رزمایش

وزارت دفاع بلاروس در واکنش به تحرکات آمریکا در نقاط مرزی این کشور از برگزاری رزمایشی سه روزه با نیروی هوایی فضای روسیه با تمرکز بر امور دفاعی خبر داد.

به گزارش مشرق، رسانه‌ها از برگزاری رزمایش سه روزه هوایی و پدافند هوایی بین روسیه و بلاروس، دو کشور متحد باهم خبر دادند.خبرگزاری روسی «تاس» غروب دوشنبه به وقت تهران گزارش داد که این تمرین مشترک بین نیروی هوایی ویگان پدافند هوایی جمهوری بلاروس و نیروی هوا فضای روسیه است. وزارت دفاع بلاروس اعلام کرده که این رزمایش از ۱۶ تا ۱۸ مارس (سه شنبه ۲۶ اسفند تا پنجشنبه ۲۸ اسفند) در بلاروس برگزار می‌شود.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، دو مقام ارشد نظامی بلاروس و روسیه بر این تمرین مشترک نظارت خواهند داشت. وزارت دفاع بلاروس هدف از برگزاری این رزمایش را هماهنگی با نیروی هوایی و پدافند هوایی روسیه و تمرکز بر امور دفاعی عنوان کرده است.این منبع خبری، به نوع ادوات شرکت کننده در این رزمایش هیچ اشاره‌ای نکرده است.

«آلکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس بارها در خصوص تحرکات خودروهای زرهی آمریکایی و نیروهای ناتو در اطراف مرزهای این کشور هشدار داده است. او از وزارت کشور بلاروس درخواست کرده اقدام متناسب در برابر این تحرکات را در نظر داشته باشد. رئیس جمهور بلاروس ضمن متهم کردن ناتو به صف‌آرایی در اطراف مرزهای این کشور، تهدید کرده در صورت لزوم از ارتش روسیه کمک خواهد گرفت.

تشدید حضور نظامی آمریکا و کشورهای غربی عضو پیمان ‌آتلانتیک شمالی (ناتو) در شرق اروپا و حوزه بالتیک، پیش از این بارها محور اظهارات مقام‌های روسیه شامل ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور هم بوده است.

لوکاشنکو  چندی قبل نیز هشدار داد، دستگاه‌های اطلاعاتی روسیه و بلاروس، مراکز سرویس اطلاعاتی آمریکا را در «کی‌یف» پایتخت اوکراین و همچنین لهستان نزدیک ورشو کشف کرده‌اند. به گفته او کشورهای همسایه بلاروس شامل لهستان، اوکراین و لیتوانی ناآرامی بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری ماه آگوست در این کشور را سازماندهی کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha