روحانی نمایه

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون از رئیس‌جمهور بابت به‌ موقع اعلام نکردن ۲۴۳ آیین‌نامه به دستگاه‌های اجرایی شکایت کرده است.

به گزارش مشرق، حسینعلی حاجی دلیگانی امروز، اظهار کرد: این کمیسیون از رئیس‌جمهور بابت به‌ موقع اعلام نکردن ۲۴۳ آیین‌نامه به دستگاه‌های اجرایی شکایت کرده است.

بیشتر بخوانید:

ابلاغ شورای نگهبان برای پیشگیری اینها بود

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: تأخیر در ابلاغ آیین‌نامه‌ای مصوب به ضرر و زیان و محروم مانده مردم از فواید آن‌ها منجر شده است.

وی خاطرنشان کرد: جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از معاون پارلمانی رئیس‌جمهور برای پاسخگویی به سؤال‌های نمایندگان دعوت‌ شده بود اما حسینعلی امیری در جلسه این کمیسیون حضور نیافت.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این شکوائیه در نوبت آمدن به صحن علنی مجلس است و در صورت رأی آوردن در صحن، برای رسیدگی قضایی به قوه قضائیه  ارسال می‌شود.

کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس فروردین امسال در اجرای ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس از رئیس‌جمهور درباره عدم اجرای قانون شکایت کرده بودند.

این شکایت به عدم ابلاغ ۱۳ فقره و عدم دستور انتشار مربوط می‌شد که نمایندگان مجلس با ۱۹۰ رأی موافق،‌۹ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۵ نماینده حاضر در جلسه، پرونده رئیس‌جمهور را جهت رسیدگی به قوه قضائیه ارسال کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha