اخبار ویژه روزنامه ها

عجیب است که دولت روحانی ۸ سال پس از وعده ایجاد رونق اقتصادی در حد بی‌نیاز کردن مردم از یارانه، به صف‌های مرغ و تشکیل «قرارگاه مرغ» رسید!

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

**********

آن چنان رونقی به اقتصاد بدهیم ... که مرغ هم صفی شود!/ رکوردشکنی کابینه درباره ۱۸۰۰ مصوبه قدیمی/ مجوز روحانی برای فروش ۳۳ هزار متر زمین

کیهان

بازگشت آمریکا با حفظ ۱۵۰۰ تحریم بدتر از خود برجام است

بازگشت گام به گام آمریکا به برجام، بدتر از متن نامتوازن این توافق است.

روزنامه فرهیختگان در تحلیل زمزمه‌هایی درباره مذاکرات غیرمستقیم یا بازگشت گام به گام و تدریجی آمریکا به برجام نوشت: نشست اخیر کمیسیون مشترک برجام در شرایطی برگزار شد که از یک‌سو ایالات‌متحده همچنان و بعد از گذشت حدود دوماه از حضور دولت جدید در کاخ‌سفید هیچ نشانه مثبتی برای احیای توافق ارائه نداده و تنها با لفاظی و برخی اقدامات رسانه‌ای و تبلیغاتی تلاش کرده به مدیریت فضا و تغییر نظر ایرانی‌ها بپردازد و ازسوی دیگر ایران نیز همچنان اصرار دارد که تنها مسیر احیای توافق و رعایت مفاد محدودیت‌های هسته‌ای ازسوی تهران بازگشت ایالات‌متحده و انجام تعهداتی است که ذیل این قرارداد و همچنین قطعنامه ۲۲۳۱ آورده شده است. ایران می‌گوید باید همه تحریم‌ها که در جریان فشار حداکثری اعمال‌شده برداشته شود و پس از این اقدام است که راستی‌آزمایی از جانب تهران شروع شده و درصورت تایید، گام‌های هسته‌ای نیز به عقب برخواهد گشت.

حدود ۷۰۰ تحریمی که قرار بود در برجام ملغی شوند در ۱۸اردیبهشت‌ماه سال۹۷ و با خروج ترامپ از برجام دوباره اعمال شدند و پس از آن نیز حدود ۸۰۰تحریم جدید به‌منظور عملیاتی‌شدن سیاست فشار حداکثری بر ایران اعمال شد و حالا آمریکا اگر می‌خواهد برجامی وجود داشته باشد باید این ۱۵۰۰تحریم را یکجا از میان بردارد. البته سیاست ایران درمورد حذف یک‌مرحله‌ای تمامی تحریم‌ها که بارها ازسوی مقام معظم رهبری و دیگر مقامات کشور ذکر شده یک منطق بزرگ و بسیار قابل قبول دارد. استدلال‌های ایران همگی مبتنی‌بر تجربه‌های گذشته هستند و گویای اینکه ورود به هرگونه میز مذاکره و چانه‌زنی آن‌هم در جایی که همه‌چیز روشن و معلوم است می‌تواند عواقب ناگواری به‌دنبال داشته باشد ممکن است تحریم را دائمی و نمایشی از حذف آن را ایجاد کند.

گفت‌وگو همان ترفندی است که در ماه‌های اخیر به دفعات از سوی تیم جو بایدن به‌عنوان یک عملیات روانی و رسانه‌ای جایگزین اقدام عملی برای اجرای تعهدات قبلی کاخ‌سفید شده و حالا همچنان به‌عنوان یک برنامه مهم در دستورکار آنهاست.

کارشناسان در این‌باره و به‌صورت خاص درباره این جریان‌سازی رسانه‌ای می‌گویند استفاده از ابزار رسانه و خبررسانی درمورد آمادگی برای گفت‌وگو و حتی لغو تحریم، این روزها ابزار مهمی است که می‌خواهد جامعه ایرانی را دوپاره کند و اتحاد شکل‌گرفته برای امتیاز ندادن به آمریکا و اصرار بر لغو تحریم‌ها را بشکند.

بسیاری با رصد وقایع میدانی معتقدند ایستادگی تهران بر قانون مصوب مجلس برای بازگرداندن برگ توانمندی هسته‌ای روی میز درحال نتیجه دادن است و درکنار آن امضای توافقنامه ۲۵ ساله میان تهران و پکن نیز که می‌تواند عاملی برای بی‌اثر شدن همیشگی تحریم باشد نیز کمک کرده که آمریکا فعالیت‌های خود را با تغییر سیاست‌های تهران آغاز کند.

معماران تحریم در آمریکا بارها گفته‌اند تحریم تا جایی باید ادامه پیدا کند که اثرگذار باشد و ایران نتواند راه‌های جایگزین دائمی برای حل مشکلاتش پیدا کند. با مدنظر قرار دادن این مساله به‌نظر می‌رسد که آمریکایی‌ها دوباره درصدد تغییر محاسبات و برنامه‌های تنظیمی ایران برای احیای اقتصاد زیر سایه تحریم هستند.

پیامک هشدار کرونایی را باید به روحانی می‌زدید، نه مردم!

وزارت بهداشت برای هشدار درباره کرونا و جلوگیری از شیوع آن، باید به آقای روحانی پیامک می‌زد و نه به مردم!

سایت عصر ایران از سایت‌های حامی دولت، به رویکرد غیرمسئولانه آقای روحانی در این زمینه پرداخت و نوشت: «هموطن عزیز با آرزوی تندرستی و شادکامی؛ متاسفانه اوج‌گیری خیز چهارم کرونا در سراسر کشور قطعی است. تعداد مبتلایان در اکثر نقاط کشور با سرعت در حال افزایش است. برای حفظ سلامت و جان خود و خانواده، لطفا به سیزده بدر نروید، خارج از منزل حتما ماسک بزنید، از حضور در دورهمی‌های خانوادگی، مراسم عروسی و سوگواری و محیط‌های پرجمعیت پرهیز کنید.»

احتمالا پیامک بالا به دست شما هم رسیده است. مسئولان وزارت بهداشت به شدت نگران بالا رفتن آمارها و آغاز اوج‌گیری دوباره کرونا هستند. این وضعیت به شدت قابل پیش‌بینی بود. مردم سفر رفتند، عروسی گرفتند، مهمانی دادند، بعضی‌ها دیگر در مکان‌های عمومی از ماسک استفاده نمی‌کنند و همه اینها باعث به وجود آمدن شرایط فعلی است.

اما ای کاش مسئولان وزارت بهداشت این پیامک را برای جناب رئیس‌جمهور می‌فرستادند. روحانی در ۷ فروردین ۱۴۰۰ گفت: «به نظر من پیک کرونا پایان یافته است. مقابله با این بیماری از ۱۴ ماه تا الان سهل‌تر و آسان‌تر شده است.»

کاش به جای توضیح دادن به مردم، ابتدا رئیس‌جمهور را توجیه می‌کردند که با سخنانشان، به عادی‌سازی شرایط کرونایی کمک نکنند.

شک نکنید برخی بعد از شنیدن این سخنان شاذ رئیس‌جمهور، بار و بندیل سفر را بستند و راهی شهرهای زیبای کشور شدند.

بله، شرایط امروز تنها و تنها به خاطر حس عادی شدن شرایط است که توسط ستاد ملی کرونا به مردم القا شد. وقتی سفر رفتن آزاد است، وقتی جشن گرفتن برقرار است و فقط یک منع رفت و آمد آن هم به صورت نیم‌بند اجرا می‌شود باید هم شاهد آمار مرگ و میر سه رقمی کرونایی باشیم.

کرونا حسابی از این شرایط راضی است. شده مثل آنهایی که رکابی می‌پوشند، متکا را روی زمین می‌اندازند و جلوی تلویزیون لم می‌دهند، تخمه می‌خورند و کیف دنیا را می‌برند.

القصه که با این شکل تصمیم‌گیری، باید منتظر پیک چهارم و پیک‌های بعدی هم باشیم.

آن چنان رونقی به اقتصاد بدهیم ... که مرغ هم صفی شود (!)

عجیب است که دولت روحانی ۸ سال پس از وعده ایجاد رونق اقتصادی در حد بی‌نیاز کردن مردم از یارانه، به صف‌های مرغ و تشکیل «قرارگاه مرغ» رسید!

جهان‌نیوز با اشاره به سوءمدیریت اقتصادی دامنه‌دار دولت روحانی نوشت: دولتی که قرار بود عزت را به پاسپورت بازگرداند و چنان رونق اقتصادی ایجاد کند که مردم به یارانه ۴۵ هزار تومانی نیازی نداشته باشند، حالا طوری عمل کرده که برای ساماندهی قیمت گوشت مرغ «قرارگاه ساماندهی مرغ» تشکیل می‌دهد.

زنگ خطر افزایش قیمت مرغ از زمانی که ویدئوی دفن جوجه‌های یک روزه در فضای مجازی منتشر شد، به صدا درآمد. مرغداران نسبت به افزایش قیمت غذای طیور انتقاد کردند اما دولت در این حوزه چندان همراهی نکرد. قیمت مرغ رشد صعودی قابل توجهی یافت و از کیلویی حدود ۱۲ هزار تومان به ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. البته این بهای دولتی بود و بازار آزاد قیمت هر کیلو گوشت مرغ به کیلویی ۴۰ هزار تومان هم رسید. گوشت قطعه‌بندی شده مرغ نیز تا حدود ۸۰ الی ۱۰۰ هزار تومان نیز به فروش رسیده است. این در حالی است که حالا ستاد تنظیم بازار قیمت گوشت مرغ را به کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان افزایش داده است. برخی می‌گویند دولت این اقدام را جهت برچیدن صف‌های طویل گوشت مرغ انجام داده اما هنوز بازار مرغ، دو نرخی است و حتی تا حدود ۲ برابر قیمت در بازار آزاد این کالا به فروش می‌رسد.

دولت در حالی اقدام به افزایش گوشت مرغ آن‌هم مصوب تنظیم بازار کرده است که روحانی در جمع هیئت دولت خطاب به وزیر صمت عنوان کرده بود که دیگر نباید قیمت کالاها در این چهار ماه افزایش یابد.

او در این زمینه گفته بود: «من از وزارت صمت خواهش می‌کنم بگذارید این بازار یک ثبات داشته باشد. یعنی هر چه بنا باشد گران بشود در سال ۹۹ گران شده است، بگذارید این چهار ماه ثبات داشته باشد. هم وزارت جهاد کشاورزی و هم وزارت صمت تمام توان‌شان را باید بکار ببرند که مردم یک شرایط بهتری را احساس کنند.»

حالا اما دولت برای ساماندهی بازار مرغ دست به تشکیل یک قرارگاه زده! قرارگاهی که به اسم «قرارگاه ساماندهی مرغ» نامگذاری شده است. این موضوع از سوی مردم با واکنش‌های منفی و طنزآمیزی روبرو شده است.

مردم مطرح می‌کنند که اولین کار این قرارگاه که ساماندهی بازار مرغ است گران کردن قیمت مصوب این کالای پروتئینی بوده است.

جالب است که «علی ربیعی» سخنگوی دولت نیز اخیراً اعلام کرده بود برنامه‌ای برای افزایش قیمت‌ها تا پایان دولت نداریم!

دولتمردان از رئیس‌جمهور گرفته تا سخنگوی دولت عنوان می‌کنند که در این چهار ماه معطوف به خاتمه دولت قرار نیست کالاها گران شود اما دولت در اداره امور، خلاف این را نشان می‌دهد. وعده‌های رئیس‌جمهور در ۸ سال گذشته و وضعیت امروز کشور نشان می‌دهد که نتیجه و حاصل عملکرد دولت روحانی چه بوده است.

این روزها مردم با یک شوخی و طنز تلخ نسبت به سخنان برخی دولتمردان می‌نگرند و عنوان می‌کنند هر بار پاستورنشینان وعده عدم گرانی و ثبات بازار را می‌دهند باید منتظر اتفاقی برعکس در این خصوص بود.

آن چنان رونقی به اقتصاد بدهیم ... که مرغ هم صفی شود!/ رکوردشکنی کابینه درباره ۱۸۰۰ مصوبه قدیمی/ مجوز روحانی برای فروش ۳۳ هزار متر زمین

ایران

نخست وزیر کره جنوبی در راه تهران

خبر اول اینکه، رسانه‌های کره جنوبی از احتمال سفر «چانگ سیه کیون» نخست وزیر کره جنوبی به تهران با هدف گفت‌وگو در مورد آزادسازی کشتی توقیف شده این کشور خبر دادند.
به گزارش ایرنا، تلویزیون «اس بی اس» کره جنوبی در گزارشی اعلام کرد که  چانگ قرار است بعد از این که بار دیگر به عنوان نخست وزیر این کشور انتخاب شد به تهران سفر کند. بر اساس این گزارش، سفر چانگ به تهران که با هدف گفت‌ و گو در مورد آزادسازی کشتی توقیف شده این کشور صورت می‌گیرد نخستین سفر خارجی وی بعد از انتخاب مجدد است. نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۱۵ دی ماه سال گذشته یک فروند شناور کره جنوبی با نام تجاری «هانکوک چیمی» حامل ۷ هزار و ۲۰۰ تن مواد شیمیایی را به دلیل نقض پروتکل‌های زیست‌ محیطی در خلیج فارس توقیف کرد. یک مقام عالی رتبه دولت کره جنوبی به تلویزیون «اس بی اس» گفت: انتظار می‌رود سفر چانگ از ۱۱ ماه آوریل (۲۲ فروردین) آغاز شود. او قرار است در این سفر با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار کند. این در حالی است که روز جمعه یک منبع دیپلماتیک کره جنوبی به خبرگزاری یونهاپ این کشور گفت: ایران به احتمال زیاد تانکر نفتی توقیف شده کره جنوبی و ناخدای آن را اوایل هفته آینده آزاد خواهد کرد.

سناتورهای امریکایی: بایدن گام اول را بردارد

خبر دیگر اینکه، «کریس مورفی» و «رو کانا» سناتورهای دموکرات با اشاره به بن‌بست ایجاد شده میان امریکا و ایران درخصوص برجام، از دولت بایدن خواستند برای برداشتن گام‌های اول به منظور بازگشت به برجام ابراز تمایل کند.
به گزارش تابناک، مورفی در وبیناری گفت به همراه سناتور «تیم کین» در حال نوشتن نامه‌ای است که روشن می‌کند حمایت قابل توجهی در سنای امریکا از رویکرد پایبندی دوجانبه وجود دارد. وی با بیان اینکه دونالد ترامپ به توصیه کسانی که مخالف برجام بودند گوش داد، افزود: او فهرستی شامل ۱۲ تقاضا را مقابل ایران قرار داد که برنامه هسته‌ای، برنامه موشکی و حمایت از حماس را شامل می‌شد و بعد منتظر ماند و ماند و ماند. نه تنها ایران درباره هیچ یک از آن ۱۲ موضوع که دولت ترامپ فهرست کرده بود پای میز مذاکره نیامد، بلکه برنامه تحقیقات هسته‌ای خود را مجدداً آغاز کرد. مورفی در ادامه با اشاره به سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ، ادامه داد: فشار حداکثری شکست ناخوشایند ۱۰۰ درصدی بود و بنابراین همان طور که برای بازگشت به برجام آماده می‌شویم، مهم است که به مخالفان آن یادآوری کنیم استدلال‌ آن‌ها آزمایش شده است؛ استدلال آن‌ها شکست خورده است. اکنون کار، بازگشت هر چه سریع‌تر به توافق است. این سناتور امریکایی یادآور شد که واشنگتن نخستین طرفی بود که برجام را ترک کرد و بنابراین نباید در برداشتن نخستین گام برای بازگشت به آن ملاحظه نشان دهد.

پاسخ عبدی به ادعای میرسلیم

  دست آخر اینکه، عباس عبدی به اظهارات میرسلیم درباره توافق ایران و چین واکنش نشان داد.
  به گزارش خبرآنلاین، این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در توئیتی در واکنش به اظهارات مصطفی میرسلیم درباره سند همکاری ایران و چین نوشت: «اصولگرایان محترم آنقدر غرق در کینه و نفرت هستند که متوجه نیستند حرف‌هایشان نشانگر زیر سؤال رفتن استقلال کشور است، فقط استقلال مانده بود که ظاهراً صرف هزینه بقای آقایان می‌شود.» گفتنی است سید مصطفی میرسلیم نماینده تهران در مجلس در مصاحبه‌ای گفته بود که دولت چین احساس می‌کرد دولت روحانی از آنها سوء استفاده می‌کند و وقتی هیچ خیری از دولت ندیدند، مستقیماً با رهبری مذاکره کردند و برای قرارداد ۲۵ ساله توافق کردند.

آن چنان رونقی به اقتصاد بدهیم ... که مرغ هم صفی شود!/ رکوردشکنی کابینه درباره ۱۸۰۰ مصوبه قدیمی/ مجوز روحانی برای فروش ۳۳ هزار متر زمین

خراسان

رکوردشکنی کابینه درباره ۱۸۰۰ مصوبه قدیمی
بر اساس پیشنهاد یک عضو کابینه که در آخرین روزهای سال گذشته، به تایید هیئت وزیران رسیده و ابلاغ شده است، حدود ۱۸۰۰ مصوبه و تصمیم دولت های پیش و پس از انقلاب از حوالی سال ۱۳۰۰ تاکنون در حوزه های اقتصادی و زیربنایی، به صورت کامل یا بخش هایی از مصوبه نسخ و باطل شده است که این اقدام از برخی جهات، در دهه های گذشته کم نظیر است. مقرر شده تعدادی از مسئولان دولتی، برای اطلاع رسانی و نشر این تصمیم مهم به جامعه هدف و مردم، همکاری لازم را انجام دهند.
مجوز  روحانی برای فروش ۳۳ هزار متر زمین 
طبق پیشنهاد یکی از کمیسیون های تخصصی هیئت دولت که در اولین روزهای سال جدید به تایید  رئیس جمهور نیز رسیده، مقرر شده حدود ۳۳ هزار متر مربع از اراضی دولتی واقع در تهران و متعلق به یکی از رسانه های رسمی کشورمان، به فروش گذاشته شود. در این مصوبه تاکید شده است که اراضی مذکور، پس از تغییر کاربری فروخته خواهد شد و وجوه حاصل از آن، به حساب خزانه واریز می شود.

آن چنان رونقی به اقتصاد بدهیم ... که مرغ هم صفی شود!/ رکوردشکنی کابینه درباره ۱۸۰۰ مصوبه قدیمی/ مجوز روحانی برای فروش ۳۳ هزار متر زمین

آرمان ملی

بازداشت عضو متواری شورای‌شهر پرند
رئیس دادگستری رباط‌کریم از دستگیری آخرین عضو متواری شورای شهر پرند و مجازات ۵ عضو سابق شورای شهر پرند خبر داد. حمدرضا قویدل با اشاره به صدور حکم حبس قطعی ۵ عضو شورای پرند اظهار داشت: در هفته گرامیداشت سربازان گمنام امام زمان (عج) و به همت دادستان عمومی انقلاب شهرستان و با همکاری اداره اطلاعات، آخرین عضو متواری شورای شهر پرند و تمامی ۵ عضو سابق شورای شهر پرند دستگیر شده و جهت مجازات قانونی به زندان معرفی شده‌اند.

افشای معامله میلیونی بندر بن سلطان
بر اساس اعلام منابع آگاه، شاهزاده بندر بن سلطان، از چهره‌های ارشد خاندان سلطنتی عربستان اقدام به فروختن یک ملک بزرگ انگلیسی خود به خانواده پادشاه بحرین کرده است. بنا به گفته منابع آگاه که نام‌شان را با توجه به محرمانه بودن معامله صورت گرفته فاش نکرده‌اند، این سفیر سابق عربستان در آمریکا اقدام به فروختن ملک گلیمپتون پارک خود واقع در منطقه خوش‌منظره کاتسوولدز انگلیس در ماه فوریه کرده است. یکی از این افراد اظهار کرد، قیمت فروش در این معامله بیش از ۱۲۰ میلیون پوند (۱۶۵ میلیون دلار) بوده است.

شهربازی آبادان پلمب شد
شهردار آبادان گفت: شهربازی آبادان به‌دلیل فعالیت غیرمجاز در شامگاه جمعه (۱۳ بدر) پلمب شد. محمودرضا شیرازی اظهار داشت: شهرداری آبادان در طول چند روز گذشته و پس از بالارفتن میزان ابتلا به کرونا در جنوب غرب استان و به ویژه شهر آبادان با دقت و وسواس‌، پیگیر اجرای مصوبات ستاد کرونای شهرستان به ویژه برای روز ۱۳ فروردین بود. وی افزود: با تعطیلی بوستان‌ها، پارک‌ها و بستن مسیرهای دسترسی به آنها تمهیدات ویژه و اقدامات گسترده ای انجام داده است.
 
درگذشت قاضی صدام بر اثر کرونا
رسانه‌های عراقی از درگذشت محمد العریبی قاضی دادگاه جنایات صدام حاکم رژیم بعث بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر دادند. ایرنا نوشت؛ این قاضی باسابقه که حوالی سال ۲۰۰۶ قضاوت در پرونده‌های مهمی همچون جنایت حلبچه و عملیات انفال، عاملان و قاتلان انتفاضه شعبانیه و کشتار مخالفان سیاسی در دوره دیکتاتوری صدام را انجام داد، عصر جمعه در بیمارستانی در بغداد در ۵۲ سالگی درگذشت.
 

روسیه توئیتر را نقره داغ کرد
دادگاه ناحیه تاگانسکی مسکو اعلام کرد حکم برای پرداخت سه جریمه ۲/۳ میلیون، ۳/۳ میلیون و ۴/۲ میلیون روبلی برای شبکه توئیتر صادر کرده است. این جریمه‌ها به‌خاطر خودداری شبکه توئیتر از حذف اطلاعات غیرقانونی وضع شده است. پیشتر نهاد فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه‌های جمعی (روسکماندزور) روسیه اعلام کرده بود که از ۱۰ مارس (۲۰ اسفند) به دلیل عدم‌حذف محتوای غیرقانونی شبکه اجتماعی، سرعت ترافیک توئیتر را در روسیه کاهش می‌دهد.
 
غذای عجیب برای ملی‌پوش ایرانی
مرتضی پورعلی‌گنجی، ملی‌پوش فوتبال ایران یک غذای خاص چینی را تست کرد. فرارو نوشت: حضور در سوپرلیگ چین و بازی در تیم شنژن برای مرتضی پورعلی‌گنجی، که به این سطح از فوتبال رضایت داده، مزایایی هم دارد؛ از جمله تست غذای چینی که برای ایرانی‌ها چندان جالب نیست! نکته قابل‌توجه اینکه آشپزهای چینی در سراسر دنیا با طبخ این غذاهای خاص، طرفداران بسیاری دارند و مرتضی پورعلی‌گنجی هم گویا از این تست تازه بدش نیامده است.

اتفاق خونین برای بازیکن پدیده
سینا زامهران بازیکن مشهدی تیم پدیده خراسان که در نیم‌فصل به این تیم مشهدی پیوسته است، از سوی ۲ ‌سارق مورد ضرب و جرح قرار گرفت. این بازیکن جوان در محدوده بلوار امامت مشهد وقتی در مسیرش منزلش در حرکت بود با دو سارق روبه‌رو شد که برای سرقت گوشی تلفن همراه او اقدام کرده بودند. این دو سارق با چاقو و ‌قمه به سمت زامهران حمله کردند و پس از چند ضربه و مصدوم کردن‌ وی، تلفن همراه و مقادیری پول را از او سرقت کردند.

نفت ایران پشت کانال سوئز
تنکر ترکرز، موسسه رهیابی نفتکش‌ها طی توئیتی نوشت، یک میلیون بشکه نفت خام ایران از دریای سرخ در حال نزدیک شدن به کانال سوئز است. این محموله بخشی از یک ناوگان بزرگ نفتکش‌هاست که به مقصد بندر بانیاس سوریه حرکت می‌کنند. نخستین محموله حدود ۳ روز دیگر به مقصد می‌رسد، اما این به میزان ترافیک و شلوغی بستگی دارد.

لاریجانی، گزینه روز مبادای اصلاحات
محمد صادق جوادی حصار گفت: افرادی هم در ادوار مختلف حضور یافتند که مهر اصولگرایی بر پیشانی داشتند، اما رفتارشان منطبق با نیازهای روز جامعه و در برگیرنده حوائج اصلاح طلبان بوده که نمونه آن حسن‌روحانی و مرحوم هاشمی رفسنجانی در دوره آخر خود بوده است؛ از همین رو نیز نمی‌توان گفت که چون علی لاریجانی در دوره‌ای متعلق به اردوگاه راست بوده؛ باز هم در این جریان تعریف خواهد شد، بلکه می‌شود این مرزها را آنقدر به هم نزدیک دید که در اردوگاه جدیدی تعریف شوند.

تماس برای مرخصی به یک آقازاده
غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که بیشترین درخواست از شما در سال ۱۳۹۹ در خصوص کدام پرونده بوده است، گفت: برای مرخصی یکی از آقازاده‌هایی که در زندان است با بنده مکررا تماس گرفته می‌شد ولی ما برابر آنچه ضوابط و مقررات تعیین کرده است قبول نکردیم و در جایی که به دیگران مرخصی دادیم به او هم مرخصی دادیم و امتیاز ویژه‌ای لحاظ نکردیم.

عده‌ای به ۳۰ درصد مشارکت راضی‌اند
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و دیدگاه برخی از جریان‌ها مبنی بر اینکه حضور حداقلی و بعضاً ۳۰ درصدی مردم را پای صندوق‌های رای مطرح می‌کنند، گفت: افرادی که چنین حرف‌هایی می‌زنند پایگاه اجتماعی ندارند و برایشان هم انتخابات مهم نیست و به خارج از کشور هم نشان می‌دهند با ۷۰ درصد مردم هیچ ارتباطی ندارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 3
 • GB ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
  7 2
  در این 42 سال بعد انقلاب همه آدم و طیف سیاسی پست و مقام داشتنه یعنی مدیریت مزخرف همه را دیده ایم نتیجه کار همه آنها بدبختی طبقه متوسط جامعه است ایران بهشت پولدارها دلال ها رانت خواره زمین خوارها شده است
 • GB ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
  7 0
  لطفا به شهر قزوین هم بیایید فساد بیداد می کند به شهرک مصوب عظیمیه که برای اطراف کارگر و متوسط جامعه است آب لوله کشی نمی دهند اما به باغ ویلاهای اطراف قزوین به شهرک های پولدارها مانند پردیس و هفت سنگان و نیاوران به صورت غیر قانونی احداث شده آب لوله کشی می دهند
 • IR ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
  1 0
  لطفا مرغ رو به کد ملی سرپرست خانوارها بدین تا اولا این صف ها کمتر بشه و ثانیا این افراد سودجو که عضو یک خانواده هستند و چند نفری یا در یک صف هستند و یا در نقاط مختلف عرضه ی مرغ مثلا در صف هستند و با کد ملی سهم بقیه رو میگیرند بعضی رستوران دارها هم از افرادی که مرغ اضافه میگرفتن به قیمتی بالاتر میگرفتند و به خیلی از خانواده ها و افراد مسن مرغ نمیرسید
 • DE ۲۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
  0 0
  حالا زمین ها کی می خرد و با چه قیمتی؟؟؟ فامیل های خودشان؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس