخابات خاطر نشان کرد: سرنوشت حداقل چهار سال کشور و اینکه زمام امور اجرایی کشور به دست چه کسانی سپرده شود در انتخابات تعیین می شود. از طرفی، میزان مشارکت در انتخابات، نشان دهنده سطح آگاهی و بصیرت مردم است و با میزان احساس مسئولیت ملت نسبت به سرنوشت خودشان رابطه مستقیم دارد.

سرلشکر موسوی در ادامه با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور مهمترین و موثرترین فرد در مدیریت اجرایی کشور است گفت: وزرا که مسئولان همه بخش‌های کشور هستند با فکر و تصمیم رئیس جمهور منصوب می‌شوند. ریاست تعداد قابل توجهی از شوراهای عالی تأثیرگذار بر عهده رئیس جمهور است که مهمترین آن‌ها شورای عالی امنیت ملی است. بنابراین مردم باید با بررسی شرایط نامزدها فرد اصلح را انتخاب کنند.

وی تصریح کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی، مردم ما به سطحی از بصیرت رسیده‌اند که همه مسائل را به خوبی متوجه می‌شوند و می‌دانند که در دنیای امروز، هیچ راهی جز قوی‌تر شدن نداریم و مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب فرد اصلح و به‌تبع آن تشکیل دولت قوی پیش شرط قوی‌تر شدن است.

فرمانده کل ارتش همچنین به اهمیت انتخابات در ابعاد داخلی اشاره و یادآوری کرد: انتخابات و روی کار آمدن دولت جدید موجب نوسازی دستگاه اجرایی کشور و پمپاژ خون و انرژی جدید به کشور می‌شود.

امیر سرلشکر موسوی اظهار داشت: ارتقای اعتماد به نفس مسئولان به همراه احساس مسئولیت و دین نسبت به جامعه، ایجاد ثبات سیاسی و کاهش ناامنی، افزایش انسجام و وحدت ملی و ایجاد انگیزه در کارگزاران برای رونق اقتصادی، از پیامدهای مهم انتخابات در ابعاد داخلی محسوب می‌شود و در واقع انتخابات فرصت مناسبی برای حل مشکلات کشور و مردم است.

وی در ادامه به تبیین اهمیت انتخابات در بُعد خارجی پرداخت و با تأکید بر اینکه انتخابات موجب افزایش وجهه خارجی کشور می‌شود گفت: انتخابات نشان دهنده اقتدار ملی است و وقتی دنیا می بیند ملتی پای آرمان خود ایستاده و نسبت به سرنوشت کشورش حساس است، احترام بیشتری برای آن ملت قائل است.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه انتخابات موجب یأس هرچه بیشتر دشمن می‌شود و پیام روشن و مهمی برای دشمنان دارد تصریح کرد: از مدت‌ها پیش دشمنان با توطئه‌های رسانه‌ای تلاش کردند مردم را نسبت به آینده ناامید کنند و القا کنند که حضور یا عدم حضور مردم در انتخابات هیچ تأثیری در سرنوشت‌شان ندارد، مطمئناً مردم بصیر و انقلابی ایران اسلامی با حضور پرشور در انتخابات، تو دهنی محکمی به دشمنان خواهند زد و ثابت خواهند کرد که حافظ آرمان شهدایی که خونشان را هدیه کردند، جانبازانی که سلامتی خود را نثار آن کردند و ایثارگرانی که از هیچ کوششی دریغ نکردند هستند.

امیر موسوی همچنین افزایش مقبولیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، کاهش تهدید های خارجی، اثر مثبت در کاهش و رفع تحریم ها و افزایش اراده برای مبادلات اقتصادی و سرمایه گذاری خارجی را از دیگر پیامدهای انتخابات در بُعد خارجی دانست.

فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از سخنان خود، به تشریح انتظارات از فرماندهان، کارکنان و خانواده‌های ارتش در انتخابات پرداخت و گفت: فرماندهان بستر لازم را برای حضور همگانی، پرشور، آگاهانه و هوشمندانه‌ی تمامی واجدین شرایط خانواده بزرگ ارتش در انتخابات فراهم کنند.

وی با بیان اینکه لازم است، فرماندهان با برجسته سازی دستاوردهای خرد و کلان انقلاب اسلامی در سطوح مختلف داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی امید آفرینی کنند خاطر نشان کرد: همه ما بایستی با شناخت شرایط و اوضاع داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی نیازها و مسائل اساسی کشور، معیارها و شاخص‌های فرد اصلح و دولت در تراز انقلاب را دقیق و عمیق بشناسیم و بشناسانیم.

سرلشکر موسوی گفت: قطعاً حضور کارکنان و خانواده بزرگ ارتش در انتخابات، کمافی‌السابق کاملاً فعال و آگاهانه بوده و فرد مورد نظر خود را با شناخت و آگاهی انتخاب می‌کنند.

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: همه ما باید در نگاه به انتخابات از هرگونه گرایش و رفتار احساسی خودداری و مصالح نظام و منافع ملی و افزایش کارآمدی را مد نظر قرار دهیم.

وی افزود: مطمئناً تمامی کارکنان و خانواده‌های محترم آن‌ها با هوشمندی و بصیرت در عرصه انتخابات حاضر شده و با سواد رسانه‌ای، ترفندها و اقدامات دشمنان و معاندان را خنثی و بی‌اثر می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس