«آیت‌الله سیستانی» ارزش‌های همبستگی و انسجام را تقویت می‌کند

نخست وزیر عراق در سخنانی با اشاره به سفر اخیر رهبر کاتولیک های جهان به این کشور و دیدارش با مرجعیت عالیقدر شیعیان، گفت: «آیت‌الله سیستانی» ارزش‌های همبستگی و انسجام را تقویت می‌کند.

به گزارش مشرق به نقل از الفرات نیوز، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق سخنانی را در خصوص آیت الله سیستانی، مرجعیت عالیقدر شیعیان این کشور مطرح کرد.

بیشتر بخوانید:

آیا پاپ فرانسیس، حامل پیام جو بایدن است؟/ طرح ابراهیم (ع) چیست؟

بر اساس این گزارش، الکاظمی با اشاره به سفر «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک های جهان به عراق و دیدار او با آیت الله سیستانی، گفت: شخصیت هایی نظیر پاپ و آیت الله سیستانی ارزشهای همبستگی را تقویت می کنند.

نخست وزیر عراق همچنین در سخنان خود یادآور شد: آیت الله سیستانی و پاپ برای ما مسیر امیدواری را در آینده ترسیم می کنند و صلح اجتماعی را پایدار می سازند. نخست وزیر عراق این سخنان را در جریان دیدار با «لوئیز رافائل ساکو» اسقف کلیسای استان بابل مطرح کرد. 

گفتنی است، رهبر کاتولیک های جهان اخیرا ضمن سفر به عراق با آیت الله سیستانی به عنوان مرجعیت شیعیان این کشور دیدار و گفتگو کرد. در واقع،  آنچه که در سفر پاپ به عراق اهمیت پیدا کرد محتوای دیدار او با آیت الله سیستانی به عنوان مرجعیت عراق بود.

در جریان دیدار مذکور بود که  آیت الله سیستانی با اتخاذ مواضع راهبردی و اصولی، تکلیف بسیاری از مسائل را روشن کرد و به مناقشات پیرامون آنها پایان داد. مرجعیت شیعیان عراق در جریان دیدار با رهبر کاتولیک‌های جهان آب پاکی را روی دستان کسانی ریخت که به دنبال عادی انگاری روابط میان اعراب و رژیم صهیونیستی بودند. از جمله مواضعی که آیت الله سیستانی در جریان دیدار با پاپ اتخاذ کرد، مربوط به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
    0 0
    تمام سعی و تلاش اشغالگران عراق آمریکایی ها و عوامل آمریکا در عراق همین نکته است که آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر عراقی رو به سکوت و بی عملی در برابر اشغال و اشغالگر تشویق کنند ...