کد خبر 1204607
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
مجوز بانک مرکزی برای «واردات کالا با رمزارز» به زودی صادر می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ما خودمان اقدام به تولید رمز ارز آنهم با نظارت و در چارچوب قانون کنیم، رمز ارز تولید داخل قطعاً مشتری خواهد داشت.

به گزارش مشرق، محمدرضا پورابراهیمی، با اشاره به موضوع رمز ارزها و ورود کمیسیون اقتصادی مجلس به این فعالیت تجاری در کشور گفت: اساساً رمز ارز می‌تواند ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها و خنثی‌سازی تحریم قلمداد شود و امکانی فراهم کند تا از ظرفیت انرژی در کشور به خوبی استفاده و نهایتاً این نحوه استفاده به درآمد ملی تبدیل شود.

بیشتر بخوانید:

افزایش ریسک سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز

وی تأکید کرد: پیش‌بینی ما این است که در فاز اول این فعالیت ما می‌توانیم دو میلیارد دلار در سال امکان تولید رمز ارز را ایجاد کنیم و اساساً تسویه مذکور را با تعهدات خارجی خود انجام دهیم.

پورابراهیمی با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس به مبحث رمز ارزها ورود کرده است، اظهار داشت: ورود کمیسیون به این مبحث به این دلیل بوده که از این ظرفیت در حوزه اقتصادی کشور استفاده و درآمدزایی لازم مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مقوله ارزآوری فعالیت رمز ارزها برای کمیسیون اقتصادی مجلس مهم بوده است، تاکید کرد: قطعاً رمز ارزها می‌تواند ابزار دور زدن تحریم‌ها تلقی شود بنابراین این دلایل باعث شد تا کمیسیون اقتصادی به مبحث رمز ارزها ورود جدی داشته باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فعالیت در بیت‌کوین همچنان مخاطره آمیز است؟ گفت: ریشه، محور و تصمیم‌گیری درباره بیت کوین در اختیار ما نیست، اما رمز ارزهایی که در داخل کشور، آنهم با نظارت دستگاه‌ها و در چارچوب قانون تولید شود، خوب است.

این نماینده مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا رمز ارز تولید داخل مشتری هم دارد و یا خیر؟ گفت: بله. اگر ما خودمان اقدام به تولید رمز ارز آنهم با نظارت و در چارچوب قانون کنیم، رمز ارز تولید داخل قطعاً مشتری خواهد داشت، این در حالی است که ما رمز ارز خارجی را تائید نمی‌کنیم چرا که در آن حوزه ریسک فعالیت بالاست.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha