سرلشکر صفوی: دفاع و امنیت بدون علم دست‌یافتنی نیست

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه دفاع و امنیت بدون علم دست‌یافتنی نیست، گفت: در گام دوم انقلاب فرماندهی را می‌خواهیم که علاوه بر ایمان و شجاعت دانش نظامی داشته باشد.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری‌های علمی - پژوهشی مابین پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و معاونت دانش و پژوهش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به روابط خوب مابین ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: به عنوان بخش هایی از نیروهای مسلح که مطیع امام و رهبری می‌باشند روابط خوب بین ارتش و سپاه یک اصل است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در ادامه به تشریح ساختار پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و همکاری های علمی و پژوهشی مابین مراکز آموزشی و پژوهشی نیروهای مسلح با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس پرداخت و اظهار داشت: در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس بدنبال هم افزایی علمی و پرهیز از تداخل در امور پژوهشی با سایر مراکز پژوهشی نیروهای مسلح هستیم و در این در پژوهشگاه پروژه ها متناسب با نیاز نیروهای مسلح تعریف می شود.

سرلشکر صفوی افزود: 40 درصد پروژه ها در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با نگاه به ساختن آینده و آینده پژوهی است.

سرلشکر صفوی با اشاره به تغییرات مولفه های دفاع و امنیت گفت: چهره دنیا در حال تغییر و تحول است و جنگ های آینده کاملا متفاوت با گذشته می باشد و نگاه به دفاع و امنیت و مولفه های تاثیر گذار به آن در حال تغییر است.

وظایف نیروهای مسلح در گام دوم انقلاب

سرلشکر صفوی بااشاره به وظایف نیروهای مسلح در گام دوم انقلاب، خصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در گام دوم انقلاب و در 40 سال دوم انقلاب سپاه پاسداران را مجهز به علم بیشتری کنید، دفاع و امنیت بدون علم دست یافتنی نیست، در گام دوم انقلاب فرماندهی می خواهیم که علاوه بر ایمان و شجاعت دانش نظامی داشته باشد.

در ادامه این جلسه سرتیپ دوم پاسدار دکتر محمدرضا نواب-معاون دانش و پژوهش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سابقه تحقیقات غیر صنعتی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از یک دهه قبل تصمیم بر آن شد که با توجه به پتانسیلی که در سپاه از لحاظ نیروی انسانی و سرمایه انسانی تحصیل کرده وجود دارد تحقیقات غیر صنعتی را به بدنه سپاه توسعه بدهیم و همچنین نگاه مدیریت دانشی به موضوع پیدا کنیم و مدیریت دانشی پاسداری از انقلاب اسلامی را در دستور کار قرار دادیم که این بخشی از مدیریت دانش در سطح تولید دانش و موضوع تحقیقات غیرصنعتی است.

معاون دانش و پژوهش سپاه پاسادارن انقلاب اسلامی در تشریح مدیرت دانش پاسداری از انقلاب اسلامی اظهار داشت: بخش اعظم مدیریت دانش پاسداری از انقلاب اسلامی، ثبت تجربیات پاسداری از انقلاب اسلامی در گذشته و در دهه اول که عمدتاً در دفاع مقدس بوده و دهه های دوم سوم و چهارم پاسداری از انقلاب اسلامی و بخش قابل توجهی از آن در حقیقت تولید دانش برای پاسخگویی به نیازهای آینده است و اینکه چه نیازهایی را در گام دوم انقلاب اسلامی برای پاسداری از انقلاب اسلامی نیاز داریم و چه سطوحی از دانش را و چه موضوع هایی از دانش را باید به آن توجه کنید.

نقشه جامع علمی پاسداری از انقلاب اسلامی

سردار نواب با اشاره به تهیه نقشه جامع علمی پاسداری از انقلاب اسلامی گفت: یکی از کارهایی که در سپاه و ستاد کل نیروهای مسلح شروع شده، تهیه نقشه جامع علمی پاسداری از انقلاب اسلامی است یعنی اینکه ما بتوانیم شاخه ها و لایه های علمی مورد نیاز و اولویت دار برای پاسداری از انقلاب اسلامی را در حوزه علم، فناوری و سامانه در حقیقت تشخیص دهیم.

در بخش دیگری از این جلسه تفاهم نامه همکاری های علمی - پژوهشی مابین پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا نیز منعقد گردید.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس