کد خبر 1193049
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
بیکار شدن ۶ میلیون نفر در اتحادیه اروپا با شیوع ویروس کرونا

طی دوازده ماه منتهی به بهار ۲۰۲۰، اشتغال در اتحادیه اروپا ۲.۴ درصد کاهش یافته و نرخ بیکاری در سراسر ۲۷ کشور عضو این اتحادیه تا ۶.۷ درصد بالا آمده است.

 به گزارش مشرق به نقل از راشا تودی، بنیاد بهبود زندگی و اشتغال اروپا موسوم به یوروفاند اعلام کرد بحران کرونا تاثیرات بی‌سابقه‌ای بر اقتصاد اتحادیه اروپا و بازار کار آن داشته است. 

بیشتر بخوانید:

افزایش نرخ بیکاری در انگلیس

طبق گزارش این آژانس، تا بهار ۲۰۲۰، تعداد افراد شاغل در اتحادیه اروپا ۵.۷ میلیون نفر کمتر از همین زمان در ۲۰۱۹ بوده است. نرخ بیکاری در سراسر ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا از ۶.۶ درصد تا ۶.۷ درصد در این دوره بالا آمده است.

طی دوازده ماه منتهی به بهار ۲۰۲۰، اشتغال در اتحادیه اروپا ۲.۴ درصد کاهش یافته است. ساعت های کاری افراد یک ساعت کم شده و تعداد کارگرانی که استخدام هستند ولی کار نمی‌کنند بیش از دو برابر شده و به ۱۷ درصد رسیده است.

 در این گزارش آمده است کارگران جوان بیشترین کاهش اشتغال را تجربه کرده‌اند در حالیکه کارگران میانسال (۲۵ تا ۵۴ ساله) و مسن‌تر شاهد کاهش ساعت‌های کاری خود بوده‌اند.

 تفاوت‌های قابل‌توجهی از نظر شرایط اشتغال در بین اعضای کشورهای مختلف وجود دارد. فرانسه، لهستان، ایتالیا و یونان بیشترین آسیب را از همه‌گیری ویروس کرونا خورده‌اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس