وزیر دفاع روسیه

وزیر دفاع روسیه از آمریکا، اوکراین و ناتو به دلیل تنش زایی در مرزهای روسیه و دریای سیاه انتقاد کرد.

به گزارش مشرق،   وزیر دفاع روسیه سه شنبه بعد از ظهر به وقت تهران از اقدام‌های تحریک آمیز آمریکا و ناتو در دریای سیاه ابراز ناخرسندی کرد.

  «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در این زمینه گفت: «آمریکا و ناتو در پی فعالیت‌های تحریک آمیز در دریای سیاه هستند. اوکراین نیز تلاش دارد ثبات در منطقه "دونباس" را برهم زند

این در حالی است که  وزیر خارجه اوکراین سه شنبه بعد از ظهر به وقت تهران احتمال حمله روسیه به اوکراین را رد نکرد. «دیمیتری کولبا» وزیر خارجه اوکراین گفت: «در هفته‌های آتی شمار نیروهای روسیه مستقر در مرز با اوکراین به  بیش از ۱۲۰ هزار نفر می‌رسد.»

وزیر خارجه اوکراین در ادامه گفت، کی‌یف در پی جنگ یا تنش زایی با روسیه نیست اما  مرحله جدیدی از تجاوز روسیه به اوکراین را نمی‌توان نادیده گرفت.

وی  افزود که وضعیت در مرزها پر تنش است، اما به ارتش دستور داده شده واکنشی از خود نشان ندهد.

اوکراینی‌ها هفته گذشته روسیه را به استقرار نیروهای نظامی در اطراف مرزهای مشترک متهم کرده و مدعی شدند جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه به صورت سیستماتیک، آتش‌بس در شرق اوکراین را نقض می‌کنند. کی‌یف چندی پیش کمک‌ نظامی چند صد میلیون دلاری از آمریکا شامل خودروهای زرهی، پهپاد و موشک‌های ضد تانک دریافت کرده و مشغول انباشت آنها در نزدیکی مرز روسیه است.

دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه نیز امروز سه‌شنبه درباره وضعیت سفیر این کشور در واشنگتن و همتای آمریکایی او در مسکو به ارزیابی پرداخت. پسکوف در نشست خبری روزانه در کرملین، با اشاره به تنش‌های اخیر بین کشورهای اروپایی و آمریکا با مسکو، گفت: «روسیه طرفی نبود که تنش را با غرب آغاز کرد و همچنین آماده قربانی کردن منافع خود نیست، اما راه همچنان برای گفت‌وگو باز است».

وی در ادامه تصریح کرد: «ما از کشورهای غربی می‌خواهیم که آرامش خود را حفظ کرده و وسواس جمعی ضد روسی را کنار بگذارند. »

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس