دستور سرلشکر سلامی برای ایجاد بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی سپاه در گلستان / همه امکانات سپاه برای کنترل موج چهارم کرونا بسیج شد

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه با بیان اینکه برخی سهل‌انگاری‌ها سبب ایجاد موج چهارم کرونا در کشور شد، گفت: تلاش می‌کنیم با تشدید اجرای طرح شهید سلیمانی این موج را مهار کنیم.

به گزارش مشرق، سردار احمد عبداللهی پیش از ظهر امروز به همراه سردار علی ملک شاهکوهی، فرمانده سپاه نینوای گلستان از درمانگاه شهید تولی این شهرستان حاضر و از روند خدمات رسانی به بیماران به ویژه مبتلایان به کرونا بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

خیز دوباره سپاه و بسیج برای اجرای دور جدید طرح شهید سلیمانی

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه  در نشست قرارگاه شهید سلیمانی با بیان اینکه سپاه خود را خادم مردم می‌داند و برای خدمت‌رسانی به آنان همه ظرفیت و توان خود را پای کار آورده است، اظهار داشت: ما به عنوان فرزندان این ملت موظف هستیم هرجا خللی در زندگی مردم ایجاد شده وارد میدان شویم.

وی گفت: حل مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف را رسالت خود می‌دانیم و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

عبداللهی افزود: از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا همه امکانات و ظرفیت‌های بیمارستانی سپاه را در استان‌های مختلف پای کار آوردیم و در کنار عزیزان بهداشت و درمان بوده و هستیم.

وی خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد بالاترین درصد بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سپاه بوده است.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه با اشاره به تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: در قالب این طرح بحث مقابله با کرونا به صورت محله محوریو بیماریابی خانه به خانه مطرح است که در ماه‌های گذشته و در کنترل پیک‌های قبلی کرونا آثار آن را مشاهده کردیم.

وی ادامه داد: شناسایی زودهنگام مبتلایان و درمان آنان از مهم‌ترین موضوعات در طرح شهید سلیمانی است که در فاز اول و با اجرای غربالگری توانستیم به برکت نام شهید سلیمانی تعداد مبتلایان و فوتی‌ها را کاهش دهیم.

عبداللهی اضافه کرد: متأسفانه برخی اقدامات مانند انجام سفرها و دیدو بازدیدهای نوروزی و سهل انگاری که صورت گرفت، موج چهارم کرونا را در سراسر کشور ایجاد کرد که تلاش می‌کنیم با کمک بخش بهداشت و درمان و با اجرای طرح شهید سلیمانی این موج را کنترل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همه امکانات سپاه در استان‌ها از جمله گلستان و نیروی انسانی عظیمی که در بسیج وجود دارد برای طرح شهید سلیمانی به کار گرفته شده و امیدواریم بتوانیم موج سهمگین کرونا را مهار کرده و تعداد فوتی‌ها را کاهش دهیم.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: هر امکاناتی که برای اجرای این طرح در استان نیاز باشد نیز در حد توان فراهم خواهد شد. ضمن اینکه دستور مستقیم سردار سلامی، فرمانده کل سپاه ایجاد یک بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی در استان گلستان است.

وی افزود: این موضوع با جدیت در حال پیگیری است و امیدواریم مردم استان به زودی شاهد احداث این بیمارستان باشند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس