کد خبر 1220355
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
ترامپ نمایه

منابع خبری فاش کرده‌اند دولت سابق آمریکا از سوابق تماس‌های تلفنی و مکاتبات ایمیلی خبرنگاران جاسوسی می‌کرده است.

به گزارش مشرق، رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به صورت مخفیانه به سوابق تماس‌ها و ایمیل‌های یک خبرنگار «سی‌ان‌ان» دسترسی پیدا کرده است.

«سی‌ان‌ان» گزارش داده سوابق تماس‌های تلفنی و مکاتبات ایمیلی «باربارا استار»، خبرنگار امور دفاعی این شبکه خبری در اختیار وزارت دادگستری ترامپ قرار گرفته است.

افشاگری سی‌ان‌ان دو هفته بعد از آن صورت می‌گیرد که روزنامه واشنگتن‌پست خبر داد وزارت دادگستری آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ سوابق تماس‌های تلفنی سه نفر از خبرنگاران این روزنامه که اخبار مربوط به تحقیقات درباره تبانی احتمالی ترامپ و روسیه را پوشش می‌داده‌اند را در اختیار گرفته است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان می‌گوید وزارت دادگستری حدود ۱۰ روز پیش طی نامه‌ای به اطلاع «باربارا استار» رسانده به سوابق تماس‌های تلفنی و مکاتبات ایمیلی او در بازه‌ای دو ماهه (از ۱ ژوئن ۲۰۱۷ تا ۳۱ جولای ۲۰۱۷) دست پیدا کرده است. 

«جف زاکر»، رئیس شبکه خبری سی‌ان‌ان در بیانیه‌ای گفت: «سی‌ان‌ان قویاً دستیابی محرمانه به مکاتبات روزنامه‌نگاران را که طبق متمم اول قانون اساسی آمریکا ممنوع است محکوم می‌کند.»

زاکر در این بیانیه همچنین خاطرنشان کرده خواستار برگزاری جلسه‌ای فوری با وزارت دادگستری برای توضیح در خصوص این رویداد است.

این شبکه خبری خاطرنشان کرده باربارا استار در بازه دو ماهه‌ای که تحت جاسوسی قرار داشته مشغول پوشش اخبار مربوط به سوریه و افغانستان و گزینه‌های نظامی پیشنهادشده به ترامپ در خصوص کره شمالی بوده است.

وزارت دادگستری دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا تأیید کرده که سال گذشته رسماً خواستار دسترسی به این سوابق شده، اگرچه مشخص نکرده این اسناد را برای تحقیق در خصوص کدام پرونده می‌خواسته است.

دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ با چالش‌های زیادی برای خبرنگاران رسانه‌ها همراه بود. رئیس‌جمهور سابق آمریکا بارها در نشست‌های خبری، با روزنامه‌نگارانی که او را به چالش می‌کشیدند برخوردهای تند داشت

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس