کد خبر 1207963
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲
المپیک

طبق اعلام مقامات ژاپنی به دلیل گسترش شیوع کرونا در این کشور تعدادی از رویدادهای آزمایشی بازی‌های المپیک به صورت بدون تماشاچی برگزار خواهد شد.

به گزارش مشرق به نقل از ان اچ کی، طی وضعیت اضطراری که از روز یکشنبه در توکیو آغاز شده و تا ۱۱ مه ادامه خواهد داشت، ۷ رویداد آزمایشی برای بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو بدون حضور تماشاچیان در پایتخت برگزار خواهد شد.

این وضعیت، که به خاطر افزایش مبتلایان به ویروس کرونا روز جمعه از سوی دولت اعلام شد، در سه استان غربی ژاپن نیز برقرار خواهد شد. در همان روز، اعلام شد که رویداد آزمایشی والیبال که برای روزهای اول و دوم مه برنامه ریزی شده در ورزشگاه آریاکه بدون تماشاچی برگزار خواهد شد.

کمیته برگزاری بازی های المپیک همچنین گفت یک رویداد آزمایشی برای مسابقات دو و میدانی برای روز ۹ مه در استادیوم ملی بدون حضور تماشاچی برگزار خواهد شد. از سوی دیگر سوگا یوشیهیده نخست وزیر ژاپن به منظور مهار همه گیری ویروس کرونا سومین وضعیت اضطراری را در بخش هایی از این کشور اعلام کرده است. این وضعیت از روز یکشنبه در توکیو و استان های اوساکا، کیوتو و هیوگو در غرب ژاپن اجرا می شود.

وضعیت اضطراری تنها برای دو هفته تا یازدهم مه برقرار خواهد بود، و تعطیلات سالانه در ژاپن که یک هفته ادامه دارند را شامل می شود. طی این مدت از بارها و رستوران هایی که نوشیدنی های الکلی سرو می کنند یا سرگرمی کارائوکه دارند و نیز فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید خواسته خواهد شد تا تعطیل کنند. تعداد مبتلایان در مناطق یاد شده رو به افزایش است، و مقام های مربوطه مراقب شیوع گونه های مسری تر این ویروس هستند.

سوگا گفت که «تصمیم گرفتم پیش از آغاز تعطیلات یک هفته ای، بار دیگر وضعیت اضطراری اعلام کنم. ما باید با تمرکز بر اقدامات شدید در یک دوره زمانی کوتاه، شیوع این ویروس را مهار کنیم.»

دولت ژاپن همچنین تصمیم گرفته است تا در استان اهیمه بدون اعلام وضعیت اضطراری اقدامات سختگیرانه تری را اتخاذ کند.

اقدامات پیشگیرانه جاری که ابتدا قرار بود تا پنجم ما مه در استان های میاگی و اوکیناوا برقرار باشند، تا یازدهم مه تمدید شده اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس