پیش بینی وزش باد شدید و رگبار در آسمان ۲۴ استان کشور

گزارش های سازمان هواشناسی نشان می دهد، ظرف امروز و فردا در آسمان ۲۴ استان کشور شاهد وقوع رگبار و رعد برق همراه با وزش باد شدید خواهیم بود.

به گزارش مشرق، بر اساس گزارش سازمان هواشناسی، روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ به ویژه طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، اصفهان، جنوب یزد، کرمان، شمال هرمزگان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و دامنه‌ها و ارتفاعات استان‌های مازندران، گلستان و شرق گیلان رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت برای روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ در برخی نقاط کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات سمنان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب یزد، فارس، کرمان و شمال هرمزگان ادامه خواهد داشت.

طی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه (۲۶، ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت) در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، مرکز، ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس، جنوب شرق، ارتفاعات هرمزگان و غرب یزد رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

بر همین اساس، از روز جمعه تا سه‌شنبه (۲۴ تا ۲۸ اردیبهشت) دمای هوا در سواحل دریای خزر بین ۷ تا ۱۰ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد، گفت: به‌طور کلی دمای هوا از روز یکشنبه تا سه‌شنبه (۲۵ تا ۲۸ اردیبهشت) در بیشتر مناطق کشور به‌طور نسبی افزایش خواهد داشت.

وزش باد شدید طی ساعات بعد ازظهر جمعه تا عصر شنبه در بخش‌هایی از استان‌های مرکزی، قم، اصفهان، البرز و تهران پیش بینی می‌شود.

طی دو روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه شمال سیستان و بلوچستان و شرق کرمان وزش باد شدید سبب خیزش گرد و خاک می‌شود.

از اواخر وقت امروز و طی فردا (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت) با توجه به افزایش سرعت وزش باد در جنوب غرب کشور وقوع گرد و خاک دور از انتظار نیست.

بنابراین گزارش، آسمان تهران روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، کمی ابری، در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق و با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت نیز کمی ابری، در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی افزایش باد و با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha