کد خبر 1215457
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
حمایت اشرف حکیمی و ریاض محرز از مردم مظلوم فلسطین

مدافع مراکشی اینتر و بال الجزایزی منچسترسیتی حملات اخیر نظامیان صهیونیست به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی را محکوم کردند.

به گزارش مشرق، پس از اینکه نظامیان صهیونیست روز جمعه به مسجدالاقصی و محله شیخ جراح که ساکنان فلسطینی آن تهدید به کوچ اجباری شده‌اند، وحشیانه حمله‌ور شدند و بیش از 200 نفر از جمع نمازگزارن فلسطینی که در حال برگزاری مراسم نماز روز جهانی قدس بودند را  مجروح کردند، جامعه فوتبال به شکل‌های مختلف به حمایت از مردم مظلوم فلسطین پرداخته است.

اشرف حکیمی مدافع مراکشی و مسلمان تیم فوتبال اینتر کمپینی را برای آزادسازی فلسطین به راه انداخته است. در یکی از پست‌هایی که او با هشتگ «فلسطین را آزاد کنید» منتشر کرده، فیلمی از بازداشت شدن یکی از فعالان حقوق بشر توسط پلیس رژیم صهیونیستی است. این فعال حقوق بشر به افسر صهیونیست می‌گوید « آیا می‌خواهی فرزندانت از ظالمان دفاع کنند؟ شاید تو هم یک خانواده و یک بچه داشته باشی. آیا این همان چیزی است که در جوانی یا کودکی می‌خواستی باشی؟».

بیشتر بخوانید:

واکنش تانک روس به جنایت صهیونیستها

همچنین ریاض محرز، ستاره الجزایری و مسلمان تیم فوتبال منجسترسیتی از شبکه اجتماعی برای حمایت از مردم ستمدیده فلسطین در برابر تجاوزهای صهیونیست‌ها به سرزمین‌های اشغالی استفاده کرد. او با انتشار پرچم کشور فسلطین و استفاده از هشتگ‌های «فلسطین» و « شیخ جراح را نجات دهید» به حمایت از این مردم مظلوم پرداخت.

چند روز پیش تیم دپورتیو پالستینو شیلی هم پس از حمله وحشیانه نظامیان صهیونیست به نمازگزاران فلسطینی در حمایت از آنها پیش از بازی خود با تیم کولو کولو در لیگ شیلی با چفیه‌های فلسطینی وارد زمین بازی شدند.

در لیگ ستارگان فطر هم بازیکنان دو تیم السد و العربی با چفیه‌های فلسطینی وارد زمین شدند و بازیکنان دو تیم پیش از آغاز بازی، بنری در دست گرفتند که روی آن نوشته شده بود «فلسطین قلب ما است».

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha