کد خبر 1214047
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
بورس نمایه

افراد حقیقی در بورس امروز ۴۳۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام شستا بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود ۴۳۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هزار و ۶۱۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۴۳درصد یعنی ۶۹۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۷درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

ورق بورس برگشت؛ شاخص دوباره نزولی شد

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فرآورده‌های نفتی» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌ «واسطه‌گری‌های مالی و پولی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شستا»، «وسپهر» و «وتجارت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «وپاسار»، «ساراب» و «جم‌پیلن» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی حدود ۳۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی بانک پاسارگاد با برتری حدود ۳۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در هشت نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۴۵۰میلیارد تومان بود.

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس