کد خبر 1205679
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
بورس نمایه

افراد حقیقی در بورس امروز ۴۸۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام وتجارت بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود ۴۸۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هزار و ۹۲۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۴۲درصد یعنی ۸۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۵درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

نمادهای تاثیرگذار امروز ۱۴۰۰/۱/۳۰ در بورس

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «محصولات شیمیایی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «واسطه‌گری‌های مالی و پولی» و «لاستیک و پلاستیک» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وتجارت»، «وبصادر» و «وبملت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «فملی»، «شپنا» و «کاوه» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک تجارت حدود ۵۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی ملی صنایع مس ایران با برتری حدود ۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۴نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۶نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۴۹۰میلیارد تومان بود.

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +عکس

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +عکس

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس