کد خبر 1197672
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۲
سوریه نمایه

معاون وزیر خارجه روسیه گفت که اوضاع انسانی شهروندان سوری فقط در مناطق تحت کنترل کشورهای اشغالگر و مزدورانشان وخیم است.

به گزارش مشرق، «سرگئی ورشنین» معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که وخامت اوضاع انسانی در سوریه فقط در مناطق خارج از کنترل دمشق مشاهده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

تخت‌روانچی: تحریم‌ها بحران سوریه را طولانی‌تر می‌کند

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، این مقام دیپلماتیک روسی در نشستی که از طریق ویدئو کنفرانس توسط شورای امنیت برای بررسی اوضاع انسانی در سوریه برگزار شده بود، گفت: این مسخره است که وخامت جدی وضعیت معیشتی مردم سوریه تنها از سال گذشته پیگیری می‌شود،  پس از اینکه سطح خشونت به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.

وی افزود: همچنین جالب توجه است که شدیدترین وضعیت در مناطقی رخ می‌دهد که تحت کنترل دمشق نیست و شامل شمال غربی، شمال و شمال شرقی سوریه است که مسئولیت آن برعهده کشورهای اشغالگر و مقامات محلی است.

ورشنین با بیان اینکه مناطقی که تحت حاکمیت دولت قانونی سوریه قرار دارند در دریافت کمک‌های بشردوستانه مورد تبعیض قرار دارند، افزود که ایالات متحده و کشورهای اروپایی پیامدهای تحریم‌های خود علیه دمشق بر اوضاع بشردوستانه سوریه را نادیده می‌گیرند.

معاون وزیر خارجه روسیه درباره اوضاع در استان ادلب نیز گفت: کمک‌های بشردوستانه به ساکنان غیرنظامی نمی رسد، بلکه در دست تروریست‌ها تمام می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس