جبهه النصره

منافع آمریکا امروز اقتضا می‌کند که به تروریسم و تروریست‌هایی مانند ابومحمد الجولانی، سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره سوریه به عنوان سرمایه بنگرد.

به گزارش مشرق، در سه ضلعی آمریکا، اسرائیل و تروریسم، عجیب نیست که روزنامه عبری جروزالم‌پست از «جیمز جفری» نماینده سابق آمریکا در امور سوریه نقل کند که گروه تروریستی «جبهه النصره» سرمایه راهبردی آمریکا است.

«علی الاحمد»، عضو آکادمی روسی بحران های ژئوپلتیک درباره همکاری این مثلث تروریستی می‌گوید: باید هم این گروه یک سرمایه راهبردی برای آمریکا باشدچون برای سیاست هرج و مرج سازنده باید ابزارهایی داشته باشد. بله، ما همان لحظه اول می‌گفتیم آنچه اتفاق می‌افتد پایه و اساس آن واضح و آشکار است. شاهد سرمایه گذاری قدرت‌های بزرگ دنیا و در راس آنها آمریکا روی داعش یا جبهه النصره یا هر گروه تروریستی دیگری فعال در منطقه هستیم.

اخیراً «ابو محمد الجولانی» سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره در کنار «مارتین اسمیت»، مستندساز مشهور آمریکایی  در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی ظاهر شده است. واشنگتن به او فرصت داد تا نمایش خود را اجرا کند. به همین دلیل لباس‌های تروریستی و سَلَفی خود را کنار گذاشت و به جای آن کت و شلوار شیکی پوشید و برای جلب دوستی واشنگتن گفت «تحریرالشام و آمریکا منافع مشترکی دارند» و با بیان این مطلب خواستار الحاق این گروه به جبهه  آمریکایی شد  که برای نابودی دولت سوریه تلاش می‌کند.

«احمد الحاج علی»، تحلیلگر سیاسی در این باره می‌گوید: این تروریسم جزئی از حالت استعماری جدید است به همین دلیل است که ادعا می‌شد، به عنوان مثال الجولانی، تروریست است و باید با او مقابله کرد. آنها(غربی‌ها) با ائتلافشان برای غلبه بر وی به سوریه و عراق آمدند اما اکنون به او(الجولانی) این فرصت را می‌دهند و با وی دیدار می‌کنند. گفتگوها و دیدارها انجام می‌دهند و بازپردازش و بازتولید انجام می‌شود چون بار دیگر به او نیاز پیدا کرده‌اند.

«علی الاحمد»، عضو آکادمی روسی بحران‌های ژئوپلتیک می‌گوید: بالگردهای آمریکایی سرکردگان داعش را از جایی به جای دیگر منتقل می‌کنند تا بر روی تروریسم سرمایه گذاری کنند. اکنون این ظهور جدید الجولانی اقدامی قدیمی برای تاثیرگذاری رسانه‌ای و افزایش فشار و در نهایت سرمایه گذاری بر روی تروریسم است و این برای آمریکا و متحدینش موضوع جدیدی نیست.

همینکه روزنامه‌نگار آمریکایی تصویر الجولانی را با لباس رسمی منتشر کرد وزارت امور خارجه آمریکا با شتاب ضمن باز نشر عکس اعلام کرد: سلام بر جولانی، خوش آمدی خوش تیپ، چه لباس زیبایی به تن کرده‌ای.

به نظر می‌رسد که این لباس جواب گذشته را می‌دهد آمریکا گرفتن انتقام از شرورترین سازمانی را فراموش کرد  که آن سیلی محکم را ۱۱ سپتامبر به گوشش نواخت منافعش امروز اقتضا می‌کند که با دشمن قدیمی‌اش متحد شود. با وجود این پیش فرض اساسی که این گروه دشمن واقعی آمریکا بود نکته عجیب این است که ابومحمد الجولانی، سرکرده تروریستی جبهه النصره از رسانه‌های آمریکایی برای جلب نظر کشورهای غربی استفاده کند و سخنان محبت آمیز به واشنگتن بگوید. این آمریکاست و هیچ متحدی در جهان برای آمریکا وجود نداردجز خود آمریکا. تروریسم هم خود آمریکاست.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس