ابراز نگرانی ایران و پاکستان از حضور داعش در افغانستان - کراپ‌شده

نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان و معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران ضمن ابراز نگرانی از حضور داعش در افغانستان و تهدیدات آن برای صلح و امنیت منطقه،بر ادامه مشورت‌ها درباره افغانست تأکید کردند.

به گزارش مشرق، «صادق خان» نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان که شنبه شب در رأس هیأتی وارد تهران شد، امروز (یکشنبه) ۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۹ با «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و درباره تحولات افغانستان و به ویژه روند صلح آن کشور بحث و تبادل نظر کرد.

ابراز نگرانی ایران و پاکستان از حضور داعش در افغانستان

دراین دیدار صادق خان ضمن اشاره به تاثیرپذیری دو کشور ایران و پاکستان از تحولات افغانستان خواهان همکاری گسترده‌تر دو کشور در زمینه برقراری صلح پایدار در افغانستان شد.

ابراز نگرانی ایران و پاکستان از حضور داعش در افغانستان

 عراقچی نیز در این دیدار با ابراز امیدواری نسبت به بهره برداری از فرصت‌های صلح، اظهار داشت: صلح توأم با رعایت حقوق اساسی مردم افغانستان و حفظ دستاوردهای دو دهه گذشته مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه از موضع نماینده ویژه پاکستان در خصوص همکاری نزدیک در موضوعات مربوط به افغانستان استقبال و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را در این خصوص اعلام کرد.

ابراز نگرانی ایران و پاکستان از حضور داعش در افغانستان

طرفین همچنین از حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان و تهدیدات آن برای صلح و امنیت منطقه ابراز نگرانی کرده و توافق کردند تا در خصوص تحولات صلح افغانستان به مشورت‌های خود ادامه دهند.

شب گذشته «سید رسول موسوی» مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه در صفحه توئیترش از سفر صادق خان به تهران به منظور گفت‌وگو با مقامات ایرانی درباره تحولات افغانستان از جمله محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه خبر داده بود.

 گفتنی است محمدابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان چهارشنبه ۲۱ آبان ماه در اسلام آباد با «صادق خان» نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد. نمایندگان ویژه دو کشور بر ضرورت همکاری‌های منطقه‌ای برای صلح و ثبات در افغانستان تاکید کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس