به گزارش مشرق، عبدالناصر همتی در تازه‌ترین یادداشت اینستاگرامی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، به بیان نکاتی درخصوص بازار ارز پرداخت و تأکید کرد: چند ماه است که بازار ارز ثبات نسبی به خود گرفته است که حاصل تلاش مضاعف بانک مرکزی دراین عرصه،ونیز همراهی صادر کنندگان و چشم انداز بهتر اقتصادایران است.

رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به اظهارنظرهای مختلف درباره سرنوشت پولهای بلوکه شده ایران نیز اینطور گفت که این روزها اشخاص مختلفی راجع به ارزهای ایران در بانکهای خارجی و سرنوشت انها اظهار نظر و اطلاع رسانی می کنند. از آنجایی که اطلاعات مربوط به این منابع و وضعیت آنها در اختیار بانک مرکزی است، اظهارات افراد غیر مسئول در این مورد سندیت ندارد.

همتی تصریح کرد: بانک مرکزی سیاستها و برنامه های تأمین ارز خود را همانند ماه های گذشته، بر مبنای ارزهای در دسترس و بدون تکیه بر منابع مسدودی تنظیم کرده است.طبعاًدسترسی به این منابع قدرت بازار سازی بانک مرکزی را افزایش خواهد داد .

وی در واکنش به گزارش صندوق بین المللی پول نیز گفت:‌گزارش اخیر صندوق بین المللی پول از تخمین میزان ذخایر ارزی بانک مرکزی، یک خطای فاحش و گزارشی غلط و ناشی از اطلاعات ناقص آنها است. انتشار یک تخمین اشتباه ازسوی صندوق،بدون اخذ تایید از بانک مرکزی،همانند رفتار همراه با تبعیض آنها، زیبنده صندوق بین المللی پول نیست.

رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرد: بانک مرکزی بدور از هیجانات غیر منطقی و بصورت تدریجی متناسب باعوامل مؤثر بر عرضه و تقاضای ارز در بازار ثانویه ، این بازار را به سمت تعادل راهبری و مدیریت خواهد کرد.

همتی: اطلاعات پولهای بلوکه شده ایران در اختیار بانک مرکزی است

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • روحانی در مرداد 1400- مرا حلال کنید اینکاره نبودم IR ۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
  1 0
  همه ما می دانیم که درمقابل پول های بلوکه شده ریال تحویل دولت دادید و یک نوعی خیانت بزرگی بود چون تورم ویرانگر دنیا و آخرت سوز نتیجه این کارهای بچه گانه است و کاری عقلانی نبود
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  0 0
  خوب راهبردی ک میگی چیه چه نتیجه ایی داست قیمت دلار ثابت ولی تورم چرا کاهش نداشت شما چکار میکنید قیمتها کاهس پیدا کرده دلار ۳۰تومان بود قیمتها پایین ار بود مرغ کیلویی ۱۷تومان بود الان دلار مدز ۲۵تومان قیمت مرغ ۳۹تومان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس