کد خبر 1218094
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸
بورس نمایه

افراد حقیقی در بورس امروز ۲۲۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام برکت بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود ۲۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد سه هزار و ۱۱۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۳درصد یعنی ۷۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان هفت درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

پایان کار قرمز بورس؛ افت اندک شاخص

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «مواد و محصولات دارویی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و  «محصولات کامپیوتری الکترونیکی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «برکت»، «وپاسار» و «فملی» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «خودرو»، «خساپا» و «وپارس» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری گروه دارویی برکت حدود ۲۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی ایران خودرو با برتری حدود ۳۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۰نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۸۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۶۰میلیارد تومان بود.

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس