کد خبر 1210005
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶
بورس نمایه

کارشناس بازار سرمایه گفت: تزریق پول از صندوق توسعه ملی به بازاری که در آن اعتماد وجود ندارد، مشکلی را حل نمی‌کند و مسئولان نیز این موضوع را می‌دانند.

به گزارش سرویس بورس مشرق، علیرضا تاجبر کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که چرا یک درصد منابعی که قرار بود از صندوق توسعه ملی به بازار تزریق شود، اختصاص نیافته و تاثیر این تزریق بر بازار سرمایه به چه شکل است؟ اظهار کرد: مشکل فعلی بازار، عدم وجود اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه است، اگر پول‌های خردی که، برای سرمایه گذاران حقیقی است و در بیرون از بازار در صندوق‌های با درآمد ثابت یا سپرده‌ها پارک شده به بازار برگردند، پول بسیار بزرگی را تشکیل می‌دهند که نقدینگی مناسبی را ایجاد می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه افزود: این یک درصد پول صندوق توسعه ملی نمی‌تواند بر بازار تاثیر چندانی بگذارد، زیرا در برابر پول خارج شده و مقدار نقدینگی که لازم است به بازار بازگرداند، مبلغ قابل توجهی نیست.

او در ادامه بیان کرد: در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل بازار بحث اعتماد حقیقی‌ها به بازار سرمایه است، اگر اعتماد حقیقی‌ها بازگردد پول‌های کوچک حقیقی‌ها به طور مثال ۱۰ میلیون تومان و ۲۰ میلیون تومان‌ اگر جمع شود، می‌تواند تاثیر چندین برابری نسبت به پول یک درصدی صندوق توسعه ملی داشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان تصریح کرد: تصمیم گیرندگان نیز این موارد را می‌دانند که با آمدن پول صندوق توسعه ملی به بازاری که در آن اعتمادی نیست، مشکلی حل نمی‌شود و تا زمانی که نقدشوندگی آن پایین است نمی‌تواند تاثیر چشمگیری بر بازار سرمایه داشته باشد. ابتدا باید صبر کرد تا اعتماد از دست رفته به بازار بازگردد و در روند مثبت تزریقاتی این چنینی انجام شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس