روحانی نمایه

رئیس جمهور گفت: ماجرای پخش شدن یک نوار صوتی محرمانه توسط کثیف ترین برنامه و شبکه ای که سراسر آن ضد اسلام و ضد ایران است و پول را آن را عربستان سعودی تامین می کند، با هدف تفرقه افکنی انجام شد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با بیان اینکه امروز روز عصبانیت رژیم صهیونیستی ، ارتجاع منطقه و آمریکا از موفقیت های ملت ایران است، گفت: امروز عصبانی هستند چون همه آن چیزی که با ۴ سال توطئه بافته بودند از دستشان رفته است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز در جامعه هر روز دشمنان داستانی را می‌سرایند و می‌خواهند با مشغول کردن ما وحدت جامعه را بر هم بزنند، گفت: ماجرای پخش شدن یک نوار صوتی محرمانه توسط کثیف‌ترین برنامه و شبکه‌ای که سراسر آن ضد اسلام و ضد ایران است و پول را آن را عربستان سعودی تامین می‌کند، با این هدف انجام شد که وحدت جامعه را از بین ببرند و اختلاف ایجاد کنند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه امروز، ۱+۴ و حتی خود آمریکایی ها فهمیده اند که جز تسلیم شدن در برابر قانون و مقررات بین المللی و حقانیت ایران راهی ندارند، تصریح کرد: دزدیدن یک سند و یک نوار و انتشار آن مسئله ای است که باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد و اینکه چرا در این مقطع مهم انجام شده است.

رئیس جمهور تاکید کرد: این نوار صوتی درست در مقطعی که وین در اوج موفقیت است توسط کسانی که ضد ایران ، مردم ایران و مصالح ایران هستند منتشر می شود تا در داخل کشور اختلاف ایجاد کند .

رئیس جمهور با بیان اینکه ترامپ تنها رئیس جمهور آمریکا بود که برای صهیونیست‌ها مزدوری می‌کرد، اظهار داشت: البته روسای جمهور قبلی آمریکا هم با صهیونیست‌ها رفیق بودند اما مزدور نبودند. ترامپ در خارج شدن از برجام، انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس و خروج از برخی سازمان‌های بین‌المللی کاملا بر اساس تحریک صهیونیست‌ها عمل کرد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه شهادت سردار سلیمانی هم کار صهیونیست‌ها بود، اظهار داشت: اگرچه ترامپ قاتل و آمر این شهادت بود اما کسی که در پشت پرده او را به این کار تحریک کرد صهیونیست‌ها بودند.

رئیس جمهور با بیان اینکه سردار سلیمانی همه زندگی خود را به نفع صلح و ثبات منطقه سپری کرد، گفت: روزهایی بود که هیچ کس جرات نمی‌کرد در میدان داعش حضور پیدا کند شاید برخی یادشان نیست که در آن دوران نه تنها کربلا و نجف بلکه حتی بغداد هم در خطر بود و تنها کسی که جرات کرد به عتبات، بغداد و شمال عراق رفته و توطئه صهیونیست‌ها و آمریکا را در منطقه خنثی کند، سردار سلیمانی بود.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه نباید یادمان برود که انسان‌های بزرگ در مقاطع حساس کارهای بزرگی انجام داده‌اند،افزود: امروز نه تنها در ایران بلکه در افغانستان، عراق، لبنان، سوریه و یمن شاهد مجاهدت‌های شهید سلیمانی هستیم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: دشمنان توطئه کردند تا ایران را در کنج و تنها قرار دهند و امروز عصبانی هستند چرا که تمام تلاش‌های خود را از بین رفته می‌بینند.

دکتر روحانی تصریح کرد: امروز ۱+۴ و حتی آمریکا کاملاً فهمیده‌اند که راهی جز تسلیم شدن در برابر قانون، مقررات بین‌المللی و حقانیت ایران ندارند و باید تسلیم ایران شوند.

رئیس جمهور گفت: به عنوان کسی که از آغاز داستان هسته‌ای به گونه‌ای در همه مقاطع حضور داشته ام، شهادت می‌دهم این مسیر سخت و دشوار با ایثار، فداکاری و ایستادگی دیپلمات‌ها طی شده است که امروز در صدر این حرکت فردی آگاه و آشنا به مسایل مثل دکتر ظریف، حضور دارد.

دکتر روحانی گفت: همه تلاش کردیم و توطئه صهیونیست‌ها و تندروهای آمریکا را در سال ۹۴ شکستیم و شرایطی پیش آمد که مردم احساس راحتی کردند تا اینکه فردی مانند ترامپ در آمریکا روی کار آمد.

رئیس جمهور اضافه کرد: امروز دولت جدید آمریکا و دیگران فهمیده‌اند که هیچ راهی جز تسلیم شدن در برابر حقانیت ملت ایران ندارند و در این شرایط موضوع دزدیدن یک سند و نوار مطرح می‌شود که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

دکتر روحانی ضرورت حفظ وحدت و یکپارچگی در کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: بدون تردید در این شرایط حساس با حفظ هوشیاری، اتحاد و یکپارچگی می‌توانیم مشکلات را حل و فصل کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اقدامات انجام شده برای تدوین و گردآوری دستاوردهای دولت در ماه‌های آخر اظهار داشت: دولت‌ها معمولاً در سال آخر فعالیت دستاوردهای خود را در مجموعه‌هایی ثبت و ضبط می‌کنند تا مردم و محققین بتوانند در آینده از آن استفاده کنند و در این راستا در این دولت نیز طی هفته‌های اخیر چندین جلد کتاب تحت عنوان دستاوردهای دولت و اقدامات در راستای جهش تولید تدوین و چاپ شده است.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: اقدام دیگری که در این راستا انجام شده این بوده است که وزرا و مسئولین اقدامات و فعالیت‌ها و چه بسا مشکلات و فشارهایی که در مسیر کار خود با آن مواجه بودند را بیان کنند و این موارد ثبت و ضبط می‌شود، البته بی‌تردید بخشی از این مطالب طبقه‌بندی شده و غیرقابل انتشار است و باید برای آینده بماند.

رئیس جمهور با بیان اینکه این افتخار بزرگ کشور است که مسئولین قادرند آزادانه نظرات خود را بیان کنند، اظهار داشت: البته برخی از نظراتی که بیان می‌شود به گونه‌ای نیست که منتشر شود چرا که دشمن از آنها سوء استفاده خواهد کرد و فایل صوتی که منتشر شد، قرار بود بخش‌های قابل انتشار آن پخش شود، و بخش محرمانه آن به عنوان سند برای آینده بماند.

دکتر روحانی تاکید کرد: اینجا سرقتی انجام شده و فردی، جمعی و یا گروهی مرتکب این کار شده اند،  مسئول رسیدگی به این کار وزارت اطلاعات است و باید تمام توان خود را بکار بگیرد که این فایل چگونه به سرقت رفته است و نباید به هر کسی در این زمینه قصور و تقصیری داشته، رحم شود و باید قاطعانه با آن برخورد گردد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برخی مطالبی که در این فایل صوتی منتشر شده، نظر دولت یا شخص رئیس جمهور نیست، گفت: هر وزیر و مقامی ممکن است نظرات و نکاتی داشته باشد که بخواهد به صورت محرمانه برای آیندگان بماند.

دکتر روحانی با بیان اینکه میدان و دیپلماسی دو صحنه مقابله هم نیستند، تصریح کرد: اگر کسی فکر کند یا میدان و یا دیپلماسی و یا سیاست خارجی پیروز است یا سیاست دفاعی و یا اینکه میدان مبارزه موفق است یا میدان مذاکره؟، حرف دقیقی مطرح نکرده است و این حرف را به عنوان کسی می‌زنم که زندگی و تجربه‌ام همین بوده است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه ۱۶ سال دبیرعالی امنیت ملی بودم و ۳۲ سال در این شورا در مسئولیت‌های مختلف حضور داشتم و در جریان فراز و نشیب و تصمیمات این شورا قرار دارم و خیلی از این مسایل را مردم نمی‌دانند، اظهارداشت: در جلسات شورا درخصوص مسایل مهم بعضاً اختلاف نظر وجود دارد و حتی موضوعی بوده که در ۷ جلسه شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفته تا به رأی‌گیری و نتیجه رسیده ایم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 29
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  23 0
  بچه ها حواستون باشه، دوگانه ی جدید که برای انتخابات دارن می سازن رو شروع کردن و میخوان جاش بندازن. میدان و دیپلماسی.
  • IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
   3 0
   روحانی خودش گفت :در هرچی تخصص نداشته باشیم در جنگ روانی که تخصص داریم ! الان هم همه حرفهای توی دلش مونده را با صوت ظریف گفته ! وحالا که موج رسانه ای دلخواهش ایجاد شده ،داره خودش رو تطهیر میکنه ! ........ولی حتی جنگ روانی هم بلد نیست.چون هر بازی روانی بعد از چندبار تکرار ،بی اثر میشه ومردم بالاخره اون اصل وجود طرف رو میبینند وهزارجنگ روانی دیگه ،نمیتونه این دیدن رو عوض کنه.
  • IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
   2 1
   محمدتقی کروبی در صفحه اینستاگرامی‌ خود نوشت که من فایل صوتی ظریف را چند روز پیش از انتشار آن در ایران اینترنشنال از طریق یکی از دوستان خارج از کشور دریافت کرده بودم و با یک روز فاصله همین فایل را از دوست دیگری هم دریافت کردم و متوجه شدم این فایل مثل آب روان در حرکت است و در حال دست به دست شدن میان جمعی از فعالان سیاسی. یک روز‌ بعد شنیدم که این فایل صوتی در اختیار چهره‌های شناخته شده و سرشناس اصلاح‌طلب داخل هم قرار گرفته است.
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  20 0
  دولت لیبرال حسن روحانی عامل اصلی مشکلات مردم ایران است
 • HASSAN IR ۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  14 2
  این حرفا نظر دولت و رییس جمهور نیست یعنی نظر وزیر امور خارجه دولت و رییس جمهور باشه مشکلی نداره؟؟؟!!!
  • DE ۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
   5 1
   طوطی شخصی در رفت ملت آنرا گرفتند دادند به کلانتری محل که صاحبش را پیدا کند و اتفاقا پیدا شد .پاسبان کلانتری گفت این طوطی از شماست؟ بله جناب سروان! ولی هرچی گفته نظر خودش بوده و به ما ربطی نداره. پس شما بهش یاد ندادید بگه مرگ برشاه؟ نه نه نه جناب سروان عرض کردم نظرخودشه.
 • IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  11 1
  چرا در خصوص شهادت سردار ما از آمریکا طرفداری میکنی
 • US ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  11 1
  فایل صوتی خودش پرواز کرد رفت پیش سعودیها؟ حالا دیدید کارگردان گاندو خیلی در حق شما و دولت تان بزرگوارانه و با دیده اغماض برخورد کرده؟
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  0 0
  فقط برجام تمام ایران را اب ببرد !این اقا فقط فکرش حفظ سند برجام هست !؟خط خالی به چند برگ کاغذ بی فایده نیافتد.
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  1 0
  برو خجالت بکش فریدون دروغگوی بی حیا
 • محمدی IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  1 5
  ظریف واقعا تلاش صادقانه داشته باید از ایشان قدرانی کرد نه اینه با توطئه ایشان را تخریب کرد
  • IR ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
   1 0
   آره در این اواخر با نواری که دل ملت ایران را شکست صداقت در خدمتش را کامل کرد
 • IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  0 0
  دولت بعدی اصولگرااست چون کسایی که به روحانی رای دادند در این دوره اکثرا رای نمیدهند و بقیه مردم کسایی هستند که بدبختی نتیجه ی تفکر اصلاح طلب ها رو تحمل کرده اند و میدانند که چکار باید بکنند
 • IT ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  3 0
  نکته ای این وسط بود که میتونه درست باشه اسرائیل و عربستان نمیخوان ایران برگرده برجام بهترین کار هم زدن ظریف بود وقتی اسناد هسته ای دزدیده میشه با اون حجم ، یه فایل صوتی انتقالش راحتتره
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  3 0
  جناب عقل کل اگر میدان نباشه دیپلماسی تره هم براش خورد نمی کنند این میدان است که به دیپلماسی قدرت میدهد فقط یک احمق می تواند باور کند میدان ضد دیپلماتی است
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  1 0
  برا خود شیرینی برا اروپا و آمریکا بود .
 • DE ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  1 0
  ترامپ تنها رئیس جمهور آمریکا بود که برای اسرائیل مزدوری میکرد....این نوار سوتی محرمانه بود گذاشته بودیم بعد از لق شدن تحریمها و باز رای آوردن غربگراها مثل بمب بزنیم زمین و کار سپاه و ارتش و بسیج...را یکسره کنیم که دیگه در منطقه دخالت نکنند ولی لو رفت بیچاره ظریف میگه این قسمتهاش رو پخش نکنید ها ...حالا هم بجای تمرکز روی محتوی بایستی حواس مردم را به کی بود کی بود من نبودم پرت کرد تا از کارنامه پر از خالی ما ایراد نگیرن باز بهمون رای بدهند.
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  1 0
  احتمالا فریدون مثل بنزین بعدا فهمیده وگرنه جلوش را می گرفت تا الان مجبور نشه این قدر دروغ بگه
 • SE ۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  1 0
  گوینگان آن مطالب خلاف واقع و ارسال کننده آن خیانت کرده اند والا از شبکه سعودی ایران ستیز همیشه دشمنی نرشح میکند
 • SE ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  2 0
  میدان اگر از مردان جان برکف و بصیر حالی بود الان سیاست نداران ذلیل بی بصیرت، پوتین داعشیها را لیس میزدند تا نوامیس شان را به کنیزی نبرند.
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  2 0
  بابا دنبال چی می گردید؟ بجای اینکه دنبال قاتل بگردید دنبال اونیکه لو داده می گردید ؟
 • شیردل IR ۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  1 0
  ببند دهنتو
 • US ۱۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  1 0
  آقای روحانی این شما نبودید که در ۸ سال گذشته با حرفهای دو پهلو و نیش و کنایه اختلاف افکنی می کردید. کی بود که از ادبیات منقلی استفاده کرد؟ کی بود که با تمسخر و ریشخند مخالفان عهدنامه ننگین برجام را به شستن رویشان با آب و صابون دعوت می کرد؟ کی بود خودش را استاد تمام مذاکره و دیگران را به جهنم حواله می کرد؟ شما بودید که با حرفهایتان دل طرفداران انقلاب را به درد آوردید و دشمنان را خوشحال کردید.
 • IR ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  2 0
  طبق معمول می خواد دولت شکست برجام را گردن داخلی ها بیاندازد و آمریکایی ها هم کاملا بی تقصیر بودن و اتفاقا حق داشتن ما را تحریم کنند: ظریف می گه: «جان کری به من گفت حاج قاسم از هواپیمایی ایران ایر استفاده می کنه و روزی شش پرواز به سوریه دارن» وقاحت تا این جا پیش رفته یعنی رسما تروریسم بودن سپاه قدس و حاج قاسم قبول کرده بود و نباید این کار می شد و باید آمریکایی ها اجاز می دادن، همین یک قلم برای مزدور بودنبرخی کفایت می کنه! از اون بی سوادتر این که حاج قاسم اول داعش در سوریه زمین گیر کرد بعد با برای نابودی کاملش با روسیه وارد مذاکره شد، از کوتاه فکر تر این که فکر کردن با مذاکره با آمریکا شر داعش کم می شد چون مزدور آمریکایی هستن اما زهی خیال به قول ظریف آمریکا در منظقه هزینه بسیار سنگینی کرده خوب داعش را با همین هزینه ها بوجود آورده بعد با فکر می کردی با مذاکره از حمایت داعش دست می کشید، بخصوص اگر می دیدن در حال پیروزی است، با گوش دادن به فایل ظریف کاملا کوتاه فکری و تفکرات قجری واری و ترس و بزدلی به طور واضح و آشکار روشن است.
 • IR ۲۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  1 0
  خوب نگفت حسام الدین اشنا ومحمدجواد ظریف اصلاح طلب نیستند! خخ۹خخخ
 • علی نقوی IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  1 0
  در نگاه اول، آن حرفها از دیدگاه مردم به مثابه خیانت به خون حاج قاسم و خنجری از پشت به پیکر اربا اربای سیدالشهدای مقاومت تلقی شد. ولی در همان فایل صوتی ۱۹۰ دقیقه ای هم حتی نکات مثبتی هست که باید بهشت پرداخت. همین فایل حاوی اعترافات ظریف در مورد ۸ سال عملکرد افتضاحش بود. توجه کردید که ناخواسته و غیرصادقانه چه اعترافاتی کرد؟؟؟ غیرمستقیم و البته ناخواسته و غیرصادقانه اعتراف کرد ۸ سال ساده لوحی، خوشخیالی، حماقت، بیسوادی، وادادگی و وابستگی در قالب «دیپلماسی» هیچ ثمری نداشته تا جایی که نتیجه این فضاحت را باید تقصیر دیگران (روسیه، چین، حاج قاسم و ...) انداخت. درصورتی که تا دیروز مجبور بودند برای این دیپلماسی ابلهانه دستاورد تراشی کنند. اوایل می‌گفتند برجام ماه و خورشید است، آفتاب تابان است، باغ سیب و گلابی است و ... بعد از مدتی که ملت متوجه شد برجام هیچ دستاورد ملموسی نداشت، شروع کردند به دستاورد تراشی از اتفاقاتی که قرار بود بیفته و برجام پیشگیری کرد!! یکی گفت اگر برجام نبود قحطی می آمد. آن یکی گفت که برجام (که توان حفظ خودش را هم نداشت) مانع جنگ شد. هرچه تخیل و توهم بالاتر، برجام مفیدتر. فقط مانده بود یکی بگه برجام مانع حمله فرازمینیها به زمین شد😄😄 حالا دیگر تشت بی آبرویی دیپلماسی حقارت به زمین افتاده و خودشان هم روی دفاع از دیپلماسی مفتضحشان را ندارند. پس یک مرحله عقب نشینی کرده اند و باید این افتضاحات (که تا دیروز از آن دفاع می‌کردند) را گردن دیگران بیاندازند😂 توجه کردید چی شد؟! ظریف بدون اینکه بفهمه (ایشون حداقل هوش رو هم نداره) اعتراف کرد که ۸ سال افتضاح به بار آورده. حالا دیگر همه، حتی خود ظریف هم معتقدند که دیپلماسی ۸ ساله دولت خصوصا برجام، افتضاحی غیرقابل دفاع است. حالا فقط سر اینکه این افتضاح کار کی بوده باید به توافق برسیم😄
 • IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
  1 0
  ماازمسولین‌محترم‌تقاضادارم‌نتیجه‌نگهدارند‌به‌آخربررسی‌نممایند
 • احمد IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
  0 0
  خیلی بدین ، چرا ظریف را اینقدر اذیت میکنین، گناه داره ، احمق ، خخخخخخخخخ
 • سربدار IR ۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
  1 0
  متن سوگندنامه رییس جمهور **بنابر اصل ۱۲۱ قانون اساسی، رئیس جمهور منتخب در مجلس شورای اسلامی در جلسه ای که با حضور رئیس قوه قضاییه و اعضای شورای نگهبان تشکیل می شود به ترتیب زیر سوگند یاد می کند و سوگندنامه را امضا می نماید. بسم الله الرحمن الرحیم «من بعنوان رئیس جمهور در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد می کنم که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشم و همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت هایی که بر عهده گرفته ام بکار گیرم و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور. ترویج دین و اخلاق. پشتیبانی از حق و گسترش عدالت سازم و از هرگونه خودکامگی بپرهیزم و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است. حمایت کنم. در حراست از مرزها و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور از هیچ اقدامی دریغ نورزم و با استعانت از خداوند و پیروی از پیامبر اسلام و ائمه اطهار (علیهم السلام) قدرتی را که ملت به عنوان امانتی مقدس به من سپرده است همچون امینی پارسا و فداکار نگاهدار باشم و آنرا به منتخب ملت پس از خود بسپارم».

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس