2906548.jpg

اعتراض مردم به ساخت پایگاه نظامی برای صهیونیست ها در جزیره سقطری باعث شد اماراتی طرح جدید را برای سرکوب شهروندان در پیش بگیرند که بیشتر شبیه به برقراری حکومت نظامی در این منطقه است.

سرویس جهان مشرق؛ تابستان سال گذشته رژیم امارات پس از علنی کردن روابط با رژیم صهیونیستی، وقاحت را به بالاترین حد رساند و جزیره مهم و راهبردی «سقطری» یمن را به صهیونیست ها برای ساخت یک پایگاه نظامی هدیه داد که البته خشم و اعتراض گسترده شهروندان یمنی را به دنبال داشت که همچنان ادامه دارد.

قرار گرفتن در شمال غرب اقیانوس هند و مشرف بودن به آبراه تجاری دریای سرخ، اهمیت جریزه ۳ هزار و ۸۰۰ کیلومتر مربعی سقطری را از بُعد اقتصادی و نظامی چند برابر کرده و این امکان را به صهیونیست ها خواهد داد که در اقیانوس هند، خلیج عمان، خلیج فارس و... نفوذ خود را بیشتر کنند.

باید توجه داشت هدف دوم اماراتی ها از ماجراجویی در جزیره «سقطری»، تغییر موازنه قدرت و کاهش نفوذ سعودی ها در مناطق جنوبی یمن است؛ در حال حاضر کمتر از ۵ درصد مساحت این جزیره در تصرف نیروهای رژیم سعودی (منصور هادی) است و سایر مناطق در اشغال نیروهای موسوم به انتقالی جنوب (وابسته به امارات) است.

پروژه جدید اماراتی‌ها در جزیره راهبردی سقطری/ جزئیات طرح امنیتی «آل نهیان» برای امتیازدادن بیشتر به صهیونیست‌ها چیست؟

پس از تصمیم اماراتی ها برای باز کردن پای صهیونیست ها به جزیره سقطری، اعتراضات مردمی نه تنها متوقف نشد بلکه افزایش یافت و اهالی این جزیره چند تظاهرات را علیه اشغالگران برگزار کردند که البته این مخالفت ها با گلوله پاسخ داده شد.

ادامه تظاهرات در جزیره سقطری باعث شد اماراتی ها راهبردهای متعددی را برای فرار از وضعیت به وجود آمده در پیش بگیرند تا وضعیت را کنترل و مدیریت کنند که انتقال مهاجران به این جزیره برای تغییر بافت جمعیتی یکی از این موارد بود.

پروژه جدید اماراتی‌ها در جزیره راهبردی سقطری/ جزئیات طرح امنیتی «آل نهیان» برای امتیازدادن بیشتر به صهیونیست‌ها چیست؟

براساس اطلاعات به دست آمده، رژیم امارات همچنین با هماهنگی ها صهیونیست ها گروهی از جوانان قبیله «ارخبیل» را برای آموزش نظامی به خاک خود انتقال داد تا بتواند در زمان مناسب از آنان به عنوان یک اهرم فشار علیه مردم در جزیره سقطری استفاده کند.

به گفته منابع میدانی، اماراتی ها جوانان این قبیله را با کمک مستشاران خارجی (رژیم صهیونیستی) آموزش داده اند و در روزهای گذشته گروه نخست از این نیروها را پس از پایان دوره از طریق هواپیمایی العربیه به جزیره بازگرداندند.

رژیم امارات این طرح را از دو سال قبل آغاز کرده و همزمان با آموزش جوانان این قبیله، مبالغ هنگفتی را در قالب کمک به خانواده های آنان داده است تا بتواند این قبیله را به طور کامل همراه کند و راهبرد خود را در جزیره پیش ببرد.

پروژه جدید اماراتی‌ها در جزیره راهبردی سقطری/ جزئیات طرح امنیتی «آل نهیان» برای امتیازدادن بیشتر به صهیونیست‌ها چیست؟

اماراتی ها و صهیونیست ها آموزش ها را بیشتر در حوزه های امنیتی از جمله سرکوب تظاهرات، برخورد و دستگیری معترضان متمرکز کردند تا اگر اعتراضات در جزیره سقطری ادامه یافت نیروهای کافی برای واکنش و حمله به شهروندان داشته باشند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای آموزش دیده در مناطق مختلف جزیره مستقر می شوند و تحرکات معترضان را رصد خواهند کرد و در صورت لزوم به دستور اماراتی ها آنان را دستگیر می کنند و با این شیوه یک حکومت نظامی را حاکم می کنند.

باید توجه داشت نیروهای آموزش دیده این قبیله به نیابت اماراتی ها هرگونه اعتراضی را در جزیره سرکوب می کنند؛ امارات با این راهبرد فرصت را به دست می آورد که به افکار عمومی القا کند که دخالتی در امور ندارد و نیروهای آموزش دیده را به دروغ اهالی جزیره معرفی می کند که در برابر عده ای شورشی ایستاده اند.

پروژه جدید اماراتی‌ها در جزیره راهبردی سقطری/ جزئیات طرح امنیتی «آل نهیان» برای امتیازدادن بیشتر به صهیونیست‌ها چیست؟

در کشور یمن همواره افراد یک قبیله سعی می کنند تا حد ممکن با اعضای قبیله دیگر وارد نزاعی نشوند چرا که دامنه درگیری ها می تواند به کل قبایل کشیده شود و گسترش یابد و اماراتی با اطلاع از این مسئله نسبت به آموزش جوانان یک قبیله اقدام کردند چرا که به خوبی می دانند این راهبرد تا حدود زیادی راه را برای اشغالگری آنان و صهیونیست ها هموار خواهد کرد.

به گزارش مشرق، متوقف نشدن اعتراضات مردمی باعث شده رژیم امارات علاوه بر آموزش نیروهای قبیله، افسران و نظامیان رژیم صهیونیستی را در قالب کارمندان و خیران موسسه کار بشر دوستانه موسوم به «خلیفه» به جزیره سقطری انتقال دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • DE ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
  19 6
  اگه میتونید کاری کنید، بسم الله، خوشحال هم میشم. اگه نه، الکی گزارش ندید.
 • رضا IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
  13 36
  امارات موفق ترین کشور منطقه
  • مروزی IR ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
   8 6
   دیز...
 • سیامک DE ۱۵:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
  7 5
  اگر می خواهید این کشورهای فسقلی و سرکش حوزه خلیج فارس برای همیشه سر جایشان بنشینند ،بنابرین جوابش یک سیلی بسیار محکم فراموش نشدنی است. هرچه در این سیلی تاخیر ایجاد شود بنابرین شک نکنید که آنان بیشتر گستاختر خواهند شد
 • IR ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
  10 7
  به وقتش انصارالله کار رو بکسره می‌کنه
  • IR ۲۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
   9 5
   الحوثی ها صعده رو حفظ کنن کار به وقتشون پیش کش
 • محمد IR ۱۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
  10 11
  موفق ترین و بهترین و کارامدترین حکمرانی در منطقه متعلق به امارات متحده عربی است . حاکمانی لایق و شایسته که با تصمیمات درست و منطقی مردم خود رو در رفاه و اسایش قرار داده اند . مشرق عمرا بذاری
  • IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
   5 5
   دیدی که گذاشت و حماقت صاحب این نوشته رو نشون داد. حالا فکر می‌کنی مثلا ما حقیقت پنهان رو گرفتیم و همراهت شدیم؟
 • US ۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
  1 5
  به نظرم سازمان مخفی انگلیس با سازمان مریم قجری ربط و سری داره....اونم با تاریخ 100 ساله....یه محقق پیدا کن روش کار کنه....جالب میشه....بخصوص قبل انقلاب بر علیه امریکایی ها...
 • پیروزه IR ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
  3 3
  توی این عالم بلبشو هر کسی قدرتی پیدا کرده به یک جای دست درازی کرد .امارات فسقلی که شده نوکر امریکا وصهیونیستها وبراشان دم تکان میده به جای کمک به همزبان وهم کیش خود رو اورده به ظلم کردن به این مردم .من به مردم یمن می گویم در این خانه را کسی نخواهد زد الا شما بخواهید پس خداوند متعال می فرماید من در هیچ قومی تعغیر ایجاد نمی کنم غیر از اینکه خودشان بخواهند.
 • مجید LU ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
  3 3
  از دجله تا فرات شعار صهیونست ها درحال تحقق است
 • کیان IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
  2 2
  بااین دست گزارش دادن‌ها اول اینکه خوبه مردم‌رو درجریان فتنه‌ها قرارمیدین، اما بع این هم فکرکنید با دست روی دست گذاشتن و کاری نکردنها تو دل مهرو خالی میکنید و ناخاسته اینو القا میکنید که این استانک‌های قدیمِ ایرانِ عزیزمون اونقدی سرکش شدن و فتنه بپا میکنند که ما کاری از دستمون برنمیاد و تماشاچی هستیم تا بلکه نهایتا خداوند فرجی کنه! ‌ ‌ ‌ سپاه عزیز، بسم الله. وانستا نگاه‌شون نکن، یاعلی بگیدو آغاز کنید..
 • DE ۰۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  3 2
  انصارالله باید دوشهر دبی و ابوظبی را منطقه جنگی اعلام کند و از ساکنین این دوشهر بخواهد تا تخلیه کنند . همین کار اقتصاد امارات رو فلج میکنه . آسیب پذیر ترین کشورک های دنیا همین چند کشورک جنوب خلیج فارس هستند که تمام اقتصاد آنها در پایتخت شان است .
 • دیپلمات رزمی سیاسی نیروی مقاومت اسلامی پیروز IR ۰۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  2 2
  یمنی های قهرمان پس از ریشه کن کردن ال سعود و ال زاید از سرزمین خود جزیره سقطری را نیز از لوث وجود تروریستهای خارجی پاک خواهندکرد انشاالله.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس