کد خبر 1205108
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۸
حذف سحری

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره چگونگی تامین آب بدن در ماه رمضان توضیح داد.

به گزارش مشرق، نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی، درباره تامین آب بدن در ماه رمضان اظهار کرد: نمی‌توان آب را در ماه رمضان تامین کرد.

او افزود: به علت اینکه افراد در ماه رمضان فعالیت بدنی دارند و به مشاغل بیرون سرگرم هستند بنابراین آب بدن خود را از دست می‌دهند و در اینصورت نمی‌توان آب بدن را تامین کرد.

بیشتر بخوانید:

چگونه فرزندمان را به روزه گرفتن تشویق کنیم؟

جوزدانی تصریح کرد: افراد نباید از زمان افطار تا ۱۲ شب یا تا زمان سحر برای تامین آب بدن روزانه خود هر یک ساعت مایعات مصرف کنند چرا که انجام این کار به هیچ عنوان درست نیست و باعث اختلال در هضم و جذب شیره‌های گوارشی و رقیق شدن آن‌ها می‌شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: نوشیدن زیاد آب از وعده افطار تا سحر باعث سوهاضمه، مشکلات مری، درد بدن، هضم دیرهنگام غذا و ... می‌شود که باید به شدت از آن پرهیز کرد.

جوزدانی اضافه کرد: نگهداشت آب در بدن از نوشیدن آن بسیار مهم‌تر است و برای رعایت این موضوع باید مصرف سبزیجات و میوه جات را در اولویت قرار دهیم که دریافت سبزیجات در این زمینه بسیار مهم است چرا که می‌توان آن را در کنار مواد غذایی مانند خوراک، برنج، نان پنیر، سوپ، آش و ... استفاده کرد.

او با بیان اینکه مصرف وعده سحری باعث تامین آب بدن می‌شود، تاکید کرد: در وعده افطار و شام باید سبزیجات مصرف شود و حتما استفاده از سالاد در وعده شام جدی گرفته شود، همچنین در وعده سحر هم می‌توان از سبزیجات پخته مانند خوراک مرغ، خوراک لوبیا سبز و ... استفاده کرد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در پایان یادآوری کرد: از آن جایی که افراد بیشتر می‌توانند از سبزیجات پخته استفاده کنند بنابراین برای مصرف بیشتر و جلوگیری از بروز مشکلات گوارشی باید حتما آن را به اینصورت پخته استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha