کد خبر 1185355
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
افزایش نرخ بیکاری در انگلیس به ۵.۱ درصد

اداره ملی آمار انگلیس نشان می‌دهد نرخ بیکاری در سه ماه منتهی به دسامبر ۲۰۲۰ از ۵ درصد در ماه نوامبر بالاتر رفته و به ۵.۱ درصد رسیده است.

 به گزارش مشرق به نقل از گاردین، نرخ بیکاری در انگلیس در دسامبر ۲۰۲۰ افزایش یافت و به ۵.۱ درصد رسید.  این در حالی است که طرح‌های دولت برای مرخصی اجباری جلوی افزایش شدید ریزش مشاغل را در آستانه کریسمس گرفته بود.

بیشتر بخوانید:

اوج‌گیری بیکاری و بحران ناکارآمدی در انگلیس

 در حالی که اکثر بخش‌های اقتصادی انگلیس هنوز در تعطیلی اجباری به سر می‌برد، اداره ملی آمار انگلیس نشان می‌دهد نرخ بیکاری طی در سه ماه منتهی به دسامبر ۲۰۲۰ از ۵ درصد در نوامبر  بالاتر رفته و ۱.۵ درصد بیشتر از سال قبل از آن بوده است.

 جدیدترین اطلاعات رسیده از ماه ژانویه نشان می‌دهد ۷۲۶ هزار نفر نیروی کار کمتری در شرکت ها نسبت به فوریه ۲۰۲۰ یعنی قبل از بحران کرونا وجود داشته است.

 با این وجود رشد درآمد سالانه در سه ماهه پایانی ۲۰۲۰ تا ۴.۷ درصد افزایش یافت. این رقم در سه ماهه سوم برابر با ۳.۷ درصد بود. طبق گزارش اداره ملی آمار انگلیس دلیل این افزایش درآمد پایین آمدن تعداد حقوق بگیران و نسبت مشاغل کم درآمد طی همه‌گیری ویروس کرونا است که نشان می دهد متوسط افرادی که بر سر کار مانده اند از میان کسانی هستند که درآمد بالایی داشتند.

 مدیران کسب و کارها و کمپین‌های ضد فقر و به ریشی سوناک، وزیر دارای انگلیس هشدار داده‌اند باید طرح مرخصی اجباری دولت را تمدید کرده و اقداماتی برای جلوگیری از اخراج بیشتر کارکنان در پیش بگیرد.

 به نظر می‌رسد طرح مرخصی اجباری دولت که از آن با عنوان طرح حفظ مشاغل یاد شده و از حدود ۴.۵ میلیون کارگر حمایت می‌کند، برای بسیاری از شرکت‌ها ناکارآمد بوده و جلوی کاهش مشاغل مخصوصا در رده سنی زیر ۲۵ سال را نگرفته است.

 آمار ماه ژانویه نشان می دهد نیروی کار ۲۴ سال و کمتر از آن حدود سه پنجم ۷۲۶ هزار نفر ریزش مشاغل را از آغاز این بحران تشکیل می‌دهند. سیاه پوستان، آسیایی‌ها و اقلیت‌ها ضربه بیشتری از این همه‌گیری خورده اند و نرخ بیکاری در بین آنها تا ۹.۵ درصد افزایش یافته است در حالی که نرخ بیکاری در میان سفیدپوستان ۴.۵ درصد است.

 بیش از یک میلیون افراد دارای شغل خصوصی هم کار خود را از دست داده‌اند که بسیاری از آنها شامل حمایت‌های دولتی نمی‌شوند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس