کد خبر 1211085
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹
صادق خرازی: مردم ۸ سال زیر سایه فریب احمدی‌نژاد بودند/ اگر به سال ۹۲ بازگردم به روحانی رای نمی‌دهم/ دو طرف برجام باز هم پای میز مذاکره خواهند نشست/ علی لاریجانی به درد ریاست‌جمهوری نمی خورد

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: اگر به سال ۱۳۹۲ برگردیم باز هم به آن فکر رأی می‌دهم اما به شخص روحانی رأی نمی دهم.

به گزارش مشرق، روزنامه خراسان گفت‌وگویی با صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

 * وزرا خوش‌خیالی و خوش‌خوابی کردند،روحانی یکی از بدشانس ترین دولت های تاریخ ایران است و در یک مقطع خیلی عجیبی رئیس جمهور شد.

به رغم اختلاف دیدگاهی که من در اداره کشور با ایشان دارم و یک نقدهایی هم به ایشان کردم که شنیدم خیلی از من دلخور و ناراحت است اما واقعیت قضیه این است که تحریم زمان روحانی هوشمند ترین تحریم تاریخ بشر بود.

* ما به دوره پسابرجام انتقاداتی داریم و معتقدیم وزرا فرصت ها را جدی نگرفتند و خوش خیالی و خوش خوابی کردند.

* اگر کسی اتفاقات آتی برجام را به انتخابات گره بزند مردم او را رد می‌کنند

* برداشت من این است که در دو ماه آینده در رابطه با برجام اتفاقاتی رخ خواهد داد.

* اگر کسی بخواهد این اتفاقات را به انتخابات ریاست جمهوری گره بزند خدمت به ملت ایران نکرده و مردم او را رد می‌کنند.

* کسانی که نغمه تحریم انتخابات را سر می‌دهند سرنشینان همین کشتی هستند

* جریانات خارج کشور، معاندین و مخالفین می خواهند با نه به انتخابات بگویند ما نیستیم.

* در انتخابات مجلس شرکت نکردن خیلی از مردم درد آور بود. البته مولفه های مختلف داشت از همه مهم تر این که این دولت نتوانست برای مردم شور و نشاط ایجاد کند.

* کسانی که نغمه شرکت نکردن در انتخابات را سر می دهند آن ها هم سرنشینان همین کشتی هستند و اگر آسیب ببیند آن ها هم مستثنا نیستند امنیت یک امر جمعی است.

* اشتباهات روحانی و دولتش  در شکست اصلاح طلبان در انتخابات مجلس یازدهم و رویگردانی مردم از صندوق های رای خیلی نقش داشت.

* ما از دولت حمایت کردیم اما هیچ نقشی در چیدمانش نداشتیم.

* غرور و تکبر خودش را نشان می دهد و من معتقدم ما چوب غرور و تکبر برخی آقایان را می خوریم. خیلی بهتر از این می توانستند عمل کنند و نکردند ما در اصلاحات می توانستیم نقد کنیم و نقدمان از روز اول با نظارت جدی دنبال شود اما نکردیم.

* من به فکر اولیه روحانی که حل مشکلات مردم بود و شعاری که برای حل مسئله اتمی داد هنوز معتقدم. اگر به سال ۱۳۹۲ برگردیم باز هم به آن فکر رای می‌دهم اما به شخص روحانی رای نمی دهم.

* من آقای لاریجانی را آدم بزرگی می دانم، لاریجانی امروز با لاریجانی وزارت ارشاد و لاریجانی تلویزیون خیلی متفاوت است.لاریجانی در چارچوب منافع ملی تلاش زیادی کرد ولی متاسفانه به دلیل ترور شخصیتی که توسط احمدی نژاد شد من خیلی به موقعیت اجتماعی او یقین ندارم که پایگاه رای داشته باشد. از لحاظ ظرفیت، لاریجانی از خیلی از کسانی که مطرح هستند توان فردی بیشتری دارد.

* من اعتقادی به این نظریه ندارم که اصلاح طلبان در این انتخابات هم دنبال یک میانه رو باشند تا یک اصلاح طلب کامل. اگر می خواهند با لاریجانی صحبت کنند باید نسبتش با اصلاحات را مشخص کند.

* اجاره‌ای بودن و بدون شرط وارد مذاکره شدن و حمایت کردن می‌شود نتیجه امروز که پایانش چوبش را ماخوردیم و نفعش را دیگران بردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
  6 0
  کیه همونی که مردم را بدبخت کرد با برجامش و خیلی کارهای دیگش.
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
  6 0
  هرنسبتی تعریف کنه برای خودش فرقی نمیکنه،عملکردش در راستای سیاستها ومنافع اصلاحات بوده وهست!!
 • IR ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
  3 0
  آن فکر؟ کدام فکر؟ فکری وجود ندارد فقط قبیله گرایی است. قبیله ای اسم خود را اصلاح طلب گذاشته اند و برای در قدرت ماندن، حاضرند به خود شیطان هم رای بدهند.
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
  4 0
  جناب خرازی وقتی فکر و راهبردتان اشکال داره جرا قبول نمیکنید؟ و دنبال گناهکار خواندن اشخاص میگردید بعید میدانم بااین تفکرات هر کی بود فرقی میکرد.اتفاقا جناب روحانی تک تک نظریات مد نطز شما را خوب اجرا کرد واز این حیث باید به ایشان جایزه بدید.بهتره خودتان را به خواب نزنید.
 • بافقی IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
  7 0
  تو دیگه چی می خوای بگی ؟ جریان اون نامه بیشرمانه ای که برای وزار ت خارجه امریکا نوشتی چی بود؟ مردم فهیم کشورمان برای اینکه این مردک را بشناسید کتاب ارزشمند( پرونده هسته ای ابعاد پیدا و نهان ص 21 ) را بخوانید بعد ببینید اینی که دهن باز کرده دنباله رو همون لاریجانی و رسانه دهان باز می کنند اما شبا باهم می نشینند .الان داره اون رو تطهیر می کنه.کجاش بدشانس بود خودش بی لیاقت بود
 • DE ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
  0 0
  خررازی: لاری جانی نسبتش‌ را با اصلاحات مشخص کند./ بلا نسبت لاریجانی.....کم کم اصلاحات که میگی بایستی بعدش سریع افشان خو شبو کننده هوا بزنی. گند اصلاحات سالهاست در آمده . لاری جانی خودتان را هم با خودتان ببرید. نسبت لاریجانی به اصلاحات مانند نسبت اصلاحات به لاریجانیست. یعنی دهی بریک دو داریم....
 • اسد IR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
  1 0
  تو هم نسبت ت رو با انقلاب اسلامی و میدان مشخص کن. شما در جا خالی دادن برای گند کاری هاتون استادید و همیشه دنبال تطهیر خود یا حلقه دوستان خود هستید. خدا بشما هم شفا بده
 • مهدی PL ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
  3 0
  این آقا همونه که مجری ازش پرسید بچه هات کجان اونوقت جواب داد به شما چه!!!
 • IR ۱۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
  1 0
  هم شما وهم لاریجانی. بستونه. .. بعد از ۴۲سال باید برید. به سراغ. قسط و عدالت. ، شما هردو سرمایهداران مخالف با عدالتید .. مردان جوان و شجای و عدالتخواه باید بیان رو کاار ... شما خجالت نمیکشی با این سن بازم کاندید میشید. کم نبردید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس