کد خبر 1214917
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
تیراندزایدر فرودگاه ونکوور

در یک حادثه تیراندازی در مقابل ترمینال اصلی فرودگاه بین‌المللی «ونکوور» کانادا دست‌کم یک نفر جان خود را از دست داد.

به گزارش مشرق، در حادثه تیراندازی در مقابل پایانه اصلی فرودگاه بین‌المللی «ونکوور» در «ریچموند» بریتیش کلمبیا دست‌کم یک نفر جان خود را از دست داد.

شبکه روسی راشاتودی در این خصوص گزارش کرد، پلیس کانادا در تلاش برای یافتن مظنون و یا مظنونینی است که در حادثه تیراندازی در مقابل پایانه اصلی فرودگاه بین‌المللی ونکوور دست داشته‌اند.

تیم تحقیق درباره قتل‌های سازماندهی شده کانادا (IHIT) روز یکشنبه در پیامی که در صفحه توییتر منتشر شده بود، در خصوص این حادثه اعلام کرد: «یک مرد امروز بعدازظهر در نزدیکی پایانه پروازهای داخلی [ فرودگاه بین‌المللی ونکوور] مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. عصر امروز با خبرنگاران کنفرانس خبری برگزار خواهد شد».

علی‌رغم آن که کسی در رابطه با تیراندازی در فرودگاه بین‌المللی ونکوور بازداشت نشده است، مسئولان فرودگاه در پیامی در صفحه رسمی توییتر خود اعلام کردند که مشکلی وجود ندارد و مسافران می‌توانند در ایمنی کامل به سفرهای خود  ادامه دهند.

نیروهای امنیتی کانادا اعلام کرده‌اند که مظنون و یا مظنونین این حادثه با استفاده از خودرویی از صحنه گریخته‌اند و در این میان گلوله‌هایی را نیز به سمت نیروهای پلیس شلیک کرده‌اند.

دانلود

از طرف دیگر، رسانه‌های محلی تصاویری را در شبکه‌های اجتماعی از یک خودروی در آتش سوخته در «سوری» منتشر کرده‌اند و می‌گویند که به احتمال زیاد خودروی مظنونین مسلح حادثه تیراندازی در فرودگاه بین‌المللی ونکوور است.

یک کشته بر اثر تیراندازی در فرودگاه «ونکوور» +فیلم

رسانه‌های کانادا بر این باورند که حادثه تیراندازی روز گذشته در فرودگاه بین‌المللی ونکوور با گروههای خلافکار در ارتباط است و آن طور که برخی گزارش‌ها مدعی شده‌اند، قربانی حادثه تیراندازی در فرودگاه، خود  از اعضای یک باند خلافکار بوده است.

یک کشته بر اثر تیراندازی در فرودگاه «ونکوور» +فیلم

یک کشته بر اثر تیراندازی در فرودگاه «ونکوور» +فیلم

طبق گزارش شبکه راشاتودی، خشونت‌های گروههای خلافکار در منطقه کلانشهر ونکوور رو به افزایش است و پیش از این نیز در یک حادثه دیگر مربوط به باندهای خلافکار، یک زن ۲۲ ساله در ماه فوریه امسال در منطقه سوری مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد و پلیس در ماه آوریل اعلام کرد که به اعتقاد آن‌ها، این زن «قربانی ناخواسته یک تیراندازی هدفمند بوده» و خود از اعضای باند خلافکار نبوده است.

پیش از این پلیس کانادا اعلام کرده بود که از آغاز سال ۲۰۲۱، ۱۵ مورد قتل مربوط به گروههای خلافکار در سراسر ونکوور صورت گرفته است.

یک کشته بر اثر تیراندازی در فرودگاه «ونکوور» +فیلم

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha