آغاز سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت روز جهانی قدس

دبیرکل حزب‌الله در ابتدای سخنرانی خود روز قدس را یک مسأله عقیدتی خواند و افزود، تأکید فلسطینی‌ها بر حق خود به تمام محور مقاومت مشروعیت می‌بخشد.

به گزارش مشرق، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس گفت، روز قدس یک مسأله عقیدتی، دینی، انسانی و اخلاقی است.

وی افزود، ایستادگی ملت فلسطین و تمسک آن به حقش و عدم چشم پوشی از قدس رکن اساسی است و این ایستادگی بسیار مهم است و به تمام محور مقاومت مشروعیت می‌بخشد.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، وی ادامه داد، تحول مهم ورود مقاومت در غزه به خط درگیری در قدس است و باید این موضوع تثبیت شود.

نصرالله گفت: دشمن همواره تلاش می‌کند که غزه را از اتفاقات قدس دور کند، رهبران فلسطین را به ادامه موضع خود در کمک به قدس از نوار غزه فرا می‌خوانم زیرا این موضوع بخشی از قواعد درگیری را به نفع قدس و حفاظت از مسجدالاقصی تغییر خواهدداد.

ایران

وی افزود، ایران قدرتمندترین کشوردر محور مقاومت است و تمام تلاش‌های رژیم اسرائیل برای ضربه زدن به آن به جایی نرسیده است.

نصرالله گفت، ایران از مرحله خطر عبور کرده و موضوع «جنگ آمریکا با ایران» تمام شده است. آن زمان که ترامپ از جنگ سخن می‌گفت، امام خامنه‌ای گفت، جنگ نخواهد شد.  شرط بندی آمریکا و رژیم اسرائیل برای اینکه ایران برنامه هسته‌ای خود را کنار بگذارد، تمام شده است.

وی افزود، ایران مرحله پیشین را پشت سر گذاشته و با تحریم‍‌ها مبارزه خواهد کرد خواه آمریکا به توافق هسته‌ای برگردد یا نه، تحریم‌ها را بردارد یا برندارد. گزینه‌های دشمن صهیونیستی و آمریکا علیه ایران شکست خورده  است، ایرانی‌های به اتفاقی که در تأسیسات نطنز رخ داد به شکلی جدی پاسخ داند و بارزترین این پاسخ‌ها غنی‌سازی شصت درصدی اورانیوم بود که رژیم اسرائیل را وحشت‌زده کرده است.

نصرالله تصریح کرد: اکنون خبرهایی از گفت‌وگوی سعودی‌ها با ایرانی‌ها شنیده می‌شود، گفت‌وگوی ایران-عربستان مثبت است و ما از هر گفت‌وگوی بین‌اللملی یا عربی با ایران استقبال می‌کنیم چون در آرام کردن منطقه می‌تواند سهیم باشد تجربه ۴۰ ساله نشان داده که جمهوری اسلامی ایران، متحدان خود را نمی‌فروشد و بر سر منافع آنها چانه زنی نمی‌کند.کسی که باید از گفت‌وگوی ایرانی-سعودی نگران باشد متحدان آمریکا در منطقه هستند.از گفت‌وگوی ایران و منطقه یا عربی حمایت می‌کنیم چرا که جبهه دوستان را تقویت و دشمنان را تضعیف می‌کند.

سوریه

دبیرکل حزب‌الله در ادامه به موضوع سوریه پرداخت و گفت، سوریه جنگ را پشت سر گذاشته و بسیاری از کشورهای عربی تماس‎های خود با سوریه را آغاز کرده‌اند.

خبرهایی از دیدار سعودی‌ها با سوری‌ها منتشر شده که خود سوری‌ها باید آن را رد یا تأیید کنند اما آنچه میشود گفت این است که عربستان نمی‌تواند شروطی در خصوص رابطه با ایران تحمیل کند حال آنکه خودش [ریاض] در حال مذاکره به تهران است

وی افزود، عراقی‌ها با احیای داعش مقابله می‌کنند و این تلاش‎‌ها تا کنون شکست خورده است.

یمن

نصرالله در اشاره به موضوع یمن هم گفت، یمن با رهبری جوان و صادقش، ارزش افزوده‌ی محور مقاومت است. یمنی‌ها در سال هفتم تجاوز ائتلاف سعودی هستند و آنها در پایان کار برنده خواهند بود زیرا هیچ گزینه‌ای در برابر جهان جز توقف جنگ وجود ندارد . اینکه امروز ملت یمن در اعلام همبستکی با روز قدس دست به راهپیمایی زدند نشان دهنده موضع آنهاست .

دبیرکل حزب‌الله تأکید کرد، اسرائیلی‌ها امروز از ثبات محور مقاومت و تحولات مربوط به آن نگران هستند.

وی افزود، تغییر اولویت‌های دولت جدید آمریکا بر روی منطقه تأثیر خواهد گذاشت و مزدوران آمریکا در منطقه که اولین آنها دشمن اسرائیلی است را نگران خواهد کرد. 

رژیم صهیونیستی

دبیرکل حزب‌الله تأکید کرد، اسرائیلی‌ها امروز از ثبات محور مقاومت و تحولات مربوط به آن نگران هستند.

وی افزود، تغییر اولویت‌های دولت جدید آمریکا بر روی منطقه تأثیر خواهد گذاشت و مزدوران آمریکا در منطقه که اولین آنها دشمن اسرائیلی است را نگران خواهد کرد. 

نصرالله گفت، محورهایی که در سال‌های گذشته منسجم بود امروز از هم پاشیده و از تاکتیک حمله به دفاع منتقل شده است. دشمن صهیونیستی شکست خورده است که از جمله نشانه‌های بارز آن بحران داخلی در فلسطین اشغالی است. انتخابات رژیم صهیونیستی به دلیل اصرار بنیامین نتانیاهو برای باقی ماندن در پست نخست‌وزیری با هدف فرار از محاکمه و زندان چند بار تکرار شده است.

وی افزود، رژیم دشمن امروز شکست خورده و دچار شکاف‌های بزرگی است.بحرانی حقیقی در فلسطین اشغالی به وجود آمده که نشان دهنده سستی، ضعف و افول این رژیم است. مقوله رهبری در رژیم صهیونیستی دچار بحران شده است؛ این نشانه‌ای از نشانه‌های افول و ضعف و سستی [این رژیم] است. برخی تحلیلگران صهیونیست درباره سیر وقوع یک جنگ داخلی سخن می‌گویند. اصابت موشک به نزدیکی دیمونا نشان دهنده ناتوانی و شکست پدافند هوایی رژیم اسرائیل است.

نصرالله تأکید کرد، اگر جنگی در منطقه رخ دهد و هزاران موشک از بیش از یک جبهه شلیک شود، آیا پدافند هوایی رژیم اسرائیل میتواند با این موشک‌ها مقابله کند؟

دبیرکل حزب‌الله به سقوط یک پل در فلسطین اشغالی در هفته گذشته و کشته شدن دهها صهیونیست هم اشاره کرد و گفت، این حادثه نشان داد جبهه داخلی رژیم اسرائیل برای مقابله با وضعیت جنگی آماده نیست.

نصرالله گفت، بیماری‌های این رژیم غاصب و مولود نامشروع اکنون بعد از سال‌ها کم‌کم دارد خود را نشان می‌دهد، جوانان فلسطین و محور مقاومت و ایمان ما به حق خود در این مسیر هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود، در توازن قوای معنوی که اصلا جای مقایسه نیست، کفه آن به سمت ما سنگین است.. جای خستگی نیست. برخی رژیم‌های عربی اصلا شمشیری روی اسرائیل نکشیدند که بگوییم الان خسته‌اند.

وی افزود، صهیونیست‌ها امروز از بازگشت عملیات‌های مقاومتی در کرانه باختری و ورود غزه به خط معادله نبرد نگران هستند. شکست راهبردی اسرائیل در قبال ایران یکی از انواع شکستن این رژیم است. نیاز ارتش دشمن به روحیه باعث می‌شود که این رژیم مرتب رزمایش برگزار کند.

وی ادامه داد، گام‌ها در راستای عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی نتیجه‌ای ندارد کشورهایی که به اقدام روی آورده‌اند دنبال کسی هستند که از آنها حفاظت کند اما حفاظت از این دشمن چگونه تأمین می‌شود؟

نصرالله گفت: وظیفه ما در روز قدس این است که در کنار مسأله فلسطین بایستیم و تمام آزادگان جهان باید در کنار مسأله فلسطین بایستند و حمایت همه جانبه داشته باشند.

لبنان

دبیرکل حزب‌الله در ادامه به مسأله مذاکرات غیرمستقیم میان لبنان و رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت، موضع حزب‌الله عدم مداخله در این مذاکرات و واگذاری پرونده به دولت لبنان است.

وی تأکید کرد، این به نفع لبنان و مقاومت است که از هر نوع مذاکرات ترسیم مرزی با فلسطین اشغالی به دور باشد. دولت لبنان باید به مسوولیت تاریخی خود در این موضوع عمل کند و بر حقوق خود تأکید کند. ما وقتی در پرونده مزارع [اشغالی] شبعا و تلال کفرشوبا وارد شدیم که حکومت لبنان تأکید کرد که این دو، مناطق لبنانی [و اشغالی] هستند .

نصرالله در ادامه درباره رزمایش رژیم صهیونیستی که قرار است از روز یکشنبه  آغاز شود، هشدار داد و گفت:  از صبح یکشنبه که رزمایش دشمن آغاز می‌شود، ما گام‌های آرام و مناسب و به دور از چشم دشمن برخواهیم داشت و کاملا محتاط و آماده‌ایم.

وی گفت: به دشمن اسرائیلی درباره ارتکاب هر اقدام اشتباهی در آینده هشدار می‌دهم. هر اقدام اسرائیل برای ضربه به قواعد درگیری یا اقدام امنیتی و نظامی در قبال لبنان، ماجراجویی خواهد بود و ما ابدا از آن نخواهیم گذشت. قدرت ما هر روز بیشتر می‌شود و دشمن نمی‌تواند مانع توسعه کمی و کیفی محور مقاومت شود.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
  7 6
  رفع الله رایه المقاومه
 • IR ۲۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
  8 7
  جانم فدای سید حسن نصرالله. درد و بلایش بخورد بر سر بعضی مسئولان بی عرضه و بی خاصیت ما !!
 • محسن FR ۲۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
  1 5
  مشرق چرا این صحبت نصرااله در مورد برجام را تیتر نمیکنی؟؟ برخی‌ها ادعا می‌کنند که مذاکرات ایران در وین و از سرگیری روابط با عربستان به ضرر محور مقاومت و به ویژه حزب‌الله است. بیش از 40 سال است که ما با این دوست و برادر بزرگ ارتباط ایمانی داریم و در سخت‌ترین شرایط در کنار هم بوده‌ایم. وی بیان کرد: ایران هرگز دوستان خود را تنها نگذاشته و بر سر آنها چانه نزده است. ما کاملا دلخوش هستیم و نگران نیستیم، بلکه دوستان آمریکا و به ویژه صهیونیست‌ها هستند که از عصبانیت دارند می‌میرند.
 • دیده بان IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
  0 8
  فان حزب الله هم الغالبون
 • IR ۰۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
  1 10
  خدا حفظ کند . آقا سید حسن نصرالله و همچنین آقا سید عبدالملک بدرالدین. . خداوند به این دو یاور و بازوی. قوی و توانای محور مقاومت. . عزت بیشتر عطا کند و سلامت و پایدار نگه دارد . جدا از شخصیت های مجاهد دیگر که همواره در طریق مقاومت بشایستگی مجاهدت نموده اند که الحمدالله بسیارند و الان بخاطر کمبود فرصت و جا امکان نام بردن از یکایک آن بزرگواران که در جای جای ممالک اسلامی حصور و نقش اساسی دارند . فراهم نیست . حالا شاید متوجه نشدم که برخی حداقل بیانیه و حضور اینترنتی داشته اند . و بیخبریم . چون بخاطر شرایط کرونائی . از اجتماع پرهیز شده . به حداقل ها که فضای رسانه ای موجود میباشد . بسنده کنیم . تا میثاق دوباره با مردم مظلوم فلسطین و بر جمایت همه جانبه. تاکید کنیم . باز امیدواریم بفهمیم برخی از آیات کرام و شخصیت های سیاسی حداقل شیعه که ما از آنها اطلاع قبلی نداریم امسال و یا قبلا چگونه عمل نمودند . حرفی کلامی عملی . مثلا از عراق از سید عمار حکیم و شیخ خزعلی و کعبی دیده و شنیده ایم . اگر از بقیه بیخبریم . شاید تقصیر رسانه هاست . به هر صورت عاقبت بخیری برای همه از درگاه خداوند خواهانیم ...
 • IR ۰۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
  0 5
  کاااااش امام زمان ارواحنا فداه بیاید فقط همین فقط بیاید بیاید بیاید ....وحشت دنیای بی علی ع کشت ما را ....خدایا اذن ظهور فرزندش را به بشریت ارزانی دار خداااااااااا
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
  0 7
  مقاومت تا بحال خوب عمل کرده ولی باید از غالب یک نیروی مدافع خارج شود وبه اسرائیل حمله کند،کار اسرائیل با حمله ناگهانی چند لشکر سپاه تمام است ،آمریکا در موقعیت پاسخ نیست نباید این فرصت تاریخی راازدست داد چون ممکن است درآینده چنین فرصتی دست ندهد
 • IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
  0 6
  نشانه های ظهور خورشید را بگویید منتظریم انتظار کشت ما را ....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس