کد خبر 1215537
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
ارز نمایه

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم ۹۷۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۴۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۲ هزار و ۴۵۰ تومان است.

به گزارش مشرق، هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۹۷۰ هزار تومان، قیمت دلار ۲۲ هزار و ۴۵۰ تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۴۰ هزار تومان وقیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم ۹۷۰ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۲۹۱ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

 گفتنی است،‌ به دلیل موج جدید کرونا و اعلام شرایط قرمز در تهران، بازار طلا و جواهر تهران نیز به مدت ۴ هفته تعطیل بود و از ۱۸ اردیبهشت ماه بعد از یک دوره تعطیلی، مجدداً فعالیت خود را آغاز کرده است. قیمت های درج شده در این خبر با استناد به نرخ های اعلامی از سوی اتحادیه طلا و جواهر است.

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۲ هزار و ۴۵۰ تومان، قیمت یورو ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان و درهم امارات  ۶ هزار و  ۵۰ تومان اعلام شده است.

نوسان قیمت در بازار ارز درحالی رخ داده که در تعطیلات نوروز، با تلاش سفته بازان،‌ قیمت دلار به مرز ۲۶ هزار تومان هم رسیده بود اما انتشار خبرهای مربوط به مذاکرات هسته ای و ... باعث عقب نشینی دلار از این سطح قیمتی شده است.

به اعتقاد کارشناسان دو باور در بازار ارز وجود دارد که موجب نوسانات قیمتی می شود،‌نخست اینکه با مذاکره و بازگشت به برجام و ... قیمت ارز کاهش چشم گیری خواهد داشت و دوم اینکه حتی مذاکره هم نمی تواند مانع از واقعیات موجود اقتصاد ایران شود و امکان کاهش چشم گیر قیمت ارز وجود ندارد و نهایتا دلار در کانال ۲۳-۲۲ هزار تومان جا خوش می کند.

در صرافی‌های بانکی قیمت‌ دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار ۲۲ هزار و ۳۴ تومان و قیمت خرید دلار از مردم ۲۱ هزار و ۵۹۸ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل ۲۵ هزار و ۹۵۶ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۵ هزار و ۴۴۲ تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

بروز رسانی: سه‌شنبه ۲۱  اردیبهشت ۱۱:۲۰

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

۲۲  هزار و ۳۴

قیمت دلار (بازار آزاد)

۲۲  هزار و ۴۵۰

قیمت یورو (صرافی بانکی)

۲۵  هزار و ۹۵۶

قیمت یورو (بازار آزاد)

۲۶ هزار و ۸۰۰

قیمت درهم

۶ هزار و ۵۰

قیمت پوند

۳۱ هزار و ۶۰۰

بروزرسانی: ‌سه‌شنبه ۲۱  اردیبهشت ساعت ۱۱:۲۰

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

۱۰ میلیون و ۴۰  هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

۵ میلیون و ۶۰۰   هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

۳  میلیون و ۶۰۰  هزار

قیمت سکه گرمی

۲ میلیون و ۲۰۰ هزار

بروز رسانی: ‌سه‌شنبه ۲۱  اردیبهشت ساعت ۱۱:۲۰

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای ۱۸ عیار

۹۷۰  هزار

گرم طلای ۲۴ عیار

یک میلیون و ۲۹۱  هزار

مثقال طلا

۴  میلیون و ۲۰۰  هزار

انس طلا(دلار)

۱۸۳۶

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
    1 0
    باید قانونی وضع کنیم تا فجایعی مثل از دست دادن ۴۰ میلیارد دلار ارز و ۶۰ تن طلا که در سالهای پس از برجام در مدت زمان ریاست سیف رخ داد تکرار نشه. اون ارز و طلاهای زبون بسته صرف موثر نمایی برجام در کنترل قیمت طلا و ارز شد