رئیس کمیسیون شوراهای مجلس از تصویب کلیات طرح نحوه برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها در جلسه عصر امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مشرق، محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور شوراهای مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (یکشنبه ۲۶ اردیبهشت) این کمیسیون اظهار داشت: در ا ین نشست طرح نحوه تشکیل تجمعات و برگزاری راهپیمایی‌ها در کمیسیون شوراها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بعد از تبادل‌نظر اعضای این کمیسیون در نهایت کلیات این طرح به تصویب رسید و قرار شد کمیته این موضوع جزئیات آن را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

وی افزود: در این نشست نمایندگان وزارت کشور و نهادهای امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی نظرات خود را درباره طرح نحوه تشکیل تجمعات و برگزاری راهپیمایی‌ها ارائه کردند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: همواره برای صدور مجوزهای برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها روال اینگونه بوده که بایستی از قبل مجوز آن صادر شود و اگر افرادی بنای تشکیل تجمعاتی دارند صرفاً فرمانداری‌ها از طریق شورای تأمین مجاز به بررسی تشکیل این تجمعات هستند و در صورتیکه آن تجمع مخل امنیت باشد بایستی از برگزاری تجمعات یا راهپیمایی‌ها جلوگیری شود.

جوکار خاطرنشان کرد: در اصل ۲۷ قانون اساسی برگزاری اجتماعات آزاد اعلام شده مگر اینکه مخل امنیت باشد این در حالی است که برخی از دستگاه‌ها درک مشترکی از این موضوع ندارند.

وی در پایان گفت: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها می‌کوشد با تصویب این قانون، دستگاه‌های مسئول را به درک مشترکی از صدور مجوز برای برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها برساند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس