سخنرانی رئیس‌جمهور در ستاد ملی کرونا آغاز شد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه موج چهارم موج بلندتر و سخت‌تری نسبت به موج‌های قبل است، گفت: رعایت پروتکل‌ها باید به ۹۰ درصد برسد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین  دکتر حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با تاکید بر اینکه تنها رعایت یک پروتکل کافی نیست، افزود: همه پروتکل ها از جمله شستن دست ها، استفاده از ماسک ، پرهیز از تجمع ها و دورهمی ها، سفر نکردن وایزوله و قرنطینه کامل افراد مبتلا باید به صورت کامل و دقیق رعایت شود تا بتوانیم از این مرحله سخت عبور کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز با ویروس جدیدی مواجه شده ایم که قدرت سرایت آن ۷۰ درصد بیشتر از ویروس قبلی است و شرایط امروز با شرایط قبلی متفاوت است، گفت: برای بدست آوردن موفقیت در این شرایط ، رعایت دقیق و کامل همه پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی لازم و ضروری است.

برای موفقیت درمقابل کرونا، رعایت دقیق و کامل همه پروتکل های بهداشتی ضروری است

دکتر روحانی با بیان اینکه تغییر سبک زندگی، رعایت همه پروتکل ها را در بر می گیرد و می تواند مسیر ما را برای مقابله با این بیماری به طور کامل مشخص کند، اظهار داشت: در شرایط بروز مشکل همه باید دست به دست هم دهیم و همه تریبون ها هم شامل هشدار باشند و هم به جامعه آرامش دهند.

 همه باید دست به دست هم دهیم تا رعایت پروتکل ها به بالای ۹۰درصد برسد

رئیس جمهور با اشاره به اینکه هفته بسیار سختی را پیش رو داریم، تاکید کرد: همه باید دست به دست هم دهیم تا رعایت پروتکل ها به بالای ۹۰درصد برسد تا بتوانیم این موج جدید و سخت بیماری را در هفته آینده مهار کنیم..

وقتی شرایط آرام است همه برای ثبت موفقیت به نام خود مسابقه می گذارند اما در شرایط سخت هرکسی بدنبال آن است که تقصیر را به گردن دیگری بیاندازد

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: زمانی که در شرایط آرامش قرار گرفته و میزان مرگ و میر کاهش می‌یابد، همه برای اینکه این موفقیت را به نام خود ثبت کنند با یکدیگر مسابقه می‌گذارند، اما وقتی شرایط برعکس می‌شود، هرکسی به دنبال آن است که تقصیر را به گردن دیگری بیندازد، درصورتی که در مواجه شدن با شرایط سخت همه باید دست به دست هم آن را حل و فصل کنیم.

 باید به فکر تهیه واکسن انبوه حتی برای سال های آینده باشیم

رئیس جمهور با بیان اینکه در تریبون‌ها و مواضعی که مطرح می‌شود، بایستی هم هشدار و هم آرامش وجود داشته باشد، تصریح کرد: هیچ تریبونی نباید آرامش را بهم بزند در همه تریبون‌ها باید آموزش، آرامش و همچنین هشدارهای لازم به طور متوازن برای رسیدن به نقطه مطلوب، بیان شود.

 برای تولید و تامین واکسن مورد نیازهمه تلاش خود را انجام می دهیم 

دکتر روحانی در ادامه با اشاره به مباحث این جلسه درخصوص واکسن و اقدامات انجام شده در این زمینه، اظهار داشت: براساس مطالب بیان شده تنها یک بار تزریق واکسن کفایت نمی‌کند و ممکن است ۶ ماه دیگر دوباره لازم باشد که واکسن تزریق شود. امروز همچنین وزیر بهداشت و درمان اعلام کرد که واکسن نمی‌تواند مصونیت ۲ ساله و حتی یکساله ایجاد کند، لذا باید به فکر تهیه واکسن انبوه حتی برای سال‌های آینده باشیم.

 برخی از کسانی که امروز از تاخیر درخرید واکسن انتقاد می کنند، در ابتدا با خرید واکسن از روسیه و چین مخالفت می کردند

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ظاهراً حافظه برخی ضعیف شده است، خاطر نشان کرد: زمانی که به دنبال خرید واکسن از روسیه و چین بودیم، کسانی پشت تریبون اعلام کردند که اگر از روسیه و یا چین واکسن بیاورید، این واکسن را نمی‌زنیم و حتی برخی تشکل‌های پزشکی نامه نوشتند که از روسیه و چین واکسن نیاورید، چرا که خطرناک است.

دکتر روحانی افزود: آن روزی که به دنبال تهیه واکسن بودیم، برخی در این رابطه تزلزل ایجاد کردند و امروز همان افراد که می‌گفتند این واکسن را نخرید به ما می‌گویند که چرا واکسن کم خریدید یا چرا زودتر خریداری نکردید.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز تهیه واکسن یک امر ضروری است، اظهار داشت: البته واکسنی که خریداری می شود، حتماً باید وزارت بهداشت و درمان آن را تأیید کند.

دکتر روحانی تأکید کرد: اگر شرکتی که مورد قبول وزارت بهداشت و درمان است و می‌تواند واکسنی را با ارز نیمایی خریداری و در بازار عرضه کند، هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس جمهور تصریح کرد: دولت همه توان خود را برای اینکه واکسن داخلی زودتر به نتیجه برسد، بکار گرفته است. چرا که برای ما مهم است که روی پای خود بایستیم و بسیار امیدوار هستیم که در تابستان بتوانیم از واکسن داخلی استفاده کنیم.

دکتر روحانی اظهارداشت: در ۲ ماه پیش رو بایستی هر چقدر می‌توانیم واکسن از خارج تهیه کنیم. ضمن اینکه تا پایان همین هفته تزریق حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار واکسن انجام می‌شود و گروه اول واکسن را دریافت می‌کنند و مصمم هستیم واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ سال را انجام دهیم.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: درمورد تخت‌های بیمارستانی نیز تلاش خواهیم کرد در چند ماه باقیمانده در دولت هزاران تخت را آماده کنیم و در همین روزها تزریق مالی آن را انجام خواهیم داد تا با آرامش بیشتری هفته‌های سخت را پشت بگذاریم.

رئیس جمهور تصریح کرد: اطمینان دارم با همکاری و تلاش و فداکاری کادر درمان که بار سنگینی را بر دوش دارند، در هفته‌های آینده از این مشکلات عبور خواهیم کرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  11 1
  ما هشت سال است شرایط سختی را تجربه می کنیم
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  12 0
  روحانی دو هفته قبل: دیگر پیک کرونا نداریم، بروید مسافرت. روحانی دو هفته بعد: هفته ی سخت تری در پیش داریم، هر کسی میتواند هر واکسنی! می تواند وارد کند.
  • IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
   3 0
   روحانی اسفند 98: از شنبه همه چیز به روال عادی باز می گردد
  • IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
   4 0
   وقتی روحانی میگه هفته سختی در پیش داریم یعنی انشالله این هفته وضع مملکت روبه بهبودی خواهد رفت
 • پری IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  8 0
  کنکور هم باهمین‌تدبیر برگزار کنید در امواج کرونایی جهش میزنیم
 • سعید IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  1 0
  ادارات و حداقل یک هفته تعطیل کن، تا وقتی بانکا و ادارات باز باشن همین آش و همین کاسست!! قرنطینه سراسری لازمه نه فقط بسته بودن برخی مشاغل و باز بودن کامل سیستم اداری!!!! کل مملکت کارمند دولتن و الان باید برن سرکار! خب معلومه اوضاع این شکلی درست نمیشه دیگه!! خود دانید!
 • IR ۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  9 1
  مبارک باشد پرزیدنت!!!؟؟؟
 • IR ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  3 0
  ستادی که رئیسش این بی.... باشه تکلیف کار هم مشخصه!
 • سوخته IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  2 0
  برایم سوال شده تو خودت را قبول داری یا نه
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  2 0
  مگه نگفتید پیک نداریم؟
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  2 0
  علی برکت الله
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  3 0
  هموطنان عزیزم ، بمونین خانه
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  1 1
  پزشکان چون اموزش علم غربی دیده اند فکر می کنند حجت علم در غرب است.لذا هیچ پدیده دیگری قبول ندارند. باید یاد بگیریم به حرف حق گوش دهیم و پذیرا باشیم
 • فریدون شاه IR ۱۵:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  3 0
  ما در ماه گذشته به جهان نشان دادیم که ویروس کرونا قول و قرار حالیش نیست. در حالی که قرار بود پیک آخرش باشد نامرد زد زیرش. البته بدون کرونای مزاحم به کار خودمان ادامه می دهیم. کرونا به زودی پشیمان شده و برای توبه برمی گرده که اگر به تعهدات خودش عمل کنه ما هم فورا راستایی آزمایی کرده و پروازهای ترکیه رو برقرار می کنیم. بی سوادهای بی شناسنامه...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس